SME
Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Samsung YP-U2 - naleštený krásavec s podporou formátu OGG

Samsung pri svojich vreckových prehrávačoch neponúka iba naleštený štýl, ale aj húževnaté vyhotovenie pre každodenné použitie, zabudovaný USB konektor pre priame pripojenie k počítaču, prehľadný firmvér a podporu širokej škály formátov. U2 je prehrávač kt

orý nesklame - komu sa po pár mesiacoch používania rozpadol prehrávač vo vrecku vie, o čom je reč.


FOTO - MILAN GIGEL

Výrobca sa zameral na tradičné vyhotovenie v tvare USB kľúča, aby mohol siahnuť po hrubších robustnejších plastoch. Hrubá škrupina ktorá chráni telo prehrávača pred poškodením je húževnatá a pevná, vďaka lesklej povrchovej úprave však pôsobí decentne a jemne. Pevný tvrdený plast odoláva nárazom a pádom na zem, škrabance sa na povrchu tvoria v minimálnom objeme. Nesmiernou výhodou je priamo zabudovaný USB konektor. Keďže ide o zariadenie typu USB Mass Storage, pre prácu s dátami nepotrebujete žiadny softvér. To však neznamená že vám výrobca pohodlie vo forme obslužného softvéru nedodá - práve naopak.

Skryť Vypnúť reklamu


FOTO - MILAN GIGEL

Priehľadná krytka USB konektora prilieha tak tesne, že pri prvom stretnutí vám chvíľu potrvá, kým sa ju naučíte z konektora sňať. Nejde o obyčajný plastový výlisok ktorý časom stratí potrebnú vôľu. Krytka je prepracovaná do posledného detailu tak, aby sa neopotrebovala a spoj bol dostatočne silný na to, aby mohol výrobca závesnú šnúru umiestniť práve na ňu. O pevné zovretie sa stará dvojica kovových lamiel v tvare USB portu. Ak chcete prehrávať dáta, nemusíte vymotávať šnúry a slúchadlá z krku - stačí kľúč vysunúť. Priehľadné vyhotovenie má svoje čaro nielen v kontraste s čiernym telom a kovovým štítkom, ale i vďaka intenzívnemu modrému LED podvieteniu. Pôsobí ako difuzér pre dojicu vysokosvietivých LEDiek, ktorých funkciu si môžete naprogramovať.

Skryť Vypnúť reklamu


FOTO - MILAN GIGEL

Čelná strana prehrávača je rozdelená do dvoch segmentov. Na ľavej strane sa nachádza transreflektívny čiernobiely LCD displej s podsvietením, ktorý kontrastne zobrazí až 5 riadkov textu. Pravá strana je obsadená päťsmerovým ovládačom s kovovým krytím, ktorá umožňuje pohodlné ovládanie palcom. Tvarové vyhotovenie a veľkosť umožňujú pohodlné ovládanie i vtedy, ak sa mozog musí sústrediť na inú činnosť. Pre vyvolanie drvivej väčšiny funkcií vystačíte s týmto ovládačom.


FOTO - MILAN GIGEL

Aby bola životnosť hlavného ovládacieho prvku čo najdlhšia, výrobca siahol po piatich kvalitných mikrospínačoch, ktoré sa v praxi osvedčili lepšie ako spojitý membránový ovládací člen. I po rokoch nebude problém nahradiť mikrospínače inými.

Skryť Vypnúť reklamu


FOTO - MILAN GIGEL

Na pravej bočnici sa nachádza dvojica tlačidiel s kombinovanou funkciou. Prvé kombinuje záznam s používateľskou funkciou upravujúcou reprodukciu. Podľa nastavenia firmvéru môžete týmto tlačidlom aktivovať A-B opakovanie, meniť nastavenie ekvalizéra, či upraviť rýchlosť reprodukcie. Druhé tlačidlo funguje ako vypínač systému a zaisťuje spustenie a ukončenie reprodukcie. Obe tlačidlá sú bez problému dosiahnuteľné palcom bez ohľadu na to, či ste pravákom alebo ľavákom.


