HP Pavilion dv6151ea – štýlový notebook nabitý multimédiami

Výrobcovia notebookov sa snažia z času na čas pretrhnúť líniu počítačovej uniformity dizajnom, ktorý vnesie do sveta fádnej techniky trochu štýlu, prejavu osobnosti a výnimočnosti. Posledným príspevkom je nový Pavilion z dielní HP, ktorý so sebou prinieso

+ úžasný jedinečný dizajn
+ silná multimediálna platforma
+ výkonná grafika
- samovoľné spúšťanie dotykom

l nielen štýl a kvalitné vyhotovenie, ale i multimédiá pre okamžité použitie.

Dizajn, ktorý hovorí za všetko
HP Pavilion má vyjadrovať jedinečnosť používateľa a poskytnúť mu vyhotovenie, ktoré prekračuje bežné očakávania. Výrobca siahol po netradičných materiáloch a povrchovej úprave, ktoré sa podobajú produktom rodiacim sa v Kórei. V hre sú oblé tvary, naleštený povrch a kombinácia čiernej a striebornej farby s jemnou všadeprítomnou líniovou kresbou. Ak sa k tomu pridajú dotykové tlačidlá a modré LEDky, máte pred sebou recept ako vyrobiť produkt ktorý zaujme.

Tento notebook nie je určený pre ľudí ponorených do neustáleho stresu a práce – pre nich sú určené robustné podnikové riešenia, ktoré sú v každom detaile uspôsobené pre prácu. Je určený pre ľudí, ktorí svoj životný štýl plný zábavy a multimédií chcú doplniť o štýlovú mobilitu. Ak sa meníte niekoľko krát za deň z pracovne zaťaženého workoholika na ležérneho vychutnávača multimédií, dizajnu a pohodlia, ponechajte si vo výbave radšej notebooky dva.


Pavilion je dostupný v dvoch farebných variantoch – čiernom a striebornom. Nie je však vylúčené že časom pribudnú v rámci špeciálnych edícií i ďalšie farby. V oboch prípadoch je metalízový povrch dekorovaný jemnou líniovou štruktúrou, ktorá v digitálnej podobe prechádza i na pracovnú plochu operačného systému. Povrch je potiahnutý niekoľkými vrstvami laku, takže povrchová úprava má nielen vysoký lesk, ale odoláva i mechanickému opotrebeniu – nezošúcha sa pod rukami ako je pri iných notebookoch zvykom. Výrobca si uvedomuje, že notebook musí čo najdlhšie pri bežnom používaní vyzerať skvele. Používať pri prenose obal proti poškrabaniu však nebude zaručene zlý nápad. Pre čistenie je priložená špeciálna handrička. Odtlačky prstov sa na naleštenom povrchu zbierajú jeden vedľa druhého.

Základňa je vyhotovená z čierneho matného polykarbonátu, ktorý chráni spodnú stranu notebooku. Ide o osvedčený materiál, ktorý v kombinácii s robustným dizajnérskym obalom poskytne stabilnú mechanickú platformu. Veko so zabudovaným displejom nie je vybavené žiadnym mechanickým uzamykaním. Dvojčinné kĺby sa postarajú o to, aby v uzavretej polohe pružiny vytvorili dostatočný prítlak na to, aby bol displej spolu s klávesnicou chránený. Gumové separátory obkolesujú celý rám displeja a sú vyhotovené z lesklého čierneho silikónového materiálu. Celkový dojem z dizajnu je viac ako skvelý a vďaka prepracovaniu tých najjemenších detailov máte pocit, že pred vami stojí čosi výnimočné – plné kriviek a zaoblení všade, kde sa len dalo. Výrobca zašiel dokonca tak ďaleko, že tradičný zhluk identifikačných nálepiek premiestnil zo spodnej strany na vnútornú stranu krytov aby nekazili celkový dojem. Vyhotovenie je možné charakterizovať pojmom robustné.

