SME
Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

HP Color LaserJet 2605dtn: brilantné farby pre laserové dokumenty

Farebná laserová tlač je dostupnejšou, ako by ste si mysleli. Kancelárska tlačiareň HP Color LaserJet 2605dtn dokáže vytlačiť nielen pestrofarebné obchodné dokumenty s grafmi a obrázkami, ale aj fotografie priamo z pamäťových kariet bez pripojenia k PC. T

o všetko neuveriteľnou rýchlosťou.


FOTO - MILAN GIGEL

Telo tlačiarňe spĺňa všetky požiadavky kladené kancelárskym prostredím. Tlačový mechanizmus a dráha papiera sú skonštruované tak, aby bola plocha základne čo najmenšia. To umožňuje umiestnenie tlačiarne na menej rozmerné podstavce, pričom svoje miesto si môže nájsť aj na pracovnom stole. Telo je tvarované tak, aby pôsobilo subtilnejším dojmom, ako v skutočnosti je, pričom z neho nevytŕčajú žiadne ovládacie prvky a dielce, ktoré by mohli byť prekážkou pri prechádzaní v tesnej blízkosti, či pri práci. Použité plastové dielce sú dostatočne hrubé na to, aby ich používateľ pri intenzívnom kancelárskom nasadení nepoškodil, pričom všetky pohyblivé časti sú vyhotovené tak, aby bola ich životnosť maximálna. Je zrejmé, že výrobca počíta s nasadením v menších pracovných skupinách, kde tlačiareň obsluhuje viacero ľudí. Čelná strana zaisťuje bezproblémový prístup k dvojici vstupných zásobníkov papiera, ktoré sú doplnené o štrbinu pre manuálne podávanie tlačových médií. Podstatnú časť čela tvorí veko ukrývajúce spotrebný materiál, nad ktorým je umiestnený ovládací modul pozostávajúci z klávsnice a LCD displeja.

Skryť Vypnúť reklamu


FOTO - MILAN GIGEL

Tlačiareň sa na trh dodáva s integrovaným zásuvkovým podávačom na 250 listov papiera, ktorý je pevne zabudovaný v spodnej časti tela. Model s doplnkovým písmenom "t" v označení obsahuje odnímateľný sekundárny zásobník, ktorý zvyšuje celkovú kapacitu na 500 listov. Zásuvky obsahujú precízne nastaviteľné dorazy s previazaním zaisťujúcim centrovanie, pričom nechýbajú ani odpružené prítlačné listy. To zaisťuje precízne rovné podávanie papiera bez ohľadu na jeho hrúbku. V prípade že chcete tlačiť na hrubšie tlačové médiá, môžete použiť ručný podávač, ktorý minimalizuje zohýbanie papiera v tlačovej dráhe. Na európskom trhu využijete maximálny formát tlače A4, ktorý dal rozmer pôdorysu tlačiarne. Americkí zákazníci pracujúci s formátom legal môžu zadnú časť zásuviek podávača vysunúť, čím sa základňa tlačiarne rozšíri do hĺbky o niekoľko centimetrov. Ako je už zvykom, firmvér umožňuje pomocou menu nastaviť prioritu zásobníkov, pričom v ovládači môžete voliť zdroj papiera a využiť tak vloženie rôznych druhov tlačových médií do zásobníkov (papier/formulár).

Skryť Vypnúť reklamu


FOTO - MILAN GIGEL

Výstupný zásobník na hotové výtlačky je umiestnený vo vrchnej časti tlačiarne. Zadná časť s výsuvným príložníkom je odnímateľná, plastový povrch sa vďaka antistatickým vlastnostiam pomerne jednoducho zbavuje prachu, ktorý sa v tomto priestore môže ukladať. Bez nutnosti zásahu obsluhy je možné uskutočniť tlačovú úlohu s rozsahom až 125 strán. Modely, ktoré majú v označení písmeno "d" dokážu tlačové médiá bez zásahu používateľa potlačiť i obojstranne.