FOTO - MILAN GIGEL

Ľavá bočnica je vybavená posuvným ovládačom HOLD, ktorý blokuje funkciu tlačidiel. Pri pokuse o zatlačenie ľubovoľného z nich je stav uzamknutia prehľadne indikovaný na displeji. Pre pripojenie slúchadiel je pripravený 3,5 mm jack konektor s 20 mW výstupom, čo v kombinácii s dodávanými 16 ohmovými slúchadlami umožňuje hlasitú reprodukciu, ktorá prehluší i hlučnú techniku a dopravné prostriedky. Výstup pokrýva frekvenčný rozsah od 20 Hz po 20 kHz, odstup šumu od signálu je 88 dB.

Skryť Vypnúť reklamu


FOTO - MILAN GIGEL

Li-Pol akumulátor je zabudovaný priamo do tela prehrávača. Jeho kapacita postačí pre 13 hodín nepretržitej reprodukcie s pomerne intenzívnym vybudením slúchadiel. Na deklarovaných 13 hodín sa môžete skutočne spoľahnúť. Nabíjanie zaistíte pripojením k USB portu počítača, na dočerpanie energie postačí približne 60 minút času. Zaujímavé sú i pracovné podmienky. Výrobca udáva spodnú teplotnú hranicu prevádzky na -5°C, takže prehrávač nie je precitlivelý na chlad. Pozor si dávajte na výrobné číslo, ktoré sa nachádza na samolepke - môže sa stratiť alebo zošúchať. Vzhľadom na jediného importéra na trhu by však nemali byť problémy s reklamáciou ani v kritických prípadoch.


FOTO - MILAN GIGEL

USB konektor zodpovedá vysokopriepustnému štandardu 2.0 a 1 gigabajtová verzia prehrávača pracuje s dátami rýchlosťou 6,1 megabajtu za sekundu. Priepustnosť je dostatočná i pre prácu s väčšími objemmi dát. Výhodou je, že vzhľadom na odbremenenie CPU počítača inteligentným čipom v prehrávači je zaťaženie hostujúceho systému takmer nulové. To oceníte pri nahrávaní skladieb do internej pamäti z notebooku v teréne. Vedľa konektora sú na oboch stranách umiestnené dve vysokosvietivé LEDky, ktoré podsvecujú priehľadnú krytku.

Skryť Vypnúť reklamu


FOTO - MILAN GIGEL

V chrbtovej časti sa nachádza dvojica otvorov. Za ľavým sa nachádza tlačidlo RESET, ktoré zaistí znovunačítanie firmvéru do operačnej pamäte. Druhé poskytuje akustický priezor pre zabudovaný mikrofón, ktorý slúži pre záznam hovoreného slova. Funkcia digitálneho diktafónu je použiteľná pre krátke diktáty, nahrávanie konferencií zaostáva za kvalitou, ktorú ponúkajú diktafóny.


FOTO - MILAN GIGEL

Dodávané slúchadlá vás príjemne potešia kvalitou výstupu. Rovnomerné pokrytie hĺbok a výšiek s jasnou kresbou dopĺňajú kontrastne definované stredy, takže si hudbu vychutnáte i bez toho, aby ste investovali do nových slúchadiel. Štuple sú vybavené kovovými ochrannými mriežkami, pre pohodlie a rozmerovú kompenzáciu môžete použiť i priložené penové návleky. Farebné zladenie s prehrávačom a vyrovnaná dizajnová línia sú pri Samsungu vždy samozrejmosťou.

Skryť Vypnúť reklamu


FOTO - MILAN GIGEL

Súčasťou dodávky je i plne lokalizovaný používateľský manuál, ktorého rozsah zodpovedá anglickému originálu. Skrátenú verziu nájdete vo vytlačenej brožúre, plné znenie je na priloženom CD nosiči. Na ňom nájdete i inštalačný balíček aplikácie SamsungMediaStudio 4.1, ktorá so sebou do PC nainštaluje i dvojicu freewarových titulov pre podporu spracovania skladieb. Aplikácia je prehľadná pre katalogizáciu, digitalizáciu a popísanie skladieb, umožní vám nahrávať skladby do prehrávača či vytvárať virtuálne obrazy prehrávačov ktoré môžete synchronizovať so svojou FLASH pamäťou. Vytvoríte si kolekciu pre dobrú náladu, depresiu, cestovanie a šport, takže do prehrávača si vždy naklonujete tú sadu, ktorá je momentálne aktuálna. Softvér je prínosom, ak však nechcete, nemusíte ho používať.