Výrobca označuje tento model ako mobilné PC určené pre zábavu, ktoré môžete prenášať z miesta na miesto a všade si budete môcť vychutnať multimédiá. Preto mu nemôžete vyčítať že hrúbka je v chrbtovej časti o čosi vyššia ako je pri notebookoch zvykom.

Multimédiá na prvom mieste
Ak chcete vedieť čo znamená slovo multimédiá v prípade systému HP Pavilion, mali by ste vedieť že notebooky sú dodávané výhradne s operačným systémom Windows XP v edícii MediaCenter 2005, ktorý neskôr môžete bez obáv vymeniť za Windows Vista v edícii Premium. Súčasťou dodávky je i predinštalovaný softvér QuickPlay, ktorý sa postará o to, aby ste kvôli základným multimédiám nemuseli vstupovať do primárneho operačného systému.

Či už siahnete po infračervenom diaľkovom ovládači ktorý je použitý ako záslepka ExpressCard slotu, alebo položíte na dotykovom paneli prst a niektorý zo symbolov Q či DVD, v priebehu niekoľkých sekúnd nabootuje orezané jadro operačného systému s aplikáciou QuickPlay, prostredníctvom ktorej môžete pozerať filmové nosiče, počúvať hudobné skladby či prehliadať si fotografie a videozáznamy zo svojho digitálu. I v prípade ak je váš OS "zrelý na reinštaláciu", o multimédiá ukrátení nebudete. Filozofia je jasná – jediným kliknutím na ovládač beží film na širokouhlom 15.4" palcovom displeji s lesklým BrightView vyhotovením, alebo na projektore či TV obrazovke pripojenej k niektorému z výstupov. Ovládačom notebook po ukončení prezerania filmu i vypnete, takže nemusíte vstávať z postele. Pomocou dotykového panela nad klávesnicou a infračerveného ovládača môžete ovládať nielen QuickPlay rozhranie, ale i MediaCenter aplikáciu operačného systému.

Výbava skutočne multimediálna
Širokouhlý displej s vysokým kontrastom a rozlíšením 1280x800 bodov je vo vrchnej časti rámu doplnený o dvojicu zariadení. Prvým je dvojica mikrofónov v stereofónnom zapojení, ktoré ozvučia vaše videohovory či hlasovú komunikáciu cez internet. V strednej časti je zabudovaná 1.3 megapixelová webkamera, ktorá je vždy pripravená pre snímanie – je iba na vás, či ju použijete na streamovanie videa, či zachytávanie statických obrázkov. Akonáhle je pripravená pre snímanie, rozsvieti sa vedľa nej modrá LEDka. Jej jas je pomerne vysoký, takže oslňovanie očí v slabšom osvetlení nie je príliš príjemné. Treba však brať do úvahy i to, že v slabom svetle človek i tak webkameru používať nebude.

Výrobca si nechal záležať i na výbere ozvučenia. Nad klávesnicou sa pod kovovou mriežkou nachádza reproduktorová sústava Altec Lansing, ktorá ponúka omnoho lepší výkon ako používateľ pri notebooku očakáva. Digitálne nastavenie hlasitosti je dostupné pomocou dotykového pásika, nechýba ani SPDIF výstup pre pripojenie k 6 kanálovej reproduktorovej sústave.

Používateľ by nemal prehliadnuť ani kombinovanú čítačku pamäťových kariet podporujúcu prácu s formátmi SD, MS, MMC a xD Picture, jediné čo vám bude chýbať je riešenie pre prácu s CompactFlash kartami. Veľkým pozitívom je aj 5400 otáčkový, 120 gigabajtový pevný disk a bezdrôtové WiFi rozhranie s priepustnosťou 54 megabitov, ktoré vám zaistí mobilné pripojenie k internetu s dostatočnou priepustnosťou pre prácu s multimédiami. Spolu s analógovým videovýstupom tvorí multimediálny set vyváženú výbavu, ktorú aktívny používateľ zaručene ocení.

