HP Color LaserJet 2605dtn: brilantné farby pre laserové dokumenty

Farebná laserová tlač je dostupnejšou, ako by ste si mysleli. Kancelárska tlačiareň HP Color LaserJet 2605dtn dokáže vytlačiť nielen pestrofarebné obchodné dokumenty s grafmi a obrázkami, ale aj fotografie priamo z pamäťových kariet bez pripojenia k PC. T

o všetko neuveriteľnou rýchlosťou.


FOTO - MILAN GIGEL

Telo tlačiarňe spĺňa všetky požiadavky kladené kancelárskym prostredím. Tlačový mechanizmus a dráha papiera sú skonštruované tak, aby bola plocha základne čo najmenšia. To umožňuje umiestnenie tlačiarne na menej rozmerné podstavce, pričom svoje miesto si môže nájsť aj na pracovnom stole. Telo je tvarované tak, aby pôsobilo subtilnejším dojmom, ako v skutočnosti je, pričom z neho nevytŕčajú žiadne ovládacie prvky a dielce, ktoré by mohli byť prekážkou pri prechádzaní v tesnej blízkosti, či pri práci. Použité plastové dielce sú dostatočne hrubé na to, aby ich používateľ pri intenzívnom kancelárskom nasadení nepoškodil, pričom všetky pohyblivé časti sú vyhotovené tak, aby bola ich životnosť maximálna. Je zrejmé, že výrobca počíta s nasadením v menších pracovných skupinách, kde tlačiareň obsluhuje viacero ľudí. Čelná strana zaisťuje bezproblémový prístup k dvojici vstupných zásobníkov papiera, ktoré sú doplnené o štrbinu pre manuálne podávanie tlačových médií. Podstatnú časť čela tvorí veko ukrývajúce spotrebný materiál, nad ktorým je umiestnený ovládací modul pozostávajúci z klávsnice a LCD displeja.


FOTO - MILAN GIGEL

Tlačiareň sa na trh dodáva s integrovaným zásuvkovým podávačom na 250 listov papiera, ktorý je pevne zabudovaný v spodnej časti tela. Model s doplnkovým písmenom "t" v označení obsahuje odnímateľný sekundárny zásobník, ktorý zvyšuje celkovú kapacitu na 500 listov. Zásuvky obsahujú precízne nastaviteľné dorazy s previazaním zaisťujúcim centrovanie, pričom nechýbajú ani odpružené prítlačné listy. To zaisťuje precízne rovné podávanie papiera bez ohľadu na jeho hrúbku. V prípade že chcete tlačiť na hrubšie tlačové médiá, môžete použiť ručný podávač, ktorý minimalizuje zohýbanie papiera v tlačovej dráhe. Na európskom trhu využijete maximálny formát tlače A4, ktorý dal rozmer pôdorysu tlačiarne. Americkí zákazníci pracujúci s formátom legal môžu zadnú časť zásuviek podávača vysunúť, čím sa základňa tlačiarne rozšíri do hĺbky o niekoľko centimetrov. Ako je už zvykom, firmvér umožňuje pomocou menu nastaviť prioritu zásobníkov, pričom v ovládači môžete voliť zdroj papiera a využiť tak vloženie rôznych druhov tlačových médií do zásobníkov (papier/formulár).


FOTO - MILAN GIGEL

Výstupný zásobník na hotové výtlačky je umiestnený vo vrchnej časti tlačiarne. Zadná časť s výsuvným príložníkom je odnímateľná, plastový povrch sa vďaka antistatickým vlastnostiam pomerne jednoducho zbavuje prachu, ktorý sa v tomto priestore môže ukladať. Bez nutnosti zásahu obsluhy je možné uskutočniť tlačovú úlohu s rozsahom až 125 strán. Modely, ktoré majú v označení písmeno "d" dokážu tlačové médiá bez zásahu používateľa potlačiť i obojstranne.


FOTO - MILAN GIGEL

Používateľ môže s tlačiarňou komunikovať i priamo bez toho, aby použil ovládací softvér HP Toolbox FX alebo integrované webové rozhranie. K dispozícii má plastové tlačidlá s mikrospínačovým spínaním doplnené o maticový LCD displej, ktorému chýba podsvietenie. Tradične prehľadné menu je plne lokalizované a umožňuje neobmedzené konfigurovanie tlačiarne, tlač servisných listov a nastavení, ako aj obsluhu integrovanej čítačky kariet. Ovládanie je intuitívne, musíte však vedieť čo od prístroja požadujete. V prípade že chcete pracovať s fotografiami, identifikované sú poradovým číslom, ktoré je možné spárovať s náhaľadovými výtlačkami.


FOTO - MILAN GIGEL

Na ergonomicky dostupnom mieste je na pravej bočnici osadená kombinovaná čítačka pamäťových kariet. Tlačiareň dokáže spracovať karty fromátov Compact Flash, Secure Digital, SmartMedia Card, Memory Stick, xD Card a MultiMedia Card, na ktorých vyhľadá digitálne fotografie vo formátoch JPEG, ktoré dokáže priamo vytlačiť. Dostupné sú náhľadové hárky, priama tlač v definovaných formátoch, ako aj selektívna tlač obrázkov. Čítačka je pri USB pripojení priamo dostupná ako samostatné zariadenie, pri komunikácii cez Ethernet figuruje ako jedna disková jednotka. Súčasťou dodávky je i softvér HP Photosmart Transfer, ktorý vám zautomatizuje sťahovanie snímok do PC.


