SME
Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

HP Photosmart 8250 – šesťfarebný fotolab formátu A4

Ak uvažujete o kúpe fototlačiarne, vhodné je vopred preskúmať, akým spôsobom dokáže komunikovať s okolím. Ideálne je, ak okrem počítača dokáže prijímať grafické dáta i priamo z fotoaparátu alebo so zabudovanej čítačky pamäťových kariet. Ak je navyše v pon

foto - milan gigel

uke i náhľadový LCD panel a firmvér tlačiarne oplýva inteligenciou, všetko je na správnej ceste.

O tom, že firmvér tlačiarní sa čoraz viac blíži k digitálnym fotoaparátom svedčí i fototlačiareň HP Photosmart 8250, ktorá ponúka rýchlu, detailnú a precíznu šesťfarebnú tlač fotografií s použitím atramentov Vivera. Ešte predtým, ako sú fotografie vytlačené na papier, grafický procesor tlačiarne dokáže vylepšiť snímky tak, aby dotiahol nedostatky ktoré na "digitálnych negatívoch" zanechal fotoaparát. Vyhľadá napríklad červené oči ktoré nahradí prirodzenou farbou alebo automaticky vyladí jas fotografií aby boli opravené málo či extrémne nasvietené časti scény.

Skryť Vypnúť reklamu
foto - milan gigel

Okrem toho vám ponúkne možnosť farebného tónovania snímok, alebo pridávanie rôznych štýlových rámikov – tak ako by ste použili grafický softvér, alebo niektorý z nových fotoaparátov z ponuky HP.

Fototlačiareň HP Photosmart 8250 je zapuzdrená do štýlového tela, ktoré zaoblením všetkých detailov vybočuje zo sveta šedej hranatej uniformity. Dizajnéri sa snažili modernými prvkami zvýšiť atraktívnosť vyhotovenia, potlačili však všetku farebnosť, aby vynikol náhľadový displej s uhlopriečkou 6,1 cm a vaša pozornosť sa sústredila na fotovýtlačky. Vzhľadom na to, že tlačiareň je vybavená dvojitým zásobníkom papierov a výrobca oddelil atramentové kazety od tlačovej hlavy sú priestorové nároky o čosi vyššie, ako by ste očakávali. Vzhľadom na vysokú rýchlosť tlače a objemnejší vozík však širšie telo prospieva stabilite.

Skryť Vypnúť reklamu
foto - milan gigel

Vstupný tlačový zásobník je zakrytovaný pohodlne odnímateľným vekom, ktoré zároveň slúži ako nastaviteľný výstupný zásobník. Odnímateľné je preto, že sa pod ním skrývajú dva vstupné zásobníky. Prvý z nich je určený pre fotopapiere s maximálnym formátom 10x15cm. Jeho výhodou je, že tlačové médiá sú vždy pripravené pre použitie a opakovaným vkladaním a vyberaním sa nepoškodzujú. Druhý zásobník má formát A4 a môžete ho použiť napríklad na kancelársky papier. Kým veľkoformátové médiá sú neustále na jednom mieste, "pohľadnicové" fotopapiere sú umiestnené v motorizovanom boxe, ktorý sa pri aktivovaní presunie k tlačovej dráhe. Tlačiareň dokáže spracovať širokú škálu tlačových médií – od špecializovaných panoramatických papierov 10x30 cm či 21x61 cm až po obálky formátu C6. Plošná hmotnosť tlačovín by však mala byť v rozsahu od 60 do 280 g/m2.

Skryť Vypnúť reklamu
foto - milan gigel

Tlačiareň využíva tlačovú technológiu HP Photoret IV s použitím šiestich základných sútlačových farieb. Atramenty Vivera sú do tela tlačiarne vkladané v samostatných atramentových kazetách, pričom čierna je vysokokapacitná. Keďže zásobníky atramentu sú oddelené, používateľ neplytvá atramentom – každý odtieň je možné meniť samostatne. Tvarové vyhotovenie umožňuje pohodlnú manipuláciu, ak ste však kazety vidíte po prvý krát, môžete hádať, o čo ide. Tlačová hlava je pre rýchlosť tlače oddelená od zásobníkov a je vybavená 3900 tryskami, takže na papier dopadne za jedinú sekundu až 36000 kvapôčiek atramentu. Fotografické výstupy majú rozlíšenie 4800x1200 DPI, čiernobiela tlač je redukovaná na 1200x1200 DPI. Kým fotografie ponúkajú sýte, živé farby s precíznou detailnou kresbou, texty dosahujú "laserovú" kvalitu.