Skryť Vypnúť reklamu


FOTO - MILAN GIGEL

Vreckový hudobný prehrávač je optimalizovaný pre všetko, čo s hudbou súvisí. Výrobca sa nezameriava na celú škálu multimédií, ktorú pokrýva inými modelmi prehrávačov. Do YP-U2 vložil všetko čo pre kvalitný posluch potrebujete. Podporovaná je práca s formátmi MP3, WMA, OGG, WAV a ASF so všetkými ich rozšíreniami. Prehrávač dokáže spracovať DRM rozšírenia pre ochranu autorských práv, takže kdekoľvek zbadáte v internetovom obchode logo PlaysForSure, môžete si byť istí že prehrávač skladbu spracuje. I keď firmvér zatiaľ lokalizovaný nie je, diakritika je v názvoch súborov a informačných tagoch zobrazovaná korektne. Súborový manažér pracuje intuitívne s adresármi, využívať môžete playlisty takže sa v zbierke svojich skladieb nestratíte. Ak sú niektoré názvy dlhé, automaticky sa rolujú na displeji.

Skryť Vypnúť reklamu


FOTO - MILAN GIGEL

Hlavné menu je pomerne stručné a výrobca ho navrhol tak, aby ste klikali čo najmenej. Možno sa vám bude zdať že nikde nevidíte režim diktafónu - ten sa aktivuje tlačidlom. Naopak, FM prijímač nehľadajte - vo výbave nieje.


FOTO - MILAN GIGEL

I keď je zvukový výstup skvele zladený s dodanými slúchadlami, používateľ má možnosť upraviť ho tak, aby zodpovedal jeho preferenciám a špecifickým potrebám. Nastaviť môžete viaceré parametre DNSe, aby DSP čip spracoval signál podľa želania. Modelovať môžete 3D priestor, dostupné sú predvoľby ekvalizéra i manuálne 9 pásmové nastavenie, korigovať môžete hĺbky, rýchlosť reprodukcie, režim opakovania i "zvukové náhľady". Všetko je intuitívne dostupné a prehrávač registruje všetky nastavenia i pri úplnom vybití akumulátora.

Skryť Vypnúť reklamu

FOTO - MILAN GIGEL

Výhodou je, že najčastejšie nastavenia nemusíte meniť vždy pomocou menu. Používateľsky programovateľnému tlačidlu priradíte najčastejšie používanú funkciu, takže úprava reprodukcie je otázkou jediného kliknutia.


FOTO - MILAN GIGEL

Prehrávač síce neregistruje aktuálny čas, je však vybavený dvojicou časovačov, ktoré slúžia pre energetickú úsporu. Prvý z nich aktivuje režim "zaspávania", druhý deaktivuje napájanie po ubehnutí časového limitu po odohratí poslednej skladby. Odbúrate tak nemilé prekvapenie vybitého akumulátora.FOTO - MILAN GIGEL

Digitálny záznamník ukladá nahrávky vo formáte WAV v jednokanálovom variante s nastaviteľnou kvalitou. Záznamík je dostupný kedykoľvek na jediné kliknutie i v prípade ak počúvate hudbu. Nahrávky sú ukladané do samostatného adresára, s nahrávaním prednášok a konferencií príliš nepočítajte. Ak si však chcete robiť hlasové poznámky či rozhovory, kvalita snímania je dostačujúca. Dĺžka záznamu obmedzená nieje, limitom je iba kapacita prehrávača.

