HP Color LaserJet 2605dtn: brilantné farby pre laserové dokumenty

Farebná laserová tlač je dostupnejšou, ako by ste si mysleli. Kancelárska tlačiareň HP Color LaserJet 2605dtn dokáže vytlačiť nielen pestrofarebné obchodné dokumenty s grafmi a obrázkami, ale aj fotografie priamo z pamäťových kariet bez pripojenia k PC. T

o všetko neuveriteľnou rýchlosťou.


FOTO - MILAN GIGEL

Telo tlačiarňe spĺňa všetky požiadavky kladené kancelárskym prostredím. Tlačový mechanizmus a dráha papiera sú skonštruované tak, aby bola plocha základne čo najmenšia. To umožňuje umiestnenie tlačiarne na menej rozmerné podstavce, pričom svoje miesto si môže nájsť aj na pracovnom stole. Telo je tvarované tak, aby pôsobilo subtilnejším dojmom, ako v skutočnosti je, pričom z neho nevytŕčajú žiadne ovládacie prvky a dielce, ktoré by mohli byť prekážkou pri prechádzaní v tesnej blízkosti, či pri práci. Použité plastové dielce sú dostatočne hrubé na to, aby ich používateľ pri intenzívnom kancelárskom nasadení nepoškodil, pričom všetky pohyblivé časti sú vyhotovené tak, aby bola ich životnosť maximálna. Je zrejmé, že výrobca počíta s nasadením v menších pracovných skupinách, kde tlačiareň obsluhuje viacero ľudí. Čelná strana zaisťuje bezproblémový prístup k dvojici vstupných zásobníkov papiera, ktoré sú doplnené o štrbinu pre manuálne podávanie tlačových médií. Podstatnú časť čela tvorí veko ukrývajúce spotrebný materiál, nad ktorým je umiestnený ovládací modul pozostávajúci z klávsnice a LCD displeja.


FOTO - MILAN GIGEL

Tlačiareň sa na trh dodáva s integrovaným zásuvkovým podávačom na 250 listov papiera, ktorý je pevne zabudovaný v spodnej časti tela. Model s doplnkovým písmenom "t" v označení obsahuje odnímateľný sekundárny zásobník, ktorý zvyšuje celkovú kapacitu na 500 listov. Zásuvky obsahujú precízne nastaviteľné dorazy s previazaním zaisťujúcim centrovanie, pričom nechýbajú ani odpružené prítlačné listy. To zaisťuje precízne rovné podávanie papiera bez ohľadu na jeho hrúbku. V prípade že chcete tlačiť na hrubšie tlačové médiá, môžete použiť ručný podávač, ktorý minimalizuje zohýbanie papiera v tlačovej dráhe. Na európskom trhu využijete maximálny formát tlače A4, ktorý dal rozmer pôdorysu tlačiarne. Americkí zákazníci pracujúci s formátom legal môžu zadnú časť zásuviek podávača vysunúť, čím sa základňa tlačiarne rozšíri do hĺbky o niekoľko centimetrov. Ako je už zvykom, firmvér umožňuje pomocou menu nastaviť prioritu zásobníkov, pričom v ovládači môžete voliť zdroj papiera a využiť tak vloženie rôznych druhov tlačových médií do zásobníkov (papier/formulár).


FOTO - MILAN GIGEL

Výstupný zásobník na hotové výtlačky je umiestnený vo vrchnej časti tlačiarne. Zadná časť s výsuvným príložníkom je odnímateľná, plastový povrch sa vďaka antistatickým vlastnostiam pomerne jednoducho zbavuje prachu, ktorý sa v tomto priestore môže ukladať. Bez nutnosti zásahu obsluhy je možné uskutočniť tlačovú úlohu s rozsahom až 125 strán. Modely, ktoré majú v označení písmeno "d" dokážu tlačové médiá bez zásahu používateľa potlačiť i obojstranne.


FOTO - MILAN GIGEL

Používateľ môže s tlačiarňou komunikovať i priamo bez toho, aby použil ovládací softvér HP Toolbox FX alebo integrované webové rozhranie. K dispozícii má plastové tlačidlá s mikrospínačovým spínaním doplnené o maticový LCD displej, ktorému chýba podsvietenie. Tradične prehľadné menu je plne lokalizované a umožňuje neobmedzené konfigurovanie tlačiarne, tlač servisných listov a nastavení, ako aj obsluhu integrovanej čítačky kariet. Ovládanie je intuitívne, musíte však vedieť čo od prístroja požadujete. V prípade že chcete pracovať s fotografiami, identifikované sú poradovým číslom, ktoré je možné spárovať s náhaľadovými výtlačkami.


FOTO - MILAN GIGEL

Na ergonomicky dostupnom mieste je na pravej bočnici osadená kombinovaná čítačka pamäťových kariet. Tlačiareň dokáže spracovať karty fromátov Compact Flash, Secure Digital, SmartMedia Card, Memory Stick, xD Card a MultiMedia Card, na ktorých vyhľadá digitálne fotografie vo formátoch JPEG, ktoré dokáže priamo vytlačiť. Dostupné sú náhľadové hárky, priama tlač v definovaných formátoch, ako aj selektívna tlač obrázkov. Čítačka je pri USB pripojení priamo dostupná ako samostatné zariadenie, pri komunikácii cez Ethernet figuruje ako jedna disková jednotka. Súčasťou dodávky je i softvér HP Photosmart Transfer, ktorý vám zautomatizuje sťahovanie snímok do PC.