Skryť Vypnúť reklamu

Tlač je vzhľadom na širokú tlačovú hlavu svižná a rýchla. V konceptovej kvalite môžete očakávať 32 čiernobielych alebo 31 farebných výtlačkov za minútu. V maximálnej kvalite vytlačíte za minútu 2,1 stránky. Rýchla je i tlač fotografií. Pohľadnicový formát 10x15 cm máte pripravený v konzumnej kvalite na fotopapieri za 14 sekúnd, ak tlačíte finálnu fotografiu v plnej kvalite, fotografia je hotová za 49 sekúnd. Rýchlosť sa náležite odráža i na sile, ktorú zariadenie vyvíja pohybom do strán. Labilnejší stôl na to nemusí reagovať najlepšie.

foto - milan gigel

Tlačiareň ponúka široké možnosti konektivity. V prípade stolového PC zvolíte pravdepodobne rozhranie USB 2.0, ktoré ponúka dostatočnú priepustnosť pre rýchlu fotografickú tlač formátu A4. Ak si však chcete užiť mobilitu svojho notebooku alebo chcete zvečniť na papier výstupy z fotoaparátu zabudovaného v PDA či v mobile, môžete sa pomocou zabudovaného bluetooth modulu spárovať s tlačiarňou. Dátová priepustnosť je síce nižšia, bezdrôtový komfort si však vychutnáte. Procesor tlačiarne si však rozumie i s digitálnymi fotoaparátmi, ktoré sú vybavené rozhraním PictBridge. USB port je pohodlne dostupný na čelnom paneli, fotografie však v tomto prípade volíte na displeji fotoaparátu.

Skryť Vypnúť reklamu
foto - milan gigel

Ak chcete využiť všetky možnosti firmvéru tlačiarne, potom je jednoduchšie vytiahnuť pamäťovú kartu von a zasunúť ju do integrovanej čítačky. Tá pracuje s formátmi Compact Flash, xD Picture, Secure Digital, MultiMedia Card a Memory Stick. Ak ste stále zotrvali pri formáte SmartMedia, fotoaparát budete musieť priamo pripojiť k čelnému portu tlačiarne. Pamäťové karty sú prekryté priesvitným akrylátovým vekom, ktoré vás pri odchode do terénu neupozorní na to, že karta nie je vo fotoaparáte ale v tlačiarni. Buďte preto obozretní a pri užívaní si komfortu nezabúdajte vrátiť veci tam, kde patria.

foto - milan gigel

Používateľské rozhranie pozostáva zo sady tlačidiel a výklopného LCD displeja. Keďže tlačiareň dokáže pracovať i samostatne bez pripojenia k PC, funkcie sú orientované pre čo najpohodlnejšiu manipuláciu s fotografiami. To však neznamená, že sa ku všetkému musíte preklikávač cez menu. Priame tlačidlá umožňujú rýchlu voľbu rozloženia tlače, výber zásobníka tlačových médií, natočenie fotografií a tlač. Zvyšok je závislý na päťsmerovom ovládači, ktorý volí jednotlivé položky v menu. Po tom, čo tlačiareň plne skonfigurujete (vrátane bluetooth modulu), môžete pracovať s fotografiami.

Skryť Vypnúť reklamu


Podobne ako vo fotoaparáte, snímky si môžete najprv upraviť, aby ste neskôr mohli pripraviť náhľadový výtlačok a určiť, ktoré fotografie vytlačíte a ktoré nie. Okrem toho že môžete vyberať statické snímky z videosekvencií natočených fotoaparátom, vytvárať môžete samolepky, pripraviť si môžete fotografie na pas či iné doklady, alebo môžete spracovávať panorámy. Základné grafické funkcie sú integrované priamo "na čipe", aby si tlačiareň skutočne zaslúžila označenie fotolab.


Displej nepretržite zobrazuje stav jednotlivých náplní a upozorní vás na všetky dôležité servisné úkony. Pomocou menu môžete prečistiť trysky, zarovnať tlačovú hlavu a uskutočňovať všetky operácie, ktoré sprístupňuje ovládač a doplnkový softvér v PC.

