SME
Piatok, 15. január, 2021 | Meniny má DobroslavKrížovkyKrížovky

Acer predstavil nové notebooky dvojjadrovými procesormi Intel Core 2

Spoločnosť Acer predstavila štyri nové rady notebookov s procesormi Intel Core Duo: TravelMate 6460, TravelMate 6410, TravelMate 3040 a TravelMate C210. Spoločnosť Acer definovala tieto štyri nové rady notebookov ako náhradu stolných počítačov v súlade s


Spoločnosť Acer predstavila štyri nové rady notebookov s procesormi Intel Core Duo: TravelMate 6460, TravelMate 6410, TravelMate 3040 a TravelMate C210. Ide o modely, ktoré by mali nahradiť používateľom ich stolové systémy.

Nové notebooky Acer sú osadené najnovším výkonným procesorom Intel Core 2 Duo. Sú určené pre veľké firmy i stredne veľké podniky, ktoré potrebujú nahradiť firemné stolné počítače zapojené/spravované v sieti elegantnými, kompaktnými a spoľahlivými notebookmi, ktoré ponúkajú výkon, bezpečnosť a flexibilitu stolového osobného počítača. Vzhľadom na to, že používatelia majú rôzne nároky na mobilnú prácu, skupina počítačov, ktoré nahradzujú stolné počítače, taktiež zahŕňa ultraprenosné notebooky.

Skryť Vypnúť reklamu

TravelMate 6460 a TravelMate 6410, ktoré sú navrhnuté pre použitie v kancelárii i na cestách, v podstate ponúkajú dvojnásobný výkon vďaka architektúre Intel s dvojjadrovými procesormi. Zvýšenú spoľahlivosť a produktivitu zaručuje pamäť DDR2 dual-channel a pevný disk S-ATA s otáčkami 5400 min.-1, ktorý je chránený technológiou Acer Disk Anti-Shock Protection (DASP+).

Technológia DASP+ zaisťuje ochranu pevného disku proti nárazom a zaručuje jedinečnú úroveň aktívneho fyzického zabezpečenia a taktiež podporuje:

 • technológiu Acer Gravisense, ktorá zisťuje náhle zmeny pohybu (ako napr. pri páde) a automaticky oddiali hlavičky, aby nedošlo k poškodeniu povrchu diskov
 • technológiu Anti Theft, ktorá varuje používateľa v prípade, že sa počítač začne pohybovať
 • technológiu Acer Disk Anti-Shock Protection, ktorá chráni pevný disk proti nárazom a zaručuje jedinečnú úroveň aktívnej fyzickej bezpečnosti.

Vyššie zabezpečenie zaisťuje Trusted Platform Module (TPM). TPM je utilita pre bezpečné generovanie a správu osobných kryptografických kľúčov, ktoré umožňujú používateľom pridať digitálny podpis k súborom, šifrovať a dešifrovať dokumenty a tiež overiť šifrovanie. Šifrovací kľúč je prísne osobný a jeho utajenie zaručuje úplnú bezpečnosť.

Skryť Vypnúť reklamu

Počítač TravelMate 6460 je tiež chránený proti nepovolenému používaniu kombinácií čítačky odtlačkov prstov a riešenie Acer SmartCard Security s integrovaným bezpečnostným softvérom Platinum Secret pre šifrovanie a dešifrovanie súborov jediným kliknutím.

Obidva modely TravelMate ponúkajú absolútnu slobodu, ktorú potrebujete, ak chcete zostať v spojení v akomkoľvek prostredí vďaka flexibilným možnostiam pripojenia – od bezdrôtového (WLAN a WPAN) cez pevné (karta Gigabit Ethernet) po bežný spôsob pripojenia (modem).

TravelMate 6460, ktorý je vybavený technológiou Acer Video Conference s funkciou Voice and Video over IP (VVoIP), kamerou Acer OrbiCam umiestnenou na LCD paneli a voliteľným VoIP telefónom Acer Bluetooth, umožňuje dokonale využiť všetky možnosti modernej internetovej komunikácie.

Skryť Vypnúť reklamu

Tieto univerzálne systémy sa jednoducho prispôsobia najrôznejším nárokom používateľa. Pokiaľ potrebujete na cestách väčšiu kapacitu pre ukladanie dát, je možné rýchlo zmeniť konfiguráciu modulmi Acer MediaBay, ktoré môžu byť vymenené za prevádzky bez vypnutia počítača (buď ďalší pevný disk s kapacitou až 160 GB alebo mechanika DVD Super multi double layer alebo prídavné batérie pre maximálnu výdrž).