FOTO - MILAN GIGEL

Používateľ môže s tlačiarňou komunikovať i priamo bez toho, aby použil ovládací softvér HP Toolbox FX alebo integrované webové rozhranie. K dispozícii má plastové tlačidlá s mikrospínačovým spínaním doplnené o maticový LCD displej, ktorému chýba podsvietenie. Tradične prehľadné menu je plne lokalizované a umožňuje neobmedzené konfigurovanie tlačiarne, tlač servisných listov a nastavení, ako aj obsluhu integrovanej čítačky kariet. Ovládanie je intuitívne, musíte však vedieť čo od prístroja požadujete. V prípade že chcete pracovať s fotografiami, identifikované sú poradovým číslom, ktoré je možné spárovať s náhaľadovými výtlačkami.

Skryť Vypnúť reklamu


FOTO - MILAN GIGEL

Na ergonomicky dostupnom mieste je na pravej bočnici osadená kombinovaná čítačka pamäťových kariet. Tlačiareň dokáže spracovať karty fromátov Compact Flash, Secure Digital, SmartMedia Card, Memory Stick, xD Card a MultiMedia Card, na ktorých vyhľadá digitálne fotografie vo formátoch JPEG, ktoré dokáže priamo vytlačiť. Dostupné sú náhľadové hárky, priama tlač v definovaných formátoch, ako aj selektívna tlač obrázkov. Čítačka je pri USB pripojení priamo dostupná ako samostatné zariadenie, pri komunikácii cez Ethernet figuruje ako jedna disková jednotka. Súčasťou dodávky je i softvér HP Photosmart Transfer, ktorý vám zautomatizuje sťahovanie snímok do PC.


FOTO - MILAN GIGEL

Na pravej bočnici sa na dostupnom mieste nachádzajú i konektory rozhraní. Ak je potrebné manipulovať s kabelážou, nemusíte sa nakláňať za tlačiareň a "naslepo" sa pokúšať pripojiť káble. V štandardnej výbave je vysokopriepustné rozhranie USB 2.0, ktoré je ideálne pre sólo pripojenie k PC. V prípade pracovných skupín a zdieľaného použitia oceníte stomegabitové ethernet rozhranie, ktoré je súčasťou výbavy modelu, ktorý má v označení písmeno "n". Tlačiareň je vybavená DHCP klientom, umožňuje pevné nastavenie IP adries a podporuje prevádzku v sieťach so všetkými bežnými protokolmi. Pri inštalácii sprievodný softvér počíta s vyhľadávaním tlačiarne v sieti, pričom firmvér obsahuje mnoho cenných funkcií, ktoré umožňujú vzdialenú centralizovanú správu tlačiarní doplnenú o dohľad nad spotrebným materiálom.

Skryť Vypnúť reklamu


FOTO - MILAN GIGEL

Obe bočnice sú vybavené ventilačnými otvormi pre chladenie tlačiarne, ktoré sú upravené tak, aby minimalizovali vnikanie prachu do vnútorného priestoru. Používateľ však ocení hlavne držadlá, ktoré umožňujú pohodlnú manipuláciu s tlačiarňou, jej prenášanie a podobne. Bezpečný úchop minimalizuje riziko vzkĺznutia tlačiarne a jej následného poškodenia, pričom otvory sú umiestnené tak, aby bolo ťažisko tlačiarne pri manipulácii na vhodnom mieste.


FOTO - MILAN GIGEL

Zadný panel je celokovový a nájdete na ňom sieťový vypínač a konektor pre pripojenie k napájaniu. Kolískový vypínač je dosiahnuteľný i "naslepo", odpojenie napájacieho konektora je v prípade núdze bezproblémové i bez odsúvania tlačiarne. V prípade že použijete vstupné zásobníkz papiera v plnej "vysunutej" dĺžke, môžete ich prikryť dodávaným chrániacim krytom z plastu.

Skryť Vypnúť reklamu


FOTO - MILAN GIGEL

Tlačiareň využíva laserovú technológiu s rozlíšením 600 DPI, ktorá je postavená na sútlači základných farieb CMYK. Štvorica tonerových zásobníkov HP ColorSphere je uložená kaskádovito nad sebou, odkiaľ sú obrazy jednotlivých farebných separácií prenášané na transportnú fóliu umiestnenú v čelnom veku. Následne sa farebný obraz prenesie na papier, kde sa teplom fixačnej jednotky na papieri "ustáli". Aby boli obrázky vytlačené s čo najjemnejším detailom bez "zubatého" rastra, tlačiareň je vybavená technológiou HP Imageret 2400. Spotrebný materiál je možné jednoducho a pohodlne meniť i bez špeciálnych technických skúseností. Všetky aretačné prvky sú farebne odlíšené, tlačiareň informuje používateľa o zostatkovej kapacite jednotlivých tonerov.

