SME
Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

HP Color LaserJet 2605dtn: brilantné farby pre laserové dokumenty

Farebná laserová tlač je dostupnejšou, ako by ste si mysleli. Kancelárska tlačiareň HP Color LaserJet 2605dtn dokáže vytlačiť nielen pestrofarebné obchodné dokumenty s grafmi a obrázkami, ale aj fotografie priamo z pamäťových kariet bez pripojenia k PC. T

o všetko neuveriteľnou rýchlosťou.


FOTO - MILAN GIGEL

Telo tlačiarňe spĺňa všetky požiadavky kladené kancelárskym prostredím. Tlačový mechanizmus a dráha papiera sú skonštruované tak, aby bola plocha základne čo najmenšia. To umožňuje umiestnenie tlačiarne na menej rozmerné podstavce, pričom svoje miesto si môže nájsť aj na pracovnom stole. Telo je tvarované tak, aby pôsobilo subtilnejším dojmom, ako v skutočnosti je, pričom z neho nevytŕčajú žiadne ovládacie prvky a dielce, ktoré by mohli byť prekážkou pri prechádzaní v tesnej blízkosti, či pri práci. Použité plastové dielce sú dostatočne hrubé na to, aby ich používateľ pri intenzívnom kancelárskom nasadení nepoškodil, pričom všetky pohyblivé časti sú vyhotovené tak, aby bola ich životnosť maximálna. Je zrejmé, že výrobca počíta s nasadením v menších pracovných skupinách, kde tlačiareň obsluhuje viacero ľudí. Čelná strana zaisťuje bezproblémový prístup k dvojici vstupných zásobníkov papiera, ktoré sú doplnené o štrbinu pre manuálne podávanie tlačových médií. Podstatnú časť čela tvorí veko ukrývajúce spotrebný materiál, nad ktorým je umiestnený ovládací modul pozostávajúci z klávsnice a LCD displeja.

Skryť Vypnúť reklamu


FOTO - MILAN GIGEL

Tlačiareň sa na trh dodáva s integrovaným zásuvkovým podávačom na 250 listov papiera, ktorý je pevne zabudovaný v spodnej časti tela. Model s doplnkovým písmenom "t" v označení obsahuje odnímateľný sekundárny zásobník, ktorý zvyšuje celkovú kapacitu na 500 listov. Zásuvky obsahujú precízne nastaviteľné dorazy s previazaním zaisťujúcim centrovanie, pričom nechýbajú ani odpružené prítlačné listy. To zaisťuje precízne rovné podávanie papiera bez ohľadu na jeho hrúbku. V prípade že chcete tlačiť na hrubšie tlačové médiá, môžete použiť ručný podávač, ktorý minimalizuje zohýbanie papiera v tlačovej dráhe. Na európskom trhu využijete maximálny formát tlače A4, ktorý dal rozmer pôdorysu tlačiarne. Americkí zákazníci pracujúci s formátom legal môžu zadnú časť zásuviek podávača vysunúť, čím sa základňa tlačiarne rozšíri do hĺbky o niekoľko centimetrov. Ako je už zvykom, firmvér umožňuje pomocou menu nastaviť prioritu zásobníkov, pričom v ovládači môžete voliť zdroj papiera a využiť tak vloženie rôznych druhov tlačových médií do zásobníkov (papier/formulár).

Skryť Vypnúť reklamu


FOTO - MILAN GIGEL

Výstupný zásobník na hotové výtlačky je umiestnený vo vrchnej časti tlačiarne. Zadná časť s výsuvným príložníkom je odnímateľná, plastový povrch sa vďaka antistatickým vlastnostiam pomerne jednoducho zbavuje prachu, ktorý sa v tomto priestore môže ukladať. Bez nutnosti zásahu obsluhy je možné uskutočniť tlačovú úlohu s rozsahom až 125 strán. Modely, ktoré majú v označení písmeno "d" dokážu tlačové médiá bez zásahu používateľa potlačiť i obojstranne.


FOTO - MILAN GIGEL

Používateľ môže s tlačiarňou komunikovať i priamo bez toho, aby použil ovládací softvér HP Toolbox FX alebo integrované webové rozhranie. K dispozícii má plastové tlačidlá s mikrospínačovým spínaním doplnené o maticový LCD displej, ktorému chýba podsvietenie. Tradične prehľadné menu je plne lokalizované a umožňuje neobmedzené konfigurovanie tlačiarne, tlač servisných listov a nastavení, ako aj obsluhu integrovanej čítačky kariet. Ovládanie je intuitívne, musíte však vedieť čo od prístroja požadujete. V prípade že chcete pracovať s fotografiami, identifikované sú poradovým číslom, ktoré je možné spárovať s náhaľadovými výtlačkami.

