SME
Piatok, 2. jún, 2023 | Meniny má Xénia, Oxana

Krátke správy z herného sveta

Záver týždňa sa nesie vždy v zábavnom duchu, vidina odpočinku je stále bližšie a bližšie a navyše sa zo soboty na nedeľu hrá hokej, takže radosť je o to väčšia. Preto zoberieme herné správy z rýchlika, je toho dostatok a navyše GTA 4 free:

 • Možno ste ani nevedeli, ale projekt The Sims Online fungoval od roku 2002. Hoci to nebolo nič extrémne populárne, virtuálny život bľabotajúcich postavičiek nebol na očiach verejnosti, avšak komunita ľudí fungovala. Minulý čas je na mieste, Electronic Arts totiž do konca júla vypína servery EA-Land, na ktorých hra bežala. Podľa predstaviteľov to nebolo ľahké rozhodnutie, ďakujú fanúšikom a cenia si ich podpory. Aby sa hráčom odvďačili, môžu odteraz hrať zadarmo a pokým ste do tohto titulu investovali len nedávno, máte možnosť si zadarmo vybrať hru z ponuky EA za 15 dolárov. Smutný koniec The Sims Online, pritom to mohla byť celkom fajn masovka. Potvrdilo sa, že väčšina ľudí hrá niektoré projekty radšej offline.

 • Blizzard získal pod svoje krídla doménu diablo3.com, no nemáme skákať od radosti, pretože to vôbec neznamená, že sa máme tešiť na tretí diel úspešnej série. Tak dobre, nebudeme sa tešiť, len je potom otázne, prečo sa potom zaujímali o spomínanú doménu? A bývalé diablo3.com sa presunulo na sajtu diablofans.

 • Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness (prvá epizóda z pripravovanej série) je gold, takže bude čoskoro vydaná a budete si môcť do virtuálnej podoby prevedené bláznivé komixové dobrodružstvá vyskúšať sami. No vidíte, keby to nemalo tak dlhý názov, ani by sa to neoplatilo napísať.

 • Fanúšikovia Stargate už stoja v pozore. Právom. Začína sa totiž betatest MMO projektu Stargate Worlds, do ktorého sa môžete prihlásiť a cestovať po rôznych planétach a robiť všetky tie skopičiny, čo v seriálovej predlohe.

 • Vývojári z Turbine obdržali 40 miliónov dolárov a čoskoro ohlásia nový projekt. Samozrejme pôjde o niečo zameraná na multiplayer, aspoň tak súdime podľa portfólia spoločnosti: Asheron´s Call, Dungeons and Dragons Online, Lord of the Rings Online.

 • Hudobné hry patria medzi najžiadanejšie artikle herného trhu. Teda ich kupuje mnoho ľudí a všetci sa do toho idú zblázniť, takže aj autor článku má doma Guitar Hero 2 a 3. A stále brnká a stále mu to nejde, pretože má hudobných „hluch“. Amatér. Guitar Hero, čiže virtuálne hranie na gitare tentoraz nebudete musieť hrať výhradne pred obrazovkou s gitarou v rukách. Prichádza Guitar Hero: On Tour pre Nintendo DS! Pozrite si video, vyzerá to minimálne bizarne a vidieť človeka, čo to robí na verejnosti (=hrá Guitar Hero: On Tour len tak na lavičke v parku, pri pive v krčme)... no, radšej nič. Oznámené boli už aj niektoré skladby a keďže to má byť krátka správa, tak vám nepovieme. Ale nalinkujeme zdroj.

 • Wii Fat je síce pre hráča tak trochu zbytočnosť, ale plebs na tom fičí, tak sa musí činiť aj konkurencia, nech Nintendo nezožne celú úrodu. Spoločnosť Actiga sa dohodla s Microsoftom, vytvorí špeciálny skateboard pre X360 na ovládanie (nečakane) skateboardových hier. Aha. No. Dobre. Strieľačky sa s tým budú ovládať asi trochu blbo.