Ak doplníte tento stroj o analógový či digitálny TV tuner, v malom byte s ktorým sa o nikoho nedelíte už nič viac nepotrebujete.

Používateľské rozhranie je príjemné
Touchpad má širokouhlé vyhotovenie s aktívnou skrolovacou zónou a dizajnovo skvele zapadá do pracovnej plochy. Je mierne zapustený pod úroveň zápästných opierok, môžete ho dokonca prostredníctvom tlačidla deaktivovať. Povrchová úprava snímacej plochy ladí s vyhotovením notebooku, čo by však mohlo byť o čosi precíznejšie prepracované sú jeho tlačidlá. Pracujú spoľahlivo a sú dostatočne veľké na to aby ste s nimi pracovali i v strese či v nevhodných podmienkach pri cestovaní vlakom, celkové vyhotovenie však naznačuje že môžu pri používaní časom stratiť výrobcom preddefinovanú polohu.

Klávesnica je v rohoch zaoblená a tlačidlá majú plnoformátové vyhotovenie. Navigačný blok je spracovaný podľa bežných zvyklostí do jedného stĺpca, ľavý shift je však skrátený na úkor vedľa sediaceho nepoužívaného tlačidla zdedeného z UK rozloženia, čo nie je úplne ideálne. Vzhľadom na to že nejde o počítač určený pre prácu ale pre zábavu, používatelia snáď tento prešľap oželejú. LEDky preraďovačov sú vsadené do rámu vedľa tlačidiel, membránové spínanie má jemný klikavý zvuk, zdvih dosahuje úroveň 3 milimetrov.

Pohodlne ovládateľný je dotykový panel s 9 multimediálnymi tlačidlami, ktorý je umiestnený hneď vedľa zapusteného tlačidla vypínača. Na pohodlie si rýchlo zvyknete, rovnako vás však môže vyviesť z miery že panel nemožno vypnúť. Ak pri vypnutom notebooku budete chcieť utrieť z klávesnice prach, notebook sa pri dotyku tlačidiel Q a DVD automaticky zapne. Vypínanie posuvným prepínačom by na škodu nebolo – podobe riešil výrobca aktivovanie WiFi rozhrania.


Vysoký výkon pod kapotou
O výkon nebudete mať skutočne núdzu a tak môžete počítať i s úpravou multimédií. V základnej dodávke je osadený dvojjadrový procesor Intel Core 2 Duo T5200 s pracovnou frekvenciou 1.6 GHz a 2 megabajtami cache, ktorý môžete neskôr vymeniť za výkonnejšiu alternatívu. K tomu si pripočítajte základný gigabajt RAMky štandardu DDR2 667 ktorý je možné rozšíriť na dvojnásobok a grafický akcelerátor NVIDIA GeForce Go 7400, ktorý si poradí i s dnešnými počítačovými hrami. K dispozícii má 256 megabajtov turbocache a 128 megabajtov pamäte vyhradenej pre video.

Použitá platforma má vysokú priepustnosť a výpočtový výkon ktorý je možné na dnešné pomery označiť ako nadpriemerný. Ak sa má používateľ uvoľniť pri multimédiách a má si zahrať i niektoré herné tituly, je to viac ako dôležité.

Vďaka zabudovanej multiformátovej dvojvrstvovej 8 rýchlostnej DVD zapisovačke budete môcť svoje multimédiá i vypáliť na disky, aby ste sa s nimi mohli neskôr podeliť so svojimi priateľmi.

Periferiálna rozšíriteľnosť nezaostáva
Notebook je po celom obvode vybavený konektormi, ktoré vám umožnia prepojiť sa s okolitým svetom. 90 wattový napájací adaptér pripájate do konektora, ktorý je vybavený LED indikáciou – máte tak prehľad o stave napájania a nemusíte hľadať LEDku v inej časti notebooku. Použiť môžete jeden zo 3 USB portov, zabudovaný ethernetový stomegabit, analógový modem pre krízové pripojenie k internetu, či ExpressCard slot, pomocou ktorého môžete rozšíriť notebook o TV tuner.