Po návrate do kancelárie oceníte veľké možnosti rozšírenia, ktoré ponúka nová dokovacia stanica Acer ezDock II/II+, ku ktorej sa dá jednoducho pripojiť terajšie periférne zariadenia i zariadenia budúcej generácie.

Notebooky nového radu TravelMate sú ponúkané so širokouhlým 15,4” alebo 15” LCD displejom a grafickým čipsetom ATI Mobility Radeon X1300 alebo Intel Graphics Media Accelerator (GMA) 950. Rozhranie DVI-D (Zahŕňa HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection), šifrovací postup pre zabezpečenie dokumentov chránených autorským zákonom, ktorý je dodávaný v počítačoch radu TravelMate 6460) zaručuje rýchlejšiu a kvalitnejšiu reprodukciu obrazu pri sledovaní videonahrávok vo vysokom rozlíšení na externom monitore. Reprodukovaný zvuk z vstavaných stereofónnych reproduktorov Acer 3DSonic (1,5 W) je omnoho realistickejší a pútavejší.

Skryť Vypnúť reklamu

TravelMate 3040
Mobilná efektivita je kľúč, ktorý otvára dvere k úspechu, a TravelMate 3040 je navrhnutý priamo pre potreby mobilných profesionálnych používateľov, ktorí požadujú výkon a úplnú pripojiteľnosť v kompaktnom a prenosnom zariadení. Kompaktný notebook TravelMate 3040 ponúka celý výkon procesora Intel Core 2 Duo v spojení s rýchlou reakciou pamäti dual-channel DDRII a pevných diskov Serial ATA.

Mobilní používatelia hľadajú spojenie nízkej hmotnosti a ergonómie. Šasi TravelMate 3040, ktoré má rozmery formátu papiera A4 a hliníkovú povrchovú úpravu, váži iba 1,5 kg (bez voliteľnej kamery, s trojčlánkovou batériou).

Kompaktné prevedenie však nemá vplyv na nezávislosť - v skutočnosti výdrž batérií dosahuje 7 (s 6+3 článkovou batériou) hodín. Neobmedzená pripojiteľnosť ponúka všetky možnosti pripojenia - od bezdrôtového cez pripojenie k pevnej sieti po štandardné pripojenie a navyše je doplnená riešením Acer Video Conference, ktoré umožňuje používať kameru Acer Orbitam pri IP komunikácii.

Skryť Vypnúť reklamu

Na cestách by ste nemali podceňovať riziká. Spoločnosť Acer vyvinula technológiu DASP+ pre zaistenie najvyššej bezpečnosti notebookov, ktorou vybavila aj tento prenosný počítač TravelMate 3040.

Notebook Acer TravelMate 3040 dokáže plne nahradiť stolný počítač. Dokovacia stanica ezDock založená na technológii PCI-Express umožňuje pripojiť k notebooku najrôznejšie periférne zariadenia, ktoré zaisťujú najvyššiu účinnosť a efektivitu.

TravelMate C210
Tento notebook Tablet PC je určený pre profesionálnych používateľov, ktorí požadujú dokovateľnosť, mobilitu a univerzálnosť inovatívneho systému. TravelMate C210, ktorý predstavuje spojenie efektívneho výpočtového výkonu a progresívnej techniky, ponúka solídny výkon procesora Intel Core 2 Duo a možnosť rôznych spôsobov práce s Tablet PC, ktorého patentované klzné vedenie umožňuje premeniť tablet na notebook prostým naddvihnutím LCD modulu a jeho nastavením do polohy, v ktorej zviera cca. 125° rovinou klávesnice.

Skryť Vypnúť reklamu

Malý počítač Tablet PC TravelMate C210 s nízkou hmotnosťou necelých 2 kg (s trojčlánkovou batériou) ponúka univerzálnosť stolného osobného počítača vďaka replikátoru portov Acer ezDock II, ktorý zlepšuje rozšíriteľnosť a flexibilitu.

