SME
Nedeľa, 22. september, 2019 | Meniny má Móric

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Chladná hlava bojuje proti emisiám (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Stačí len začať využívať energiu, ...

... ktorá neprodukuje CO2, teda nespaľovať uhlie, ropu ani plyn.
Treba urýchlene rozbehnúť hydrínové technológie (resp. RT-plazmu), veď pozrite sem:
http://www.blacklightpower.com...
Taliani už kúpili od Millsa licenciu a my tu na Slovensku dosiaľ tvrdo spíme (nie nadarmo to máme aj v hymne :)
Žiadne blesky ani hromy nás Ťapákovcov zo spánku nepreberú, ale skôr to, že nás už opäť všetci predbehli.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Škoda

Čakal som, že v diskusii bude prvá hlúposť podobného razenia Perendevov motor. Takých tu už bolo...
Inak áno, stačí, keď ju vieš vyrobiť tak, aby sa to oplatilo - nech sa páči, urob dieru do sveta :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Perendevov motor?

Niečo také nepoznám, ale dám si to do Google a prečítam si, čo je o tom dostupné. Ty si ale preklikaj ten web firmy BlackLight Power, Inc., a prečítaj si to celkom nezaujate (ak si toho schopný) a až potom sa k tomu vyjadruj!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No...

a čo...? Samozrejme, že na ich vlastnej stránke sú len samé chvály - čo iné by si čakal. Takže som si to pozrel aj na iných stránkach, a teraz vravím, že to je somarina, resp. podvod, a dotyčný Mills je prinajlepšom šarlatán.
Teda, ešte tu je možnosť, že sa všetci vedci, čo mu odporujú, mýlia - čomu síce neverím, ale možné to, pravdaže, je. V každom prípade to znie krajne nerozumne a určite nemá zmysel kupovať od neho technológie, kým sa nepotvrdí ten jeho hydrínový mechanizmus. Za 18 rokov to zjavne nikto nebol schopný urobiť, takže sú najlepšie dôvody mu neveriť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Somarina, resp. podvod???

Medzi tvojou reakciou (01.05.2010 16:10) na moju výzvu (01.05.2010 12:13), aby si si to nezaujate prečítal, uplynuli necelé 4 hodiny, navyše tvrdíš, že si si to pozrel aj na iných stránkach, takže vlastne len nekriticky preberáš názor niekoho iného, keď tvrdíš, že je to somarina, resp. podvod. - Ja sa týmto tzv. BlackLight Procesom zaoberám niekoľko rokov, poznám väčšinu článkov v odborných vedeckých časopisoch, či už kritických, alebo aj tých, ktoré Millsove merania potvrdzujú a mám voči Millsovým tvrdeniam len jedinú výhradu:
R. Mills vo svojej teorii, kde používa zlomkové hlavné kvantové čísla, používa konštantnú hmotnosť elektrónu, a tak mu potom vychádza, že energia, ktorá sa v tom procese využíva, pochádza z vodíka, ale elektróny v kovovej mriežke môžu nadobúdať aj vyššie hmotnosti (pravdepodobne je to vplyvom Coulombovského záchytu atmosférických mionóv a ich následnou hybridizáciou s elektrónmi), a tak potom z Bohrovej kvantovej podmienky možno jednoducho presunúť konštantu násobiacu hmotnosť elektrónu do menovateľa hlavného kvantového čísla, čím z neho urobíme zlomkové číslo. – Takže podľa mňa sa v tomto procese scvrkávania vodíka pod základný stav využíva energia protónov zo Slnka (a iných hviezd), z ktorých v atmosfére Zeme vznikajú pióny a následne potom mióny a z nich ťažšie elektróny uplatňujúce sa pri scvrkávaní vodíka podobne, ako je to popísané pri tzv. Coulombovskom záchyte miónu vodíkom (resp. protónom). - Ak niečomu z toho, čo som napísal nerozumieš - googluj a vyjadri sa až keď budeš mať vytvorený vlastný názor.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Keby si čítal poriadne.

