SME
Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Epson AcuLaser CX11NF – farebná tlač, kopírovanie, skenovanie a fax

Mnohé výskumy ukázali, že prevádzkovanie multifunkčných zariadení je niekoľkonásobne ekonomickejšie, ako používanie jednoúčelových systémov – obzvlášť ak ide o rušné podnikové prostredie. Epson ponúka koncentrovanú laserovú multifunkciu ktorá si rozumie n

+ vysoká kvalita tlače
+ malý formát so 4 funkciami
+ jednoduchá spravovateľnosť
- dlhšie spracovanie farebnej tlače

ielen s farbou ale i s telefónnou linkou.

Epson Aculaser CX11NF je laserové multifunkčné zariadenie, ktoré očakáva inštaláciu v zdieľanom prostredí stredne veľkej pracovnej skupiny, kde mesačná zaťažiteľnosť neprekročí hranicu 45 000 výtlačkov. Výrobca navrhol zariadenie s dôrazom na jednoduchú správu a dostupnosť v sieťovom prostredí a bezbariérovú obsluhu bez použitia PC.

Už pri prvom pohľade na formátové vyhotovenie je zrejmé, že sa očakáva inštalácia na podstavci v priestore, kde môže k systému pristúpiť každý. FOTO - MILAN GIGEL
Nezáleží na tom, či sa rozhodnete ihneď pri kúpe posilniť výbavu doplnkovým vstupným zásobníkom, alebo špeciálnym podstavcom so skrinkou na spotrebný materiál.

Formát je optimalizovaný tak, aby multifunkcia nezabrala viac priestoru ako laserová tlačiareň podobných parametrov – doplnková nadstavba mení iba výšku systému.

Dizajn zostáva v konzervatívnych líniách ostatných produktov EPSONu, mechanické a konštrukčné detaily však naznačujú, že sa očakáva každodenné intenzívne používanie viacerými ľuďmi, ktorí si k stroju nemusia vybudovať vzťah. Potenciálne slabiny sú mechanicky zosilnené, všetky dielce sú navrhnuté tak, aby nevyčnievali. Klávesnica používa tvrdené plasty a kvalitné mikrospínače, displej je podsvietený.

FOTO - MILAN GIGEL

Vstupný zásobník na tlačové médiá má kapacitu 180 listov a úlohou používateľa je pri dopĺňaní papierov iba vyklopiť krycie čelo a zasunúť listy medzi nastaviteľné bočné lišty. Nevysúvate žiadnu zásuvku s prítlačnými lištami, papiere iba voľne uložíte do vyhradenej časti "police". Jednoduchosť obsluhy ocení každý, kto je nútený používať rôzne druhy predtlačených formulárov a tlačových médií.

Ak by vám kapacita vzhľadom na veľkosť pracovnej skupiny nepostačovala, doplniť je možné sekundárny zásobník s kapacitou 500 listov. Tomu zodpovedá i výstupný zberač, ktorý bez zásahu obsluhy zachytí na výstupe 250 hárkov papiera. Tlačové úlohy tak môžu naberať i väčšie objemy.

FOTO - MILAN GIGEL

Laserový tlačový mechanizmus je postavený na technológii Epson Wrap Transfer a vďaka algoritmu RIT dosahujú výstupy detailnosť porovnateľnú s 2400 DPI tlačou. Výstupy majú kvalitu, ktorá prevyšuje požiadavky kancelárskeho prostredia. Fotografická tlač je dostatočná na tlač reklamných letákov a nízkoobjemovej grafiky, ktorou je možné doplniť dokumenty. Štvorica základných tonerov sa prenáša na papier optickým valcom, takže odpadá pomalé spracovanie a sprievodné problémy, ktorými trpia systémy používajúce fóliu. Prvý čiernobiely výtlačok je dostupný po 9 sekundách, farebný po 17tich.

FOTO - MILAN GIGEL

Rýchlosť čiernobielej tlače dosahuje stropných 25 stránok za minútu, pri farbe kadencia klesá na pätinu. Výtlačky sú rovnomerne kryté, farebným profilom je možné skalibrovať výstupné farby, detaily grafiky sú ostré, čiernobiele texty majú špičkovú kvalitu.

Zabudovaný skener má optické rozlíšenie 600x600 DPI a dokáže odoslať nasnímané podklady do ľubovoľného PC v sieti, reprodukovať kópie, alebo odfaxovať digitalizované dokumenty k cieľovým kontaktom. Snímať je možné priamo zo skla, zabudovaný je i automatický podávač dokumentov. Snímanie je pomerne rýchle, čiernobiele podklady sú spracované v priebehu 2 sekúnd, pri farbe sa čakanie päťnásobne predĺži. Výrobca použil snímaciu hlavu CCD elementmi so 48 bitovou hĺbkou farieb.

Kópie sú reprodukované s rozlíšením 600 DPI a používateľ má možnosť upravovať ich veľkosť s 1 percentným krokom v rozsahu od 25 do 400 percent. Firmvér bez nedostatkov zisťuje formát kopírovaných podkladov, takže pri zoome je možné spoľahnúť sa i na automatiku. Ako u všetkých digitálnych strojov, i tu môžete naraziť na drobné problémy s čitateľnosťou pri kopírovaní niektorých tlačív, farebný režim kópií však problém spoľahlivo odstráni. Kopírovanie dosahuje rýchlosť 25 strán za minútu farebne a 5 strán za minútu čiernobielo, na prvú farebnú kópiu však musíte čakať až pol minúty.