Počítače radu TravelMate C210 sú vybavené novou softvérovou utilitou Acer Soft Button, čo je softvér určený pre používateľa Tabletov PC. Utilita Acer Soft Button je obzvlášť užitočná v režime Tablet, kedy sú tlačidlá pre spustenie aplikácií a horké klávesy mimo dosah. Umožňuje okamžite spustiť softvér, internetový prehliadač a elektronickú poštu, jednoducho skonfigurovať systém a rýchlo a efektívne nastaviť voľby pre pripojenie.

Spoločnosť Acer vybavila všetky svoje notebooky sadou softvérových utilít – technológiou Acer Empowering, ktorá umožňuje používateľom získať jednoduchý prístup k najdôležitejším funkciám pre správu a nastavenia nanajvýš tromi kliknutiami myšou. Napr. eDataSecurity Management zaručuje vynikajúcu úroveň bezpečnosti a ochrany dôležitých dát, pretože vytvorí zložku, v ktorej sú automaticky šifrované dôverné súbory.

Skryť Vypnúť reklamu

Utilita eRecovery management umožňuje zálohovať pevný disk, operačný systém a osobné súbory. Utilita ePerformance management je určená pre rýchlu optimalizáciu disku a rýchlosti a obsahuje funkcie pre fragmentáciu disku a eSettings management je určená pre inteligentnú správu systému. Technológia Acer Empowering sa spúšťa klávesom Empowering. Táto technológia ponúka súbor šikovných nástrojov určených pre jednoduché využitie technických predností systému, čo znamená, že i tie najzložitejšie funkcie je možné vyvolať iba troma kliknutiami myšou.

Notebooky TravelMate 6460, TravelMate 6410 a TravelMate 3040 sú pripravené pre Windows Vista a sú dodávané s predinštalovaným operačným systémom Microsoft Windows XP Professional Edition. TravelMate C210 je pripravený pre Windows Vista a je ponúkaný s predinštalovaným operačným systémom Microsoft Windows Tablet Edition. V počítačoch je ďalej nainštalovaný softvér Acer Empowering Technology, Adobe Reader, Norton AntiVirus, CyberLink Power Producer a NTI CD-Maker.

Skryť Vypnúť reklamu

Na všetky notebooky Acer je poskytovaná štandardne jednoročná carry-in záruka (medzinárodná záruka ITW). Záruka môže byť predĺžená na tri roky službou AcerAdvantage, ktorá sa vzťahuje i na náhodné poškodenie notebooku.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Technologické hračky

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

NADÁCIA ZASTAVME KORUPCIU

Milióny na IT z čias Žigu sú ukážkovým plytvaním, na ťahu je NAKA

Bezpečnostný systém na hospodárstve bol predražený, tvrdí NKÚ.

Peter Žiga pred novinármi.
Cynická obluda

Dôkaz o účinnosti homeopatík

Ako to, že Cibulková netrvala na tom, aby jej vakcínu najskôr miliardukrát rozriedili?

Koronavírusom sa nakazilo už viac ako 55 miliónov ľudí.

Neprehliadnite tiež

Podcast Tech_FM

Ukázali, ako by sa dala získavať energia z čiernej diery

Podcast o novinkách z vedy.

Samsung ukázal nové smartfóny, všetky s podporou 5G

Namiesto veľkých zmien prišla evolúcia.

V Indonézii objavili najstaršiu jaskynnú maľbu

Vek maľby prasaťa sa odhaduje minimálne na 45 500 rokov.

Jaskynná maľba prasaťa celebského na Sulawesi.

Razer ukázal koncept múdreho respirátora

Má mikrofón, reproduktory, ventilátory, UV dezinfekciu a RGB osvetlenie.

Inzercia - Tlačové správy

 1. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť
 2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
 7. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
 10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
 1. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 2. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 5. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
 6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 7. Ohlúpli sme počas Covid roka?
 8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 9. TOMRA víta kľúčový krok k spusteniu systému zálohovania
 10. Slovaktual umožní všetkým zamestnancom bezplatné testovanie
 1. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur 18 282
 2. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká? 16 467
 3. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 13 046
 4. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 8 635
 5. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 8 402
 6. Kuba si turistov omotá okolo prsta. Miesta, ktoré musíte vidieť 8 092
 7. Riaditeľ VÚB: Udržateľnosť chceme vsadiť do DNA nášho podnikania 7 057
 8. Kvalitnej hydiny je na pultoch stále menej. Čo vlastne kupujeme? 6 876
 9. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 779
 10. Na Slovensko prišlo výnimočné dielo s posolstvom ľudskosti 4 470