Mne išlo o iné :) Ten chlap proste nič poriadne nepreukázal. Keby tie jeho princípy náhodou fungovali, aj tak stále nebol schopný postaviť funkčnú elektráreň (že má "funkčný 50 kW prototyp" a zazmluvnených 250 MW, je pekné, ale to svedčí skôr o jeho vyjednávacích schopnostiach, nie o tom, či naozaj niečo objavil). Preto nemá zmysel od neho kupovať licencie a podobné veci - a keď už, určite by to nemal robiť štát. Súkromník nech si hoci vrazí miliardu do perpetua mobile z plesnivého syra, to je jeho vec.
Netvrdím, že ak to neobjavil za 18 rokov, stále nemôže mať pravdu - ale stále neplatí žiadna prezumpcia správnosti, že keď sme to nedokázali vyvrátiť, nakúpime od neho, čo sa len dá, čo keď mu to vyjde.
Lenže to, že veľká väčšina vedcov jeho výroky spochybňuje, mne osobne stačí. Samozrejme, že preberám názor iných - keď sa odborníci v oblasti vyjadria, že to tak nefunguje, mám dôvod im neveriť? Nezabijem pár mesiacov-rokov života štúdiom nejakého javu len preto, aby som vedel mať vlastný, úplne nezávislý názor (čo by teda ani tak nebol, keďže by som musel stavať na výskumoch iných), keď už pre nič iné nie, tak preto, že ma viac zaujímajú iné veci. Takže radšej verím oficiálnej vede, ktorá mu odporuje. Keď sa to raz dokáže - a ja sa toho dožijem - veľmi rád zmením názor. Aj keď ho už vtedy budú musieť zmeniť všetci.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Veríš oficiálnej vede?

A čo Rowan University, ktorá overila BlackLight Process, ale aj zlúčeniny hydrína, ...atď. ?
Pozri si dátumy tých článkov ktoré ťa presvedčili a zistíš, že sú už dosť staré - a keď budeš mať chvíľu čas, tak si aspoň preklikaj tieto novinky od BLP, Inc.: http://www.blacklightpower.com...
Potom pochopíš, že píšeš úplné somariny, ktoré sa možno opierajú o nejaké weby napísané tzv. oficiálnymi vedcami pred niekoľkými rokmi, ale teraz už na Millsa nikto rozumný neútočí, pretože ten BL-Process je jednoducho už oficiálnou vedou overená realita a v USA (ale aj v Taliansku) už idú stavať elektrárne využívajúce BLP.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Silné slová, argumenty chabé.
Áno, verím oficiálnej vede (lebo keď sa už nedá tej veriť, tak neviem čomu...). A oficiálna veda tvrdí, že jeho teórie sú nekonzistentné. Ich vlastná stránka je úplne irelevantná - pretože rovnako aj každý podvodník (ako napríklad tí Perendevovci) si ju môže vytvoriť. Rovnako ako spravodajské servery, ktoré majú senzáciu na deň, teda len papagájujú ich vlastné vyhlásenia. A masy hulákajú... aké úžasné.
Takže, až keď uvidím tú 250 MW elektráreň...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Máš pravdu:

"Silné slová, argumenty chabé." - Platí to však na argumenty typu: "verím oficiálnej vede", alebo "až keď uvidím tú 250 MW elektráreň" ... a pod.
Veď Mills a vedci, ktorými sa obklopil (za peniaze bohatých energetických spoločností, ale aj napr. Pepsi-Coly) publikujú v oficiálnych vedeckých časopisoch a tam treba hľadať aj reakcie na ich články a nie na nejakých pochybných weboch, ktoré sa tvária "oficiálne", ale sú to len takí "Perendevovci" :) ako si nazval rôznych šarlatánov, ktorí s vedou nemajú nič spoločné.
Veď si pozri aspoň ich kľúčové publikácie na:
http://www.blacklightpower.com...
ak si lenivý to čítať, tak si pozri aspoň túto jednu:
http://www.blacklightpower.com...
Ak máš technické vzdelanie, tak to pochopíš aj sám, že ide o špičkovú vedu a nie nejaké šarlatánstvo. Termín "patologická veda" vymyslel práve I. Langmuir (nositeľ Nobelovej ceny), ktorý tento výskum vodíkovej plazmy začal a teraz to dokončuje R. Mills, a ten ju určite tiež dostane a o jeho práci sa bude písať v učebniciach fyziky. Svet sa v krátkej dobe zmení, pretože už je tu lacný a prakticky nevyčerpateľný zdroj energie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja len dúfam, že aj za tvoje :)

