Ak je úlohou 3D okuliarov zakrývať vždy jedno z očí, prečo by sme rovnakým spôsobom nemohli používať svoje viečka? Stačí len žmurknúť správnym okom v správny čas a trojrozmerná ilúzia je na svete. Aj bez okuliarov.
S odvážnou myšlienkou sa pohráva Francois Vogel, ktorý vo videoklipe predviedol prototyp svojej odľahčenej alternatívy pre okuliare. Dvojica modulov synchronizovaných s televíznym prijímačom spôsobuje rytmické žmurkanie očí tak, aby sa mozog bez bariér prelúskal 120 Hz priestorovým videosignálom.
To znamená, že každé z očí žmurkne 60 krát za sekundu. S pomalým rozbehom a dobiehaním, ako vidno na zázname. Málokto je presvedčený, že práve toto je cesta z úspechu, avšak uznajte. Vnímate počas dňa žmurkanie svojich očí.
Dočkali sme sa najväčšej blbiny roka už v januári, alebo si z nás chce niekto iba vystreliť?