Skryť Vypnúť reklamu


FOTO - MILAN GIGEL

Tlačiareň riadi procesor Freescale Coldfire V5e s taktom 300 MHz, ktorý má v základnej výbave dostupných 64, resp 128 MB pamäte pri modeloch dn/dtn. V prípade že plánujete pracovať s rozsiahlejšími dokumentami v jazykoch HP PCL 6 alebo emulovanom PostScripte Level 3, môžete pamäť tlačiarne rozšíriť až na 320 megabajtov. Mechanika tlačiarne je pomerne tichá a rýchla, takže pri bežnej kvalite vytlačíte za minútu 10 plnofarebných výtlačkov formátu A4 alebo o dve stránky viac v čiernobielom režime. Tlačiarni nerobí problémy ani tlač plnepokrytých fotografií, pri ktorých zostáva na formáte A4 trojmilimetrový nepotlačený orez na všetkých okrajoch. Aby výtlačky netrpeli defektom priečnych pruhov rôznych intenzít a sútlačovým posunom, tlačiareň automaticky spúšťa v rôznych časových intervaloch čistiaci režim a opätovnú kalibráciu. Nechýba ani farebný ICC profil pre akceptovateľné farebné podanie pri tlači z PC, či podpora práce s farebnými profilmi uloženými v JPEG súboroch, pri priamej tlači z karty.

Skryť Vypnúť reklamu


FOTO - MILAN GIGEL

Dodávané ovládače poskytujú používateľský komfort a prístup ku všetkým funkciám. Ak sa však v podniku ocitne viacero tlačiarní, môžete siahnuť po efektívnej centralizovanej správe. V základnej dodávke nájdete softvér HP ToolboxFX, ktorý umožňuje pohodlnú správu niekoľkých tlačiarní súčasne bez toho, aby ste museli samotatne otvárať webové rozhranie každej z nich. Tlačiareň dokáže prostredníctvom notifikácií, SNMP správ či e-mailov upozorniť správcu na poruchy a nedostatky, rovnakými kanálmi dokáže informovať o tom, že bude potrebné doobjednať spotrebný materiál.

Tlačiareň HP Color LaserJet 2605dtn je spoľahlivým zariadením pre nasadenie v malých pracovných skupinách, kde je potrebné vytvárať dokumenty s profesionálnym vzhľadom v objemoch do 35 tisíc výtlačkov mesačne. Ostré oblé kontúry písma doplnené o detailné obrázky bez znateľného rastra pôsobia na čistom, rovne zavedenom papieri bez tlačových nečistôt veľmi dokonale a kvalitne. Tlačiareň má tichý chod, poskytuje viacero alternatív konektivity a je skvele konfigurovateľná a spravovateľná.

Skryť Vypnúť reklamu

Hodnotenie:

Dostupnosť: http://h10010.www1.hp.com/....
Orientačná cena: od 12900 Sk bez DPH

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Odberné miesto v električkách Dopravného podniku Bratislava na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave.

Na Slovensku prebieha plošné skríningové testovanie. PCR testy odhalili viac ako 234-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 3 965 obetí.

14 h
Nemocnice v Londýne sú pod tlakom.

Nový kmeň môže byť smrteľnejší.

4 h
Polícia zasahuje na proteste v Moskve.

Na protestoch zadržali už vyše 2 200 ľudí.

9 h
Publicista Matúš Ritomský.

Je opodstatnené interpretovať dianie pomocou psychiatrických diagnóz?

21. jan

Neprehliadnite tiež

Podcast Klik.

Komentovaný prehľad technologických správ.

18 h

O biobezpečnosti a spôsoboch, akými bioinžinieri geneticky upravené bunky robia bezpečnými.

22. jan

Inzercia - Tlačové správy

 1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
 2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 4. Hygge ako životný štýl
 5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 6. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 7. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 8. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 10. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 38 583
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 36 947
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 10 601
 4. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 9 367
 5. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 9 101
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 938
 7. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 257
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 906
 9. Ohlúpli sme počas Covid roka? 6 711
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 599