Ak používate niektoré z rýchlych internetových pripojení mobilných operátorov, na ponuku ich CardBus kariet musíte zabudnúť – buď využijete zabudovaný bluetooth pre pripojenie k mobilu, alebo budete odkázaní na menej pohodlné USB riešenia.


Ak si k tejto výzbroji pripočítate ešte kompletnú sadu audiorozhraní, výstup pre druhý monitor, S-Video výstup, rozširovací konektor pre systémový dock a FireWire, zistíte že máte komplet výbavu, ktorej nič nechýba.

Silné softvérové zázemie
Spolu s operačným systémom a multimediálnym modulom QuickPlay získava používateľ i množstvo systémových aplikácií od HP doplnených o nástroje zaisťujúce okamžitú použiteľnosť notebooku. Počítať môžete s predinštalovaným kancelárskym balíkom Microsoft Works 8.0, prehliadačom Adobe Reader 7.0, či balíkom Norton Internet Security. Samozrejmosťou je tradičný systém obnovenia operačného systému kliknutím na jediné tlačidlo či sada apliácií Sonic™ Digital MediaPlus: Sonic™ RecordNow, Sonic™ MyDVD, Sonic™ Easy Archive, Sonic™ Express Labeler; Microsoft® Windows® Media Player, Microsoft® MovieMaker; HP Photosmart Premier; DVD Play (založený na Cyberlink); QuickPlay Direct a QuickPlay pre Windows.

Ak notebook vybalíte z krabice, môžete s ním začať okamžite pracovať – jedinú vec čo budete musieť spraviť je nakonfigurovať si pripojenie k internetu.

Notebook je možné napájať jediným 6 článkovým akumulátorom, ktorého kapacita je fixne daná jeho formátom. Nečakajte možnosť použitia sekundárnej cestovnej batérie či akumulátora s rozšírenou kapacitou s viacerými článkami. Štandardná batéria vám poskytne v teréne energiu na 4 hodiny prevádzky, následne budete musieť siahnuť po napájacom adaptéri.

Technické parametre: Typ procesora: Technológia Intel® Centrino® Duo Mobile Technology, Dvojjadrový procesor Intel® Core™2 Duo T5200, 1.60 GHz, 2 MB pamäte cache úrovne L2, Taktovanie zbernice 533 MHz * Štandardná pamäť: 1024 MB DDR2 667 MHz * Interná jednotka pevného disku: 120GB, SATA, 5400RPM * Typ optickej jednotky: Super multiformátová DVD zapisovačka (±R/ ±RW) s podporou dvojvrstvového zápisu * Zariadenie pamäťovej karty: Integrovaná čítačka médií 5 v 1 na karty Secure Digital, MultiMedia, Memory Stick, Memory Stick Pro, alebo xD Picture * Externé v/v porty: 1 port VGA; 3 porty USB 2.0; 1 port IEEE-1394; 1 modemový konektor RJ 11; 1 konektor RJ 45 na sieť Ethernet; televízny S-video výstup; rozhranie na infračervené diaľkové ovládanie (diaľkové ovládanie je voliteľné); 2 výstupy na pripojenie slúchadiel, jeden s digitálnym zvukom SPDIF, 1 vstup na mikrofón; káblový dokovací konektor

Dostupnost: http://www.hp.sk
Orientacná cena: 46400 Sk s DPH

HP Pavilion dv6151ea je mobilný multimediálny systém, ktorý si vás získa nielen svojim pohodovým netradičným dizajnom a kvalitným prepracovaním detailov, ale i svojim výkonom, multimediálnou výbavou a balíkom softvéru, ktorý nájdete predinštalovaný na disku. Počítať môžete s tým, že si ho užijete nielen v interiéri svojho bytu ale i v teréne, kde poskytuje niekoľko možností na internetovú konektivitu. Čo je však dôležité je jeho povrchová úprava, ktorá zaistí aby po pol roku používania nevyzeral ako "úbohý zošúchaný invalid".

