SME
Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Malý robot používa diaľkové ovládanie za vás

Ak ste už unavený zo stále zložitejších ovládačov, japonskí výskumníci z Toshiby ponúkli vhodné riešenie v podobe malého, rozprávajúceho robota, ktorý sa dokáže naučiť, ako to robiť za vás.

RobotRobot (Zdroj: Yoshikazu Tsuno/AFP)

Namiesto toho, aby sa človek pokúšal zapamätať si, ktoré tlačidlo stlačiť na ovládači, môže jednoducho robota poprosiť, aby zapol televíziu alebo iné zariadenia s použitím infračerveného signálu.

Dvadsaťjedencentimetrový ApriPoco je vybavený aj senzormi, ktoré dokážu detekovať infračervené lúče z diaľkového ovládania. "Čo budete robiť teraz?" pýta sa robot s veľkými očami a okrúhlym torzom, keď jeho majiteľ prepne na televízny program.

Robot si následne zapamätá spojenie medzi odpoveďou užívateľa a tým, čo urobil na diaľkovom ovládaní. Toshiba sa ešte nerozhodla, kedy užitočnú hračku určenú najmä pre starších ľudí začne predávať.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Kanadsko-americký bývalý iluzionista James Randi, ktorý podstatnú časť kariéry strávil vyvracaním tvrdení o nadprirodzene, zomrel vo veku 92 rokov.

Dávne stopy naznačujú príbeh nebezpečnej púte

Stopy majú viac ako desaťtisíc rokov.

Umelecká predstava o putovaní ženy s batoľaťom cez územie, ktoré je dnes v Národnom parku White Sands. Jej stopy sa zachovali viac ako desaťtisíc rokov, vedci ich teraz podrobili detailnej analýze. KLIKNITE PRE ZVÄČŠENIE.