 • Stále viac a viac sa začínajú objavovať hlasy o tom, že Microsoft by sa mal zamyslieť a priniesť Blu-Ray mechaniku pre X360 ešte v tento rok. Vraj sa tak aj stane, len nič nie je potvrdené. Takže to máme takto: niekto si kúpil Xbox 360. Potom si dokúpil HD-DVD mechaniku. A teraz si kúpi ďalšiu krabicu. To, že výrobcovia HW tlačia do popredia Blu-Ray, ešte neznamená, že by sa za tým mala hnať aj herná konzola. Aj keď nikto nikdy nevie. Sony sa potmehúdsky v pozadí usmieva a vyplazuje jazyk. Nintendo Wii cvičí. Ja sedím a potrebujem kávu.

 • Lego Indiana Jones: The Original Adventures má novú webovú stránku a nájdete tam všetko, čo by ste na nej hľadali. Čiže informácie o postavách, hre, screenshoty, concept arty, trailery a kopec takých klikateľných tlačítok. Demo bude vonku 13.mája. Kocky sú hodené.

 • Jeden vtipný príbeh. Valve nejaký ten rôčik dozadu ponúkali svoj projekt Steam spoločnostiam Microsoft a Yahoo, aby im pomohli s financovaním, rozbehnutím a jednoducho nech prekonajú začiatočné problémy s tým späté. Vysmiali ich a povedali, že ide o hudbu budúcnosti. Veľmi ďalekej budúcnosti. Mali pravdu... Steam má momentálne vo svojej zásobe okolo troch stoviek hier, pričom zoznam stále rastie, ľudia kupujú a kupujú. MS a Yahoo by si mali preleštiť svoje gule. Veštecké samozrejme.

 • Grand Theft Auto sem nenápadne prepašujeme. Ale len nenápadne, navyše nemusíte hneď prskať, nejedná sa o štvrtý diel, ktorý momentálne lezie každému minimálne krkom a maximálne – to sa v slušnej spoločnosti nehovorí. Na oficiálnych stránkach ku GTA 2 sa totiž spustili hodiny. A nejaké divné, pretože vám nepovedia, aký je práve čas, ani sa nič neodrátava, ale... pozrite sa sami. Žeby sa niečo plánovalo s druhým dielom? Rockstar zatiaľ nič nekomentoval. Tak sa pozerajte ako beží čas a keď fascinovane po hodine zodvihnete oči z obrazovky, pogratulujte si, ako zaujímavo trávite voľné chvíle za počítačom s GTA a nezabili ste žiadneho virtuálneho panáka. A vraj násilná hra, pche!

   
 • Electronic Arts oznámilo, že chystá PGA Tour 09, čiže golf. Nebolo by na tom nič nezvyčajné, ide o ďalší ročník, no tento sa podobne ako americký futbal neobjaví na PC. Prednedávnom Peter Moore ohlasoval koniec vývoja športových hier pre PC, no nespresnil, o aké projekty pôjde a zas až tak vážne sme to nebrali. To bola veľká chyba. Moore uvádza ako jeden z dôvod pirátstvo (to pravdou je) a druhý skromne doplníme my: verzie pre PC stáli za nevychladené pivo. Slušnejšie: nič moc, ale radšej by sme sa toho nedotýkali. Na PC športový trh EA nezanevrie, chce však prekopať celú štruktúru a priniesť nové výzvy. Keďže je osobne som skromný a nejde mi o peniaze, poradím: engine z next-gen verzií, novinky z next-gen verzií, nižšiu cenu za každoročný update. Ďakujem, som to ja hlava, podpisy rozdávam na letisku.
 • Zdroj: Shacknews, Eurogamer, Kotaku, Gametrailers, PR

  SkryťVypnúť reklamu

  Najčítanejšie na SME Tech

  SkryťVypnúť reklamu
  SkryťVypnúť reklamu
  SkryťVypnúť reklamu
  SkryťVypnúť reklamu

  Neprehliadnite tiež

  Výkonný mozog nie vždy stačí.


  7 h
  Súťaž Podcast roka 2023.

  Verejnosť môže hlasovať do 23. júna.


  SME.sk 10 h
  Mesiac Enceladus.

  Mesiac s priemerom 504 km bol už v minulosti známy vodnými gejzírmi.


  TASR 13 h
  Ilustračné foto.

  Za približne 27 rokov NASA pozorovala asi 800 javov.


  TASR 16 h
  SkryťZatvoriť reklamu