Veď nakúp jeho akcie alebo čo, určite vyletia hore...
Áno, ide o špičkovú vedu - šarlatán by 18 rokov neúspechov určite finančne neprežil. Stále si ale myslím, že nehľadá pravdu, ale spôsoby, ako dokázať tú svoju.

A zaujímalo by ma, čo sa ti nevidí na tom, že verím oficiálnej vede? Tá neoficiálna (aj napríklad všelijaká alternatívna medicína, parapsychológia) je síce bežne o krok vpred, ale zároveň o desať mimo. A "uverím, až keď uvidím", je najlepší prístup, keď niečomu dokonale nerozumiem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďakujem za radu!

Obchodovaniu s akciami sa už od zrušenia RM-systému, ako vedľajšieho trhu so slovenskými akciami, nevenujem, ale voľakedy som si tým celkom slušne privyrábal k svojmu biednemu platu v SAV, :) a tak teraz už neviem ako a ani či sa dajú tu zo Slovenska nakupovať akcie Millsovej firmy. Určite to preskúmam a zvážim, čo bude pre mňa lepšie (ja mám totiž v talóne ešte jednu alternatívu – mám vytypovaný katalyzátor, ktorý by mohol byť výrazne lepší, ako Millsov Raney-Nickel).
Že veríš „oficiálnej vede“ je v poriadku (je len veľmi ťažké zvoliť tie správne kritériá pre hodnotenie, čo je to tá oficiálna veda!-)
Pozri napr. sem: http://www.rexresearch.com/1in...
Na tej stránke sú diamanty zmiešané so sklenenými črepinami a len človek, ktorý si vie utvoriť svoj vlastný názor, ich vie od seba odlíšiť. Ten, kto automaticky preberá názory iných (tzv. oficiálnych autorít) obvykle zavrhne všetko, čo sa na tej stránke nachádza.
Pokiaľ ide o pravidlo „uverím, až keď uvidím“, tak ja často neverím ani vlastným očiam, ak je niečo napr. v rozpore s logikou. ;-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Stale sa smejem, ked nasi

podnikovy "propagandisti" davaju na web informacie o nasich produktoch, ze aky maju vykon. Oni totiz pocitaju vykon zo vstupneho napatia a z vystupneho prudu. A aj malo erudovanemu z fyziky je jasne, ze v pripade PWM servo-systemov sa mozeme priblizit iba v pripade, ake tzv. "duty cycle" vystupneho signalu (so spickovym napatim priblizne rovnajucim sa vstupnemu napatiu) je 100%. Ale v takomto pripade sa uz spatna vazba na prudovej slucke sa otvori. Taketo system, ak mame ho mat pod kontrolou, musi pracovat s "D.C."
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

... (admin, vas system odkusne cast

prispevku, mate v nom chybu) ... takze pokracujem : ... (je mensie, ako) 100%, co nie je zdrojom uvedenej vystupnej energie. Takze taketo "vynalezy", co tu uvadzas, musis brat s velkou rezervou. ... Iba jeden dalsi priklad: Stirlingov motor, obrovsky hit 70-tich rokov, ktory mal spasit automobilovy priemysel. Nemci vrazali do vyvoja tohto disajnu obrovske peniaze a ... ako to dopadlo. Prirodzene, ak poznas podnikanie kapitalistickeho typu, kazda takato novota dokaze "inspirovat" investorov vrazat ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

( dalsia cast tiez odseknuta)

Iba v kratkosti, lebo nemam chut to zopakovat: Prikladom takeho nezmyslu bol aj 'slavny" Strirlingov motor, ktory mal nahradit bezne spalovacie motory v autach. Nemci do toho projektu vrazili miliardy mariek este v 70. rokoch a cely hit zmizol do zabudnutia. Zakladnou ideo takehoto podnikania je ziskat financie zo zdrojov, kde sa tie nemusia vratit. Zvycajne taketo "vynalezy" maju kratku zivotnost, taku, kym sa da s nimi vymamit peniaz, ktory je postacujuci na cely zivot pre "vynalezcov". Co z toho, ze sa nan zabudne?!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

S genetikou to asi nesuvisi!

Skor to bude tym, ze vsetci, ktori chceli ovladat Slovensko, si spomedzi nas vyberali poslusnych hlupakov za spravcov svojho majetku! Na tych sa ihned nalepili bezcharakterne bytosti s ostrymy laktami a ostatni uz len sklonili hlavy a isli robotovat "na panske".
Zatial co v USA, (ale teraz uz aj v Taliansku) idu stavat elektrarne na principe BLP,
tak na Slovensku si radsej "strkame hlavu do piesku" a tvarime
sa, ze nic take, ako je uvedene na: http://www.blacklightpower.com...
neexistuje.
Dalsie zaujimave linky: http://jlnlabs.online.fr/
http://www.rexresearch.com/1in...
http://www.cheniere.org/
http://www.newenergytimes.com/...
http://www.i-sis.org.uk/HowCol...
http://www.lowenergytransmutat...
http://www.plasma-universe.com...
http://peswiki.com/energy/News
http://www.energy-daily.com/
http://noblefuse.com/ ... atd, je toho vela a vsetko svedci o tom, ze
zatial toho vieme strasne malo, a preto sa tomu treba venovat.
Ja som sa tomu venoval ako zivnostnik az dovtedy kym sa neobjavilo toto:
http://www.dailymail.co.uk/pag...;in_page_id=1965
potom som pochopil, ze treba investovat vacsi kapital a zamestnat viac
odbornikov, ktori by vyriesili takyto “novy” vyskumno-vyvojovy projekt
"Hydrino-Heater" tak, ze vysledkom by mohol byt zdroj tepla s este lepsimi
parametrami, ako dosiahla firma Ecowatts, ale aj BlackLight Power, Inc.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ešte pridám niečo na doplnenie:

Hydrinove technologie by mohli nastartovat upadajuci chemicky priemysel na Slovensku
a lacna energia by sa stala zdrojom prosperity nasich ludi, pretoze by platili za teplo,
teplu vodu a elektrinu menej penazi, a tak by vzrastla ich kupna sila,
a teda aj dopyt na trhu a ich uspory v bankach by vzrastli.
Navyse by skoncila nasa zavislost na dodavkach plynu z Ruska,
pretoze by sme pouzivali ekologicky cistu elektricku energiu vyrobenu BlackLight-procesom.
Ked si vsetko preklikate a precitate, tak to pochopite.
Na Slovensku vsak skor plati biblicke: "Nehadzte perly sviniam!", pretoze uz asi 5 rokov
sa snazim presvedcit kompetentnych ludi, ze sa oplati investovat do vyskumu javu,
ktory sa zacal objavom Irvinga Langmuira:
http://www.gifnet.org/articles...
ktory objavil proces zvarania vodikovou plzmou, pricom az na sklonku zivota si vsimol,
ze energia disociacie molekuly vodika (asi 103 cal/grammolekulu) je mnohonasobne nizsia
ako rekombinacna energia vodikovych atomov (asi 90 000 cal/gramatom), a tak uz nestihol
tento jav riadne preskumat. V jeho praci pokracoval N. Moller a neskor potom aj R. Mills,
zakladatel vyskumno-vyvojovej firmy BlackLight Power, Inc.
Na stranke: http://www.blacklightpower.com...
sa mozno presvedcit, ze uz bola predana prva licencia na BL-Process do Europy.
Taliani nie su az taki "zadubenci" ako my - slovaci, a tak uz kupili licenciu od firmy
BlackLight Power, Inc., ved pozrite aj sem:
http://www.geogreen.it/page/ne...
Napriek tomu, ze tu uz niekolko rokov "hadzem perly sviniam",
nedari sa mi presvedcit nikoho z kompetentnych v tomto state - asi nevedia citat
(alebo len neovladaju cudzie jazyky?).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To je asi tak s tymi prikladmi

ak s Guinessovou knihou. Vymenuvavaju sa extremy, lebo to uputa pozornost najma tych, ktori sa pozeraju na svet povrchne s ocami zabavajuceho sa. Pamatam si z cias sociku, ako nam uvadzali priklady, co dokaze socialisticke zmyslanie, konanie ludi, zanietenost pre ideu. ... Vidime!

Nuz, tych 1000x1000 km^2 je iba sen. Ale ak aj by sa to zrealizovalo, kolko energie sa vrazi do vyroby takychto clankov? Okrem toho kolko "znecistujucuich" chemikalii potrebuje vyhotovenie takeho mnozstva clankov. Vsetky prvky, ktore sa pouzivaju na dotaciu polovodicov su mimoriadne nebezpecne na zivotne prostredie. Ako sa vysporiada ludstvo s odpadom po 20-30 rokov, co je zivotnost takychto clankov a sucasnosti na ich vyrobu je potrebnych viac financii, co dokazu za svoju zivotnost vyprodukovat. A ani nehovorim o udrzbe, ktora je dalsia obrovska financna ciastka, zatazujuca beznych ludi na daniach. Jednoznacne ceny energie z alternativnych zdrojov budu prevysovat cenu za energiu z fosilnych paliv, ktorych energeticka hustota je zatial neprekonatelna na urovni bezneho vyuzitia. Rovnaky problem nastane aj s atomovymi elektrarnami. Problemom kazdeho osialu je prave to, ze sa zabuda na eliminaciu dopadu "vyhorenia" takychto zdrojov. Lebo ani jeden nie je nevycerpatelny, iba rozdiel medzi nimi je ten, ze kym u jedneho nie su potrebne mimoriadne opatrenia po vycerpani, u ostatnych je to Pandorina krabica s nedohladnymi dosledkami.

Je tu nieco, co je tiez na zvazenie: http://www.edn.com/blog/170000...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tych 1000x1000 kilometrov stvorcovych

bolo len tak obrazne povedane, aby si to clovek dokazal predstavit. Je jasne, ze tak sa pokryt spotreba energie celeho sveta neda, ved napriklad aj na Sahare prichadza raz denne noc ;) a to uz nehovorim o pustnych burkach, stratach energie pri prenose na velke vzdialenosti, strategickych problemoch koncentracie vyroby energie v jednom regione (a este dost nestabilnom) a tak dalej. To autor iste nemysli ako nejaky plan, ale len ako ilustraciu, aby si ludia vedeli predstavit o ake plochy sa jedna.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ano, pravdaze ...

Citajuc "recenzie" slcnych osobnosti som sa trosku zasmial, co dokaze "moderna forma socialistickeho uvazovania". Kazdy prikyvuje, tlieska a krici : "Nech zije ... (domyslime si, co zas ma zit) ! Aj ako priklad, je to nezmysel a nemoze sa uvadzat, ako priklad, lebo je to zavadzajuce. Ano, mravec unesie viacnasobok svojej telesnej vahy; Trava, obilie vyrastie do takych vysok v porovnani so svojim priemerom, ze by taka budova, postavena v tomto pomere dlzka-priemer, by vycnievala do Vesmiru; ... a mohli by sme vymenuvavat rozne take extremy. Je to realita? Je, ale pan autor zabuda, ze s rozmermy sa nezvacsuju mechanicke vlastnosti materialov ... a tympadom to "dielo" je iba rozpravka o Jankovi Hraskovi, ktory zdvihol jedneho vola. Ano, je to rozpravkova kniha, ilustrovana zavadzajucimi obrazkami, vzbudzajuca dojem, ze uz stojime pred dverami spasenia Sveta.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Tech