SME
Streda, 20. november, 2019 | Meniny má Félix

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Fyzik Kudela: Aj Slováci dosiahli výsledky v kozmickej fyzike (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Ste iba príživníci na štátnom rozpočte.

Citát: „spoľahlivá funkcia časticových aparatúr vyvinutých na ÚEF SAV v Košiciach“. Na streche alebo na povale ÚEF SAV v Košiciach?
Nehanbíte sa za také nekontrolovateľné a nepoužívateľné výsledky?
Ste iba príživníci na štátnom rozpočte.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Elektronika vyvinuta na UEF sa pouziva na experimentoch v CERNe, pan Jaray. (readout pre pixle v ALICE, trigger v ALICE, filtre v kalorimetroch v Atlase....)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán JÁRAY prečo proti tomu nepodnikáte?

ÚEF SAV v Košiciach dokázal pred 50. Rokmi dosiahnuť teplotu 0,3°Kelvína a toto každý rok zopakuje. To je celá činnosť ÚEF SAV v Košiciach.
Že ten pelech zbytočných ľudí nikto ešte nezrušil. Pán JÁRAY prečo nič proti tomu nepodnikáte?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Sprivatizujem SAV.

Títo na skutočný výskum vedy mentálne nevybavení jedinci nevedia nič užitočného robiť, ale majú rodiny a deti, takže je pohrebené ich zamestnávať v SAV. To je v poriadku. Čo nie je v priadku, to je to, že oni na svoju mentálnu (rozumovú) neschopnosť konať vedeckú prácu dostávajú okrem platov, aj možnosť ničiť energiu a materiály z grantov EU. Niečo s tým urobím. Sprivatizujem SAV.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pre tých ktorí chcú zmeniť svet k lepšiemu, odporúčam prečítať si toto.
http://jaray.blog.sme.sk/clano...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Este si nepochopil, ze tvoje chore paranoidne vyplody nikoho nezaujimaju ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No toto? :-D Grc. Jaray opat v akcii?

No krasa, zas tu vypisuje tento schizofrenicky panko so psychiatrickou diagnozou a utkvelou predstavou, ze iba on rozumie fyzike a cela veda je vlastne zla... :-DDD Zoberte ho niekto prosim do televizie na interview, uz tam davno nebol exot typu Aster Seran Benda :-D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Už som si myslel, že sa Járaymu niečo stalo. Ale už je tu zas v plnej sile so svojimi troma nickmi a rozpráva sa sám so sebou. Všetko je v poriadku. :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Za najvacsi vedecky objav roku 2012 mozno pokladat Jaraovu hypotezu gravitacie, ktorou uplne zavrhuje Newtonovu a Eistainovu teoriu gravitacie, - predstavu gravitacnej sily ako takej.

Jaraove prirovnanie gravitacie k pruzine, dovoluje zavrhnut teoriu o prevladajucej temnej hmote a temnej energie, co svedci o spravnosti Jaraovej hypozezy kedze ziadna temna hmota a energia sa nikde nenasla.

Zelam panu Jaraovi aby sa v roku 2013 vykonali prislusne experimenty, ktore by jeho hypotezu potvrdili, cim by definitivne vyvratil Newtonovu a Eistainovu teorie gravitacie, co by si zasluzilo dasliu Nobelovku pre Jaraya.Amen.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pod tou hypotézou myslíš Járayov článok, v ktorom dokázal len to, že nedokáže použiť ani jednoduchý vzorec, z ktorého mu po jeho divných operáciách vyšli (podľa neho) dva rôzne výsledky? A navyše použil hmotnosť Zeme, ktorá bola určená práve pomocou Newtonovských grázlovín? Nie, Járay nemá žiadnu hypotézu. Má len úžasnú schopnosť nepochopiť, čo vlastne fyzika tvrdí a na základe toho generovať svoje nekonzistentné nezmysly. A keď sa mu dokáže, že sa mýli, tak jednoducho zakáže diskusiu. Po čase sa otrasie a začne odznova. Ako zábava je to dobré, ale s fyzikou to nemá nič spoločné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nuž, je to len ďalšia demonštrácia nepochopenia zákona akcie a reakcie. Keďže nechápe, čo hovorí 3. NZ, tak mu z jeho tvrdenia o nerovnosti akčnej a reakčnej sily pri zrýchlení a spomalení vyšla iná hmotnosť telesa pri zrýchlení a iná pri spomalení. Lebo ak je v pohybovej rovnici F = m . a zrýchlenie v opačných polohách pružiny rovnaké, ale sily sú rôzne, musí sa meniť hmotnosť. A tak sa z nepochopenia jedného zákona dopracoval k bludu a pre istotu zakázal diskusiu.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Tech