Skryť Vypnúť reklamu


FOTO - MILAN GIGEL

Na ergonomicky dostupnom mieste je na pravej bočnici osadená kombinovaná čítačka pamäťových kariet. Tlačiareň dokáže spracovať karty fromátov Compact Flash, Secure Digital, SmartMedia Card, Memory Stick, xD Card a MultiMedia Card, na ktorých vyhľadá digitálne fotografie vo formátoch JPEG, ktoré dokáže priamo vytlačiť. Dostupné sú náhľadové hárky, priama tlač v definovaných formátoch, ako aj selektívna tlač obrázkov. Čítačka je pri USB pripojení priamo dostupná ako samostatné zariadenie, pri komunikácii cez Ethernet figuruje ako jedna disková jednotka. Súčasťou dodávky je i softvér HP Photosmart Transfer, ktorý vám zautomatizuje sťahovanie snímok do PC.


FOTO - MILAN GIGEL

Na pravej bočnici sa na dostupnom mieste nachádzajú i konektory rozhraní. Ak je potrebné manipulovať s kabelážou, nemusíte sa nakláňať za tlačiareň a "naslepo" sa pokúšať pripojiť káble. V štandardnej výbave je vysokopriepustné rozhranie USB 2.0, ktoré je ideálne pre sólo pripojenie k PC. V prípade pracovných skupín a zdieľaného použitia oceníte stomegabitové ethernet rozhranie, ktoré je súčasťou výbavy modelu, ktorý má v označení písmeno "n". Tlačiareň je vybavená DHCP klientom, umožňuje pevné nastavenie IP adries a podporuje prevádzku v sieťach so všetkými bežnými protokolmi. Pri inštalácii sprievodný softvér počíta s vyhľadávaním tlačiarne v sieti, pričom firmvér obsahuje mnoho cenných funkcií, ktoré umožňujú vzdialenú centralizovanú správu tlačiarní doplnenú o dohľad nad spotrebným materiálom.

Skryť Vypnúť reklamu


FOTO - MILAN GIGEL

Obe bočnice sú vybavené ventilačnými otvormi pre chladenie tlačiarne, ktoré sú upravené tak, aby minimalizovali vnikanie prachu do vnútorného priestoru. Používateľ však ocení hlavne držadlá, ktoré umožňujú pohodlnú manipuláciu s tlačiarňou, jej prenášanie a podobne. Bezpečný úchop minimalizuje riziko vzkĺznutia tlačiarne a jej následného poškodenia, pričom otvory sú umiestnené tak, aby bolo ťažisko tlačiarne pri manipulácii na vhodnom mieste.


FOTO - MILAN GIGEL

Zadný panel je celokovový a nájdete na ňom sieťový vypínač a konektor pre pripojenie k napájaniu. Kolískový vypínač je dosiahnuteľný i "naslepo", odpojenie napájacieho konektora je v prípade núdze bezproblémové i bez odsúvania tlačiarne. V prípade že použijete vstupné zásobníkz papiera v plnej "vysunutej" dĺžke, môžete ich prikryť dodávaným chrániacim krytom z plastu.

Skryť Vypnúť reklamu


FOTO - MILAN GIGEL

Tlačiareň využíva laserovú technológiu s rozlíšením 600 DPI, ktorá je postavená na sútlači základných farieb CMYK. Štvorica tonerových zásobníkov HP ColorSphere je uložená kaskádovito nad sebou, odkiaľ sú obrazy jednotlivých farebných separácií prenášané na transportnú fóliu umiestnenú v čelnom veku. Následne sa farebný obraz prenesie na papier, kde sa teplom fixačnej jednotky na papieri "ustáli". Aby boli obrázky vytlačené s čo najjemnejším detailom bez "zubatého" rastra, tlačiareň je vybavená technológiou HP Imageret 2400. Spotrebný materiál je možné jednoducho a pohodlne meniť i bez špeciálnych technických skúseností. Všetky aretačné prvky sú farebne odlíšené, tlačiareň informuje používateľa o zostatkovej kapacite jednotlivých tonerov.