Ak podnikáte v prostredí, kde je faxová komunikácia stále "in", môžete si byť istí, že zabudovaný faxový modul nájde spoločnú reč so starými i novými zariadeniami na druhom konci telefónnej linky. Prenosové rýchlosti pokrývajú rozptyl od 2400 do 33600 bps, pričom nechýba ani podpora štandardu Super G3. Dokumenty sú odosielané v jednobitovom čiernobielom formáte alebo v 24 bitových farbách.

Obsluhu priamo od stroja zjednodušuje 60 predvolieb a 20 predvoľbových skupín, na tri tlačidlá je možné umiestniť tri najpoužívanejšie kontakty. Oneskorené odoslanie je dostupné iba pri obsluhe cez PC, zabudovaná pamäť však obsiahne až 200 strán dokumentov. Prijaté faxy je možné tlačiť okamžite, alebo je možné prenášať ich priebežne či dávkovo do PC.

Multifunkcia počíta s nasadením v ethernet sieti a preto výrobca rozhranie USB 1.1 doplnil o stomegabitový tlačový server. Kvalitná zbierka softvéru je pripravená nielen vyzbrojiť používateľov silnými možnosťami práce s dokumentami a komunikáciou ale poskytuje i nástroje pre správcov, prostredníctvom ktorých dokážu monitorovať stav zariadenia a spotrebného materiálu, či sledovať vyťaženie. Podporovaná je široká škála protokolov, takže v multiplatformovom prostredí administrátor nenarazí na problémy pri sprevádzkovávaní zariadenia. Nechýba ani možnosť správy cez web rozhranie. Na dodávaných nosičoch nájdete okrem ovládačov i nástroje Fax Speed Dial Utility, BizCard, Business Index Photo Print, Office Ready Essentials + PDF Writer + Presto PageManager, Epson Creativity Suite a Epson Web to Page.

Čo však človeku môže chýbať je funkcia odosielania dokumentov prostredníctvom e-mailu bez toho, aby do tohto procesu musel vstúpiť používateľov počítač. Keďže 192 MHz procesor má k dispozícii 128MB operačnej pamäte rozšíriteľnej na 576 MB a firmvér obslúži skener i sieťové rozhranie, je na škodu že dokumenty nie je možné odosielať i elektronickou poštou. Ak je možné spracovať faxy, e-mail by nemal byť problémom.

V štandardnej dodávke je priložený čierny toner s kapacitou 4000 stránok a štartovacie farebné CMY tonery s kapacitou 1500 strán (náhradné v predaji majú kapacitu 4000 strán). Optická jednotka vystačí na 42000 čiernobielych, resp 10500 farebných výtlačkov.

Technické parametre: Formát: A4 * Rozlíšenie tlače 2400 RIT * Rozlíšenie skenera 600 DPI/48bit * Tlačová technológia: Laser CMYK Acubrite * Rýchlosť tlače: 25 ppm čiernobielo, 5 ppm farba * Zaťažiteľnosť 45000 strán mesačne * Fax_ 2400-33600 bps / Super G3 * Vstupný zásobník: 180 listov * Výstupný zásobník: 250 listov * Zahrievanie: 9/17 sekúnd * CPU: 192 MHz MITech * RAM: 128/576 MB * Rohrania: USB 1.1, Ethernet, Modem * Rozmery: 460x593x467mm * Hmotnost 34.9kg

Dostupnost: www.epson.sk
Orientacná cena: 30609 Sk s DPH

Multifunkčné zariadenie Epson AcuLaser CX11NF je koncentrovanou multifunkciou typu 4-v-1, ktorá je pripravená čeliť intenzívnej, každodennej záťaži. Používateľ ocení kvalitný tlačový výstup, sieťovú konektivitu a spoľahlivú prevádzku, jednoduchá a dostupná je i obsluha prostredníctvom tlačidlového panelu s podsvieteným štvorriadkovým displejom. Je ideálna nielen pre objemovú tlač dokumentov a predtlačených formulárov, ale i pre operatívne kopírovanie, faxovú komunikáciu a tlač sprievodnej grafiky, ktorej kvalita prevyšuje potreby kancelárskeho prostredia.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Kam ísť na test, čo s pozitívnymi a čo bude s netestovanými? (otázky a odpovede)

Certifikát z plošného testovania na Covid-19 je vstupenkou do obchodov.

Pri plošnom testovaní sa využívajú antigénové testy.
Premiér Igor Matovič a minister obrany Jaroslav Naď.
Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Testovanie nie je hlasovanie, dajte sa otestovať

Je dôležité, aby štát dokázal otestovať všetkých, ktorí chcú byť zodpovední.

Beata Balogová, šefredaktorka denníka SME
Rozprávky SME

Najmúdrejšia sestra (číta Robert Roth)

Klasické rozprávky (nielen) pre vaše deti.

Rozprávky SME | podcast

Neprehliadnite tiež

Podcast Tech_FM

Čierne diery sú aj také, aké by nemali byť

Čo nás učí gravitačná astronómia.

Sonda OSIRIS-REx.