1.Domáce kino (1953)
V čase, keď na svete existovali čiernobiele televízory, spisovateľ Ray Bradbury vo svojom románe Fahrenheit 451 už spomína „veľkú, ale tenkú a plochú obrazovku s realistickým zobrazením a prepracovaným zvukovým systémom". Tá sa mala nachádzať v domácich izbách slúžiacich čisto na zábavu – v takzvaných „parlours". Premietajú sa na nich najmä telenovely a ďalšie programy slúžiace na vymývanie mozgu. V Bradburyho vízii budúcnosti totiž vládcovia zakázali väčšinu kníh.
2.Elektronické čítačky (1979)
Kniha, na ktorej stlačíte tlačidlo, sa rozsvieti a objavia sa jej prvé písmenká – tak si predstavoval budúcnosť kníh Douglas Adams v knihe Stopárov sprievodca galaxiou z roku 1979. Elektronické čítačky kníh a elektronický papier, ktorý skoro dokonale imituje bežnú tlač, sa už dnes stali bežnou elektronikou.
3.Automatický preklad z jazyka do jazyka (1979)
Služby ako Google Translate čiastočne splnili aj ďalšiu z vízií Douglasa Adamsa – zvieratko „Babel Fish" zo Stopárovho sprievodcu galaxiou dokázalo po pripevnení k uchu automaticky prekladať slová z jedného jazyka do druhého. Google Translate dnes dokáže prekladať navzájom medzi sebou texty z päťdesiatky jazykov sveta. Viaceré prekladateľské služby si od Adamsovho vynálezu vypožičali priamo aj meno.
4.Počítačový červ (1975)
Výraz „worm", počítačový červ, ktorý nebadane parazituje na výkone počítača, má svoj základ tiež vo vedecko-fantastickej literatúre. Keď John Shoch a Jon Hupp z výskumného strediska Xerox objavili prvý podobný program, názov si preň vypožičali z knihy Johna Brunnera „The Shockwave Rider", ktorú napísal v roku 1975. „Tapeworm" – všemohúci červ parazitujúci na sieti počítačov „už ukradol miliardy bitov a stále rastie." Nič nevymazáva, každú informáciu pridáva sám do seba. Nie je ho však možné zničiť, ibaže by ľudia zničili celú sieť.
5.Internet (1979)
Množstvo scifi predpovedí spojených s internetom sa viaže na amerického spisovateľa Williama Gibsona. Patrí medzi ne napríklad „matrix", ktorý predpovedá vznik internetu, alebo „cybersex". Množstvo narážok na dnešné webové stránky sa nachádza v ešte skôr vydanom vedecko-fantastickom románe „True Names" od Vernora Vingea. Ten v diele napísanom v roku 1979 spomína četovacie miestnosti, v súvislosti so sieťou počítačov použil výraz „portál" a používal tiež pojem „avatar", ktorý sa využíva aj dnes – ide o obrázok anonymnej osoby v diskusii. „Vinge pochopil dôležitosť súkromia, príchod počítačových sietí a tiež to, akým spôsobom sa svet počítačov otvorí pre každého," napísal o ňom Real Tech News.