Skryť Vypnúť reklamu


FOTO - MILAN GIGEL

Jednoduché používateľské rozhranie je konfigurovateľné a s výnimkou lokalizácie tu nájdete všetky bežné parametre. Špecialitkou je LED podsvietenie krytky, ktoré je možné aktivovať ako trvalé vreckové svietidlo, dizajnérsky doplnok či osvetlenie na požiadanie. Prehľad máte o voľnej kapacite i počte skladieb v prehrávači, aktualizovateľný firmvér dokáže skontrolovať svoju neporušenosť, systémové fonty sú pripravené pre našu kódovú stránku.

FOTO - MILAN GIGEL

Hudobný prehrávač Samsung YP-U2 je určený pre používateľov, ktorí každodenne berú so sebou do terénu svoj hudobný archív, aby si spríjemnili cestovanie, šport či prácu. Vyhotovenie kladie dôraz nielen na dizajn, ale i na účelnosť a mechanickú odolnosť voči opotrebovaniu. Narozdiel od lacných prehrávačov na trhu nebudete po roku používania badať známky intenzívneho opotrebovania - prehrávač bude v skvelej kondícii. Ponuka funkcií zodpovedá bežným požiadavkám, kvalita výstupu je na špičkovej úrovni. S vysokou konfigurovateľnosťou a 13 hodinovou výdržou akumulátora získa používateľ nielen spoľahlivý prehrávač ale i USB kľúč a príležitostný diktafón na ktoré sa môže vždy spoľahnúť.

Skryť Vypnúť reklamu

Hodnotenie:

Dostupnosť: http://www.samsung.com/sk/products/homeaudio/mp3player/yp_u2rx.asp
Orientačná cena: 3 990 Sk s DPH za 1GB verziu

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Technologické hračky

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Diego Maradona s trofejou pre majstrov sveta.

Jankovská sa priznala k trestnej činnosti, vypovedala o korupcii

Za rozhodnutím vypovedať nie je zlomená psychika ani iné vplyvy, tvrdí advokát.

Monika Jankovská.

Koronavírus na Slovensku: Očkovanie bude dobrovoľné, prvé vakcíny by mohli byť už v decembri (minúta po minúte)

PCR testy odhalili 1811 nových prípadov. Z antigénov hlásia 937 pozitívne testovaných ľudí. Pribudlo aj 23 úmrtí.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO).
Diego Maradona na archívnej fotografii z roku 2008.

Neprehliadnite tiež

Technici vo vnútri detektoru Borexino, ktorý zachytil nepolapiteľné častice.

Vyskúšali sme, ako sa hrá na jednej z najrýchlejších grafických kariet

Počítačové hry sa konečne dočkajú filmovej grafiky, aj vďaka herným konzolám.

Európska noc výskumníkov bude tento rok online

Čo zaujímavé je pripravené pre mladých a čo pre všetkých nadšencov vedy?

Európska noc výskumníkov bude prebiehať online

Inzercia - Tlačové správy

 1. Táto pomôcka zlepší život všetkým imobilným ľuďom
 2. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
 3. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
 4. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
 5. Na VŠEMvs získaš kvalitné štúdium v moderných priestoroch
 6. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
 7. Ako vybrať AKU reťazovú pílu
 8. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
 9. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?
 10. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
 1. Nová služba v Pezinku – bezplatný zber elektroodpadu
 2. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
 3. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?
 4. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
 5. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
 6. Ako vybrať AKU reťazovú pílu
 7. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť
 8. Budúcnosť M&A v Európe
 9. Zdravá pečeň zlepšuje metabolizmus aj celkové zdravie
 10. Právo: Kto sú najväčší právnici a kde všade zostanú súdy
 1. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 24 910
 2. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 20 262
 3. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 12 459
 4. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 10 974
 5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 697
 6. Spájame Slovensko - 4 nové expresné autobusové linky 8 583
 7. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 263
 8. Príbehy vyhorených, tandem okolo Bödöra a nová trať v Bratislave 8 048
 9. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 8 038
 10. Oslávte nový rok v teple: Cestujte na Zanzibar úplne bezpečne 7 898