SME
Utorok, 21. september, 2021 | Meniny má MatúšKrížovkyKrížovky

Predstavenie Gears of War 2

Jeden z ťahúňov Xboxu 360 sa dočká pokračovania. O kvalitách Gears of War pochybuje len ten, kto si túto akčnú hru neskúsil alebo mu tento žáner jednoducho vôbec nesadol, no nič to nemení na úchvatnom zážitku (nielen po grafickej stránke). O pokračovaní sa hovorilo už dlhšiu dobu, avšak oficiálne odhalenie prišlo až na výstave GDC 2008, kde sa objavilo okrem niekoľko prvých čriepkov aj skromné teaser video. Už dávnejšie sa správne predpovedalo, že tentoraz bude príbeh trochu ľudskejší a prepracovaný, takže miesto drsných hlášok sa bude možno dej prirodzene posúvať. Najväčšých zmien sa však dočkáme v oblasti technológie, ktorá posunie hrateľnosť o trochu ďalej a umožní nám užívať si o niečo iné hranie, než tomu bolo v prípade jednotky.

Gears of War  2 bude poháňať Unreal Engine 3.5, ktorý umožní napríklad pokročilejšiu prácu s tieňmi a osvetlením a technológia ambient occulsion umožní generovať jednotlivé tiene podľa geometrie objektov. Áno, bude to vyzerať nadupane, taktiež sa na scéne objaví omnoho väčšie množstvo protivníkov, takže sa boje stanú skutočne epickejšie a prestrelky vášho tímu proti stovke nabiehajúcich Locustov budú vyzerať minimálne impozantne. Ďalším zlepšením prejde fyzikálny model postáv, pri zásahoch bude telo adekvátne reagovať, pri amputácii motorovou pílou sa hlava gúľa briežkom a podobne. Romantická idylka ako z ružovej knižnice. Čo je však najlepšie prostredie bude výrazne rozšírené, nie tak lineárne navrhnuté a jednotlivé prekážky začnú podliehať deštrukčnému modelu, dokonca bolo prehlásené, že všetko na scéne budeme môcť príslušnou zbraňou zničiť! Skrývanie sa za prekážky tak nebude statické, ale jedinou možnosťou je neustály pohyb. Ako to ovplyvní hrateľnosť, si dokážete predstaviť sami. Aby sme to celé zakončili optimisticky, vydanie je naplánované na november 2008.

Zdroj: Gamespot 

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Dušan Kováčik v sprievode príslušníkov Zväzu väzenskej a justičnej stráže.

Súd vymeral Kováčikovi aj trest prepadnutia majetku.


7 h

Neprehliadnite tiež

Matematik Zbyněk Kubáček z Katedry matematickej analýzy a numerickej matematiky na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky UK.

Vystúpi na Európskej noci výskumníkov.


11 h

Pozrite si live stream z prednášok Noci výskumníkov.


15 h
Hrebeň Wdowiak.

Preprava stavebného materiálu na Mars by bola astronomicky drahá.


ČTK 18. sep
Skryť Zatvoriť reklamu