FOTO - MILAN GIGEL

Na pravej bočnici sa na dostupnom mieste nachádzajú i konektory rozhraní. Ak je potrebné manipulovať s kabelážou, nemusíte sa nakláňať za tlačiareň a "naslepo" sa pokúšať pripojiť káble. V štandardnej výbave je vysokopriepustné rozhranie USB 2.0, ktoré je ideálne pre sólo pripojenie k PC. V prípade pracovných skupín a zdieľaného použitia oceníte stomegabitové ethernet rozhranie, ktoré je súčasťou výbavy modelu, ktorý má v označení písmeno "n". Tlačiareň je vybavená DHCP klientom, umožňuje pevné nastavenie IP adries a podporuje prevádzku v sieťach so všetkými bežnými protokolmi. Pri inštalácii sprievodný softvér počíta s vyhľadávaním tlačiarne v sieti, pričom firmvér obsahuje mnoho cenných funkcií, ktoré umožňujú vzdialenú centralizovanú správu tlačiarní doplnenú o dohľad nad spotrebným materiálom.


FOTO - MILAN GIGEL

Obe bočnice sú vybavené ventilačnými otvormi pre chladenie tlačiarne, ktoré sú upravené tak, aby minimalizovali vnikanie prachu do vnútorného priestoru. Používateľ však ocení hlavne držadlá, ktoré umožňujú pohodlnú manipuláciu s tlačiarňou, jej prenášanie a podobne. Bezpečný úchop minimalizuje riziko vzkĺznutia tlačiarne a jej následného poškodenia, pričom otvory sú umiestnené tak, aby bolo ťažisko tlačiarne pri manipulácii na vhodnom mieste.


FOTO - MILAN GIGEL

Zadný panel je celokovový a nájdete na ňom sieťový vypínač a konektor pre pripojenie k napájaniu. Kolískový vypínač je dosiahnuteľný i "naslepo", odpojenie napájacieho konektora je v prípade núdze bezproblémové i bez odsúvania tlačiarne. V prípade že použijete vstupné zásobníkz papiera v plnej "vysunutej" dĺžke, môžete ich prikryť dodávaným chrániacim krytom z plastu.


FOTO - MILAN GIGEL

Tlačiareň využíva laserovú technológiu s rozlíšením 600 DPI, ktorá je postavená na sútlači základných farieb CMYK. Štvorica tonerových zásobníkov HP ColorSphere je uložená kaskádovito nad sebou, odkiaľ sú obrazy jednotlivých farebných separácií prenášané na transportnú fóliu umiestnenú v čelnom veku. Následne sa farebný obraz prenesie na papier, kde sa teplom fixačnej jednotky na papieri "ustáli". Aby boli obrázky vytlačené s čo najjemnejším detailom bez "zubatého" rastra, tlačiareň je vybavená technológiou HP Imageret 2400. Spotrebný materiál je možné jednoducho a pohodlne meniť i bez špeciálnych technických skúseností. Všetky aretačné prvky sú farebne odlíšené, tlačiareň informuje používateľa o zostatkovej kapacite jednotlivých tonerov.


FOTO - MILAN GIGEL

Tlačiareň riadi procesor Freescale Coldfire V5e s taktom 300 MHz, ktorý má v základnej výbave dostupných 64, resp 128 MB pamäte pri modeloch dn/dtn. V prípade že plánujete pracovať s rozsiahlejšími dokumentami v jazykoch HP PCL 6 alebo emulovanom PostScripte Level 3, môžete pamäť tlačiarne rozšíriť až na 320 megabajtov. Mechanika tlačiarne je pomerne tichá a rýchla, takže pri bežnej kvalite vytlačíte za minútu 10 plnofarebných výtlačkov formátu A4 alebo o dve stránky viac v čiernobielom režime. Tlačiarni nerobí problémy ani tlač plnepokrytých fotografií, pri ktorých zostáva na formáte A4 trojmilimetrový nepotlačený orez na všetkých okrajoch. Aby výtlačky netrpeli defektom priečnych pruhov rôznych intenzít a sútlačovým posunom, tlačiareň automaticky spúšťa v rôznych časových intervaloch čistiaci režim a opätovnú kalibráciu. Nechýba ani farebný ICC profil pre akceptovateľné farebné podanie pri tlači z PC, či podpora práce s farebnými profilmi uloženými v JPEG súboroch, pri priamej tlači z karty.