Skryť Vypnúť reklamu


FOTO - MILAN GIGEL

Tlačiareň riadi procesor Freescale Coldfire V5e s taktom 300 MHz, ktorý má v základnej výbave dostupných 64, resp 128 MB pamäte pri modeloch dn/dtn. V prípade že plánujete pracovať s rozsiahlejšími dokumentami v jazykoch HP PCL 6 alebo emulovanom PostScripte Level 3, môžete pamäť tlačiarne rozšíriť až na 320 megabajtov. Mechanika tlačiarne je pomerne tichá a rýchla, takže pri bežnej kvalite vytlačíte za minútu 10 plnofarebných výtlačkov formátu A4 alebo o dve stránky viac v čiernobielom režime. Tlačiarni nerobí problémy ani tlač plnepokrytých fotografií, pri ktorých zostáva na formáte A4 trojmilimetrový nepotlačený orez na všetkých okrajoch. Aby výtlačky netrpeli defektom priečnych pruhov rôznych intenzít a sútlačovým posunom, tlačiareň automaticky spúšťa v rôznych časových intervaloch čistiaci režim a opätovnú kalibráciu. Nechýba ani farebný ICC profil pre akceptovateľné farebné podanie pri tlači z PC, či podpora práce s farebnými profilmi uloženými v JPEG súboroch, pri priamej tlači z karty.

Skryť Vypnúť reklamu


FOTO - MILAN GIGEL

Dodávané ovládače poskytujú používateľský komfort a prístup ku všetkým funkciám. Ak sa však v podniku ocitne viacero tlačiarní, môžete siahnuť po efektívnej centralizovanej správe. V základnej dodávke nájdete softvér HP ToolboxFX, ktorý umožňuje pohodlnú správu niekoľkých tlačiarní súčasne bez toho, aby ste museli samotatne otvárať webové rozhranie každej z nich. Tlačiareň dokáže prostredníctvom notifikácií, SNMP správ či e-mailov upozorniť správcu na poruchy a nedostatky, rovnakými kanálmi dokáže informovať o tom, že bude potrebné doobjednať spotrebný materiál.

Tlačiareň HP Color LaserJet 2605dtn je spoľahlivým zariadením pre nasadenie v malých pracovných skupinách, kde je potrebné vytvárať dokumenty s profesionálnym vzhľadom v objemoch do 35 tisíc výtlačkov mesačne. Ostré oblé kontúry písma doplnené o detailné obrázky bez znateľného rastra pôsobia na čistom, rovne zavedenom papieri bez tlačových nečistôt veľmi dokonale a kvalitne. Tlačiareň má tichý chod, poskytuje viacero alternatív konektivity a je skvele konfigurovateľná a spravovateľná.

Skryť Vypnúť reklamu

Hodnotenie:

Dostupnosť: http://h10010.www1.hp.com/....
Orientačná cena: od 12900 Sk bez DPH

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Na celoplošné testovanie budeme potrebovať zhruba 48-tisíc ľudí. Otázka je, kde ich zoberieme

Na jedno miesto pripadá jeden vojak, potrebujeme naň však asi osem ľudí.

Vzorky na antigénne testy odoberú výterom z nosohltana.
Dobré ráno

Dobré ráno: Testovanie nám dá pár týždňov, a potom čo?

Má to byť najväčšia operácia v moderných dejinách Slovenska.

Podcast Dobré Ráno.
STĹPČEK PETRA TKAČENKA

Vláda sa spolieha na ľudí, ktorých nemá

Slovensko má chronický nedostatok zdravotníkov.

Peter Tkačenko

Pribudlo ďalších šesť úmrtí na Covid-19, zomrel aj lekár z Oravy

Slovensko eviduje celkovo 98 úmrtí na Covid-19.

Ilustračná fotografia.

Inzercia - Tlačové správy

 1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 3. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
 4. Home (ale aj) Office
 5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 7. Zelená Bratislava
 8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
 9. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
 10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
 1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 3. Zelená Bratislava
 4. Ruža zmeny
 5. Úpravy automobilov pre ZŤP
 6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
 7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
 8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
 9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
 1. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 27 579
 2. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 23 354
 3. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 16 162
 4. Čo bude s gastráčmi a miliardy z EÚ ako prekliatie? 13 876
 5. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 13 606
 6. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 10 381
 7. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 792
 8. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 143
 9. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 8 948
 10. Budúcnosť v digitále je plná žien. V čom majú pred mužmi navrch? 8 620