Najčítanejšie na SME Tech


Hlavné správy zo Sme.sk

EKONOMIKA

Osem zásadných zmien v hypotékach, ktoré odštartujú od marca

Kto si málo sporí a príliš často mení zamestnanie, dostane o niečo nižší úver ako doteraz.

KOMENTÁRE

Na obranu bratislavskej kaviarne

Kaviareň je so svojím dešpektom k spiatočníctvu pre vidiek trvalou výzvou.

BRATISLAVA

Bol priekopník – utečenec. Jeho meno zmizlo z novín aj z histórie

Václav Nedomanský má zo svetových šampionátov deväť medailí.

Neprehliadnite tiež

Civilizáciu Aztékov zničila európska zbraň, nevedeli proti nej bojovať

Za kolapsom rozvinutej juhoamerickej civilizácie môže byť aj pandémia paratýfusu.

Voda na Zemi aj vo vesmíre. Pozrite si najkrajšie zábery z kozmu za tento týždeň

Vedci predstavili tri mimozemské svety, kde by mohla byť voda aj život.

Pluto a jeho mesiace budú oficiálne ríšou mŕtvych

Nové názvoslovie pre systém trpasličej planéty sa inšpiruje aj mytológiou.

TECH_FM

NASA oznámila obrovský objav, prečo sú vedci takí nadšení

Veď je to „len“ ďalšia hviezdna sústava. Tak prečo toľko kriku? Vysvetľuje podcast TECH_FM.

Inzercia - Tlačové správy


 1. Pivný bar Senica: Miesto, kde objavíte, ako má chutiť pivo
 2. Volkswagen Golf: Viac, než facelift
 3. Plavba východným Stredomorím so slovenským sprievodcom
 4. Hotovosť, internet či karta? Najbezpečnejšie je platenie mobilom
 5. Už ste niekedy jedli v garáži? Tá v Trenčíne stojí za to
 6. Staré Dobré Mexiko: Už vieme prečo východniari chvália Šariš
 7. Objavte netušené možnosti nových firemných kreditných kariet
 8. Najväčšie first moment zľavy končia vo februári
 9. Boj s podvodníkmi stáčajúcimi odometre stojí bazáre státisíce
 10. Bezpečné a prestížne bývanie v Bratislave s novým symbolom mesta
 1. Pivný bar Senica: Miesto, kde objavíte, ako má chutiť pivo
 2. Projekt "Zvýšenie odborných kapacít v oblasti práce s mládežou"
 3. Malé knedličky, veľké dojmy
 4. Volkswagen Golf: Viac, než facelift
 5. Plavba východným Stredomorím so slovenským sprievodcom
 6. Projekt First Lego League podporila Nadácia Pontis
 7. Klienti majú často pocit, že potrebujú spracovať len projekt
 8. Na bolesti chrbta pomôžu kúpele
 9. Na bolesti chrbta pomôžu kúpele
 10. 3 úlohy, ktoré vyrieši minerálna vlna najlepšie
 1. Už ste niekedy jedli v garáži? Tá v Trenčíne stojí za to 11 807
 2. Hotovosť, internet či karta? Najbezpečnejšie je platenie mobilom 11 543
 3. Plavba východným Stredomorím so slovenským sprievodcom 8 015
 4. Staré Dobré Mexiko: Už vieme prečo východniari chvália Šariš 6 487
 5. Boj s podvodníkmi stáčajúcimi odometre stojí bazáre státisíce 5 912
 6. Prečo majú Slováci stále radšej hypotéku ako prenájom? 3 662
 7. Bezpečné a prestížne bývanie v Bratislave s novým symbolom mesta 3 500
 8. Najväčšie first moment zľavy končia vo februári 3 309
 9. Volkswagen Golf: Viac, než facelift 2 872
 10. Mäsovýroba Gašparík získala ocenenie Danubius Gastro 2017 2 462

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop