SME
Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Ponický dnes školám i učiteľom odovzdal ceny za šírenie digitálnych technológií

Bratislava 11. október (TASR) - Cenu ministra školstva za šírenie digitálnych technológií si dnes z rúk šéfa rezortu Petra Ponického prevzal učiteľ ...

Bratislava 11. október (TASR) - Cenu ministra školstva za šírenie digitálnych technológií si dnes z rúk šéfa rezortu Petra Ponického prevzal učiteľ Martin Janšto zo Základnej školy Milana Rastislava Štefánika v Košariskách.

Stalo sa tak na tretej celoštátnej konferencii Infovek 2002, ktorá potrvá do soboty 12. októbra v Modre. Ocenenie v rovnakej kategórii pre školu získalo Stredné odborné učilište elektrotechnické zo Starej Turej.

Ocenenie za najlepšiu www stránku pod názvom Virtuálne laboratórium fyziky, matematiky a programovania zo 63 prihlásených získal Slavomír Tuleja z Humenného. Víťazom v kategórii tematických stránok sa spomedzi 53 účastníkov stal Igor Cerovský zo Zvolena so stránkou Dedičstvo 20. storočia. Cenu za najlepšiu www stránku školy si zo 170 prihlásených odnieslo Gymnázium Jána Adama Raymana z Prešova. Víťazné stránky si môžu záujemcovia pozrieť na portáli sutaz.eskola.sk.

Najaktívnejším učiteľom za minulý rok sa podľa Asociácie projektu Infovek stal Ľudovít Mačor zo Základnej školy Rudolfa Dilonga v Trstenej. Za najaktívnejšiu školu bolo vyhlásené gymnázium na Školskej ulici v Spišskej Novej Vsi.

Účastníci štvordňového medzinárodného podujatia, ktorého organizátorom je ministerstvo školstva, diskutujú o možnostiach premeny tradičnej školy na tvorivú školu tretieho tisícročia. Približne 400 učiteľov i odborníkov na informačné technológie zo Slovenska, Čiech, Veľkej Británie, Nemecka, Rakúska, Kanady, USA, Bulharska a Estónska sa zaoberá možnosťami využitia digitálnych technológií vo vyučovacom procese. Ďalšou témou 12 odborných workshopov a panelových diskusií je problematika informatizácie Slovenska i celej spoločnosti.

Projekt Infovek, ktorého cieľom je umožniť každej škole prístup na internet, sa začal realizovať v roku 1999. Do projektu je v súčasnosti zapojených 850 škôl, vyškolených bolo vyše 10000 učiteľov. Zapojenie všetkých 3200 základných a stredných škôl do projektu Infovek si vyžaduje 2,2 miliardy Sk.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Premiér Igor Matovič a minister školstva Branislav Gröhling.
Stĺpček Petra Schutza

Experiment avantgardný ako celoplošné testovanie

Ďalší pochod Slovenska po neprebádaných tretích (štvrtých) cestách boja s covidom.

Peter Schutz
Minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Jankovská by chcela Vianoce na slobode. Vylúčené to nie je

Rozhodnúť môže sama prokurátorka alebo na žiadosť aj súd.

Monika Jankovská.

Neprehliadnite tiež

Vizualizácia - ClearSpace zachytáva odpadok.

Číňania tvrdia, že dosiahli kvantovú nadvládu

Míľnik dosiahol už druhý stroj na svete.

Ilustračné foto.
Podcast Tech_FM

Grónsky ľad sa už nikdy nemusí spamätať

Nové správy z vedy.

Marián Brestič