FOTO - MILAN GIGEL

Dodávané ovládače poskytujú používateľský komfort a prístup ku všetkým funkciám. Ak sa však v podniku ocitne viacero tlačiarní, môžete siahnuť po efektívnej centralizovanej správe. V základnej dodávke nájdete softvér HP ToolboxFX, ktorý umožňuje pohodlnú správu niekoľkých tlačiarní súčasne bez toho, aby ste museli samotatne otvárať webové rozhranie každej z nich. Tlačiareň dokáže prostredníctvom notifikácií, SNMP správ či e-mailov upozorniť správcu na poruchy a nedostatky, rovnakými kanálmi dokáže informovať o tom, že bude potrebné doobjednať spotrebný materiál.

Tlačiareň HP Color LaserJet 2605dtn je spoľahlivým zariadením pre nasadenie v malých pracovných skupinách, kde je potrebné vytvárať dokumenty s profesionálnym vzhľadom v objemoch do 35 tisíc výtlačkov mesačne. Ostré oblé kontúry písma doplnené o detailné obrázky bez znateľného rastra pôsobia na čistom, rovne zavedenom papieri bez tlačových nečistôt veľmi dokonale a kvalitne. Tlačiareň má tichý chod, poskytuje viacero alternatív konektivity a je skvele konfigurovateľná a spravovateľná.

Hodnotenie:

Dostupnosť: http://h10010.www1.hp.com/....
Orientačná cena: od 12900 Sk bez DPH

Najčítanejšie na SME Tech


Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.

DOMOV

Koalícia sa chce náhle zbaviť šéfa Ústavu pamäti národa

Ak by zmena zákona prešla, nové pravidlá začnú platiť od 15. októbra 2017.

PLUS

Žili v slávnej vile, no nikdy sa do nej nevrátili

Filmár David Cysař pátra po histórii svojich blízkych.

Neprehliadnite tiež

Pozerať, ale nedotýkať sa. Pľuzgiernik lekársky je náš najjedovatejší chrobák

O prvé miesto v nelichotivom rebríčku sa delí so svojimi príbuznými – májkami, ktorých telo tiež obsahuje jedovatý kantaridín.

Kolíska ľudstva nie je v Afrike ale na Balkáne, naznačuje starodávny zub

Ak by sa potvrdili výsledky nemeckých vedcov, znamenalo by to, že ľudia sa od opíc vývojovo oddelili v Európe.

Zástera z ľudských kostí či Everest zo vzduchu. Briti ukázali prvé zábery tibetskej kultúry

Niektoré zábery boli sto rokov ukryté pred verejnosťou. Najväčšia zbierka sa teraz dostáva na internet.

Drobné prepeličky môžu pomáhať v boji proti rakovine

Vedecký výskum na zvieratách vždy bol a aj bude otázkou rôznych názorov. Výskum na vtáčích vajciach a embryách však prináša nové rozmery.

Inzercia - Tlačové správy


 1. Mimoriadna kvalita unikátnych Kia SUV modelov
 2. Výnimočný obchod robia výnimoční zamestnanci
 3. Táto dvojica stojí za zrodom slovenského internetu. Ako začínal?
 4. 14 tipov na exotickú dovolenku, ktorú si môžete dovoliť (aj vy)
 5. Štatutári, máte už prístup k elektronickej schránke?
 6. Zabudnite na nové a neekologické PC. Je tu Refurbished!
 7. Volkswagen Arteon je výkladná skriňa technológií
 8. Yeme chce byť výnimočný obchod aj vďaka výnimočným zamestnancom
 9. Lepšie bývať na vidieku, alebo v meste? Hľadali sme výhody
 10. Poznáte pôvod slovenských slov? Otestujte sa
 1. Nadácia Orange ocenila Detský čin roka
 2. Výnimočný obchod robia výnimoční zamestnanci
 3. Mimoriadna kvalita unikátnych Kia SUV modelov
 4. Táto dvojica stojí za zrodom slovenského internetu. Ako začínal?
 5. Aj vy môžete mať pekný trávnik, poradí vám expert
 6. Výrobky, ktoré chutia a voňajú ako z domácej zabíjačky
 7. 14 tipov na exotickú dovolenku, ktorú si môžete dovoliť (aj vy)
 8. Profesionálne sa predaj nehnuteľností dá robiť jedine exkluzívne
 9. HÝBSA Slovensko odštartovalo turné po Slovensku. Buďte pri tom!
 10. Každý štvrtý 70-tnik na Slovensku má cukrovku, pribúdajú mladší
 1. Poznáte pôvod slovenských slov? Otestujte sa 17 431
 2. Táto dvojica stojí za zrodom slovenského internetu. Ako začínal? 16 070
 3. 14 tipov na exotickú dovolenku, ktorú si môžete dovoliť (aj vy) 15 073
 4. Lepšie bývať na vidieku, alebo v meste? Hľadali sme výhody 12 224
 5. Volkswagen Arteon je výkladná skriňa technológií 8 014
 6. Yeme chce byť výnimočný obchod aj vďaka výnimočným zamestnancom 6 995
 7. Čím všetkým som si prešla, aby som sa naučila po anglicky 6 418
 8. Zabudnite na nové a neekologické PC. Je tu Refurbished! 6 125
 9. Štatutári, máte už prístup k elektronickej schránke? 3 402
 10. Hyundai H350 je dokonale spoľahlivým partnerom pre biznis 3 191