Keďže typickou pridanou hodnotou imaging zariadení HP je i softvér, spolu s ovládačmi sa do počítača nainštaluje balík HP Image Zone, ktorý zaistí archiváciu fotografií z pamäťových kariet, ich roztriedenie, úpravu aby ste sa následne mohli pustiť do kreatívnych projektov. Čosi nájdete v predinštalovanej sade, niektoré funkcie si doplníte z internetu. Dôležité však je, že ovládače nie sú konfliktné a že softvér pracuje tak ako očakávate.

Skryť Vypnúť reklamu


Tlačiareň pri testovaní overila v praxi svoju spoľahlivosť a vysoký výkon. Podávač tlačových médií je omnoho menej náchylný na prach ako pri subtilnejších modeloch a ocenili sme dvojitý vstupný zásobník, ktorý umožňoval diferencovať tlačové médiá bez toho, aby bolo potrebné neustále pristupovať k tlačiarni kvôli ich výmene. S istotou možno povedať, že s mesačnou zatažiteľnosťou 3000 výtlačkov sa tlačiareň hodí i do malých pracovných skupín, kde si svoje uplatnenie nájde i externý tlačový server. V prípade že chcete šetriť papierom, alebo si to charakter vašej práce vyžaduje, zadnú časť tlačovej cesty je možné nahradiť duplexorom, takže bez manuálneho otáčania papierov je možné automatizovať i obojstrannú tlač.Technické parametre: Tlačová technológia: HP PhotoRet IV * Rozlíšenie: 1200x1200 DPI čiernobielo, 4800x1200 DPI farebne * Rýchlosť 32/31 ppm, 14s fotografia 10x15cm * Pamäť 6MB * zásobník 100 listov * zaťažiteľnosť 3000 strán mesačne * Náplne: Čierna: C8719EE (17 ml), C8721EE (6 ml), Azúrová: C8771EE (4 ml), Purpurová: C8772EE (3,5 ml), Žltá: C8773EE (6 ml), Svetloazúrová: C8774EE (5,5 ml), Svetlopurpurová: C8775EE (5,5 ml)

Dostupnosť: www.hp.sk
Orientačná cena: 6069 SK s DPH

Fototlačiareň HP Photosmart 8250 je ideálna pre domácnosti a pracoviská, kde sa kombinuje tlač dokumentov so spracovaním fotografií. Šesťfarebná tlač atramentmi Vivera ponúka brilantný fotografický výstup, rýchly tlačový mechanizmus ponúka výkon pri tlači dokumentov. Tlačiareň je stavaná na stredne intenzívnu záťaž a situovaná je do prostredí, kde prichádza do pracovného procesu i bluetooth mobilita a samostatné ovládanie bez pripojenia k PC. Ak hľadáte tlačiareň, ktorá odolá v práci zaťaženiu, 8250ka je jednou z možných volieb.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Oravčanov hanili za svadby, teraz sú vzorom. A poďakujte vojakom, znelo z každej dediny

Celoštátne testovanie ohrozuje neistá ochota zdravotníkov.

Rad v Donom Kubíne pred mestským kultúrnym strediskom o 8:55 h.

Prvá západná krajina, ktorá sa pokúša plošne testovať, píšu o Slovensku

Netreba odhaliť každého pozitívneho, vysvetľuje odborník.

Odberové miesto v dolnokubínskej nemocnici.
Komentár Bena Cunninghama

Mýli sa pápež?

Akú hodnotu má vyhlásenie cirkvi, ak sa dá jednoducho zmeniť?

Ben Cunningham.
Limuzína, v ktorej sa viezol predseda parlamentu Boris Kollár.

Neprehliadnite tiež

Najlepší lacný mobil do dvesto eur (jeseň 2020)

Je lepšie Lenovo, Huawei alebo Xiaomi?

Sonda OSIRIS-REx nabrala vzorky z asteroidu, ale stráca ich

Uzatvárací mechanizmus zablokovali kamene.

Na snímke z 11. augusta 2020 robotické rameno kozmickej lode amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) Osiris-Rex počas skúšky odberu vzoriek z asteroidu Bennu.
Podcast Klik

Klik: Je Google monopol?

Komentovaný prehľad technologických správ.

Podcast Klik

Inzercia - Tlačové správy

 1. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 3. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 4. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 5. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 6. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 7. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 9. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
 10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
 2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
 3. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
 4. Svet môžeme zlepšiť dobrými skutkami
 5. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 6. Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka
 7. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 8. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
 9. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 10. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 1. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 19 030
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 15 092
 3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 13 212
 4. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 12 340
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 322
 6. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 11 122
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 10 921
 8. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 968
 9. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 9 815
 10. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 756