FOTO - MILAN GIGEL

Na pravej bočnici sa na dostupnom mieste nachádzajú i konektory rozhraní. Ak je potrebné manipulovať s kabelážou, nemusíte sa nakláňať za tlačiareň a "naslepo" sa pokúšať pripojiť káble. V štandardnej výbave je vysokopriepustné rozhranie USB 2.0, ktoré je ideálne pre sólo pripojenie k PC. V prípade pracovných skupín a zdieľaného použitia oceníte stomegabitové ethernet rozhranie, ktoré je súčasťou výbavy modelu, ktorý má v označení písmeno "n". Tlačiareň je vybavená DHCP klientom, umožňuje pevné nastavenie IP adries a podporuje prevádzku v sieťach so všetkými bežnými protokolmi. Pri inštalácii sprievodný softvér počíta s vyhľadávaním tlačiarne v sieti, pričom firmvér obsahuje mnoho cenných funkcií, ktoré umožňujú vzdialenú centralizovanú správu tlačiarní doplnenú o dohľad nad spotrebným materiálom.


FOTO - MILAN GIGEL

Obe bočnice sú vybavené ventilačnými otvormi pre chladenie tlačiarne, ktoré sú upravené tak, aby minimalizovali vnikanie prachu do vnútorného priestoru. Používateľ však ocení hlavne držadlá, ktoré umožňujú pohodlnú manipuláciu s tlačiarňou, jej prenášanie a podobne. Bezpečný úchop minimalizuje riziko vzkĺznutia tlačiarne a jej následného poškodenia, pričom otvory sú umiestnené tak, aby bolo ťažisko tlačiarne pri manipulácii na vhodnom mieste.


FOTO - MILAN GIGEL

Zadný panel je celokovový a nájdete na ňom sieťový vypínač a konektor pre pripojenie k napájaniu. Kolískový vypínač je dosiahnuteľný i "naslepo", odpojenie napájacieho konektora je v prípade núdze bezproblémové i bez odsúvania tlačiarne. V prípade že použijete vstupné zásobníkz papiera v plnej "vysunutej" dĺžke, môžete ich prikryť dodávaným chrániacim krytom z plastu.


FOTO - MILAN GIGEL

Tlačiareň využíva laserovú technológiu s rozlíšením 600 DPI, ktorá je postavená na sútlači základných farieb CMYK. Štvorica tonerových zásobníkov HP ColorSphere je uložená kaskádovito nad sebou, odkiaľ sú obrazy jednotlivých farebných separácií prenášané na transportnú fóliu umiestnenú v čelnom veku. Následne sa farebný obraz prenesie na papier, kde sa teplom fixačnej jednotky na papieri "ustáli". Aby boli obrázky vytlačené s čo najjemnejším detailom bez "zubatého" rastra, tlačiareň je vybavená technológiou HP Imageret 2400. Spotrebný materiál je možné jednoducho a pohodlne meniť i bez špeciálnych technických skúseností. Všetky aretačné prvky sú farebne odlíšené, tlačiareň informuje používateľa o zostatkovej kapacite jednotlivých tonerov.


FOTO - MILAN GIGEL

Tlačiareň riadi procesor Freescale Coldfire V5e s taktom 300 MHz, ktorý má v základnej výbave dostupných 64, resp 128 MB pamäte pri modeloch dn/dtn. V prípade že plánujete pracovať s rozsiahlejšími dokumentami v jazykoch HP PCL 6 alebo emulovanom PostScripte Level 3, môžete pamäť tlačiarne rozšíriť až na 320 megabajtov. Mechanika tlačiarne je pomerne tichá a rýchla, takže pri bežnej kvalite vytlačíte za minútu 10 plnofarebných výtlačkov formátu A4 alebo o dve stránky viac v čiernobielom režime. Tlačiarni nerobí problémy ani tlač plnepokrytých fotografií, pri ktorých zostáva na formáte A4 trojmilimetrový nepotlačený orez na všetkých okrajoch. Aby výtlačky netrpeli defektom priečnych pruhov rôznych intenzít a sútlačovým posunom, tlačiareň automaticky spúšťa v rôznych časových intervaloch čistiaci režim a opätovnú kalibráciu. Nechýba ani farebný ICC profil pre akceptovateľné farebné podanie pri tlači z PC, či podpora práce s farebnými profilmi uloženými v JPEG súboroch, pri priamej tlači z karty.


FOTO - MILAN GIGEL

Dodávané ovládače poskytujú používateľský komfort a prístup ku všetkým funkciám. Ak sa však v podniku ocitne viacero tlačiarní, môžete siahnuť po efektívnej centralizovanej správe. V základnej dodávke nájdete softvér HP ToolboxFX, ktorý umožňuje pohodlnú správu niekoľkých tlačiarní súčasne bez toho, aby ste museli samotatne otvárať webové rozhranie každej z nich. Tlačiareň dokáže prostredníctvom notifikácií, SNMP správ či e-mailov upozorniť správcu na poruchy a nedostatky, rovnakými kanálmi dokáže informovať o tom, že bude potrebné doobjednať spotrebný materiál.

Tlačiareň HP Color LaserJet 2605dtn je spoľahlivým zariadením pre nasadenie v malých pracovných skupinách, kde je potrebné vytvárať dokumenty s profesionálnym vzhľadom v objemoch do 35 tisíc výtlačkov mesačne. Ostré oblé kontúry písma doplnené o detailné obrázky bez znateľného rastra pôsobia na čistom, rovne zavedenom papieri bez tlačových nečistôt veľmi dokonale a kvalitne. Tlačiareň má tichý chod, poskytuje viacero alternatív konektivity a je skvele konfigurovateľná a spravovateľná.

Hodnotenie:

Dostupnosť: http://h10010.www1.hp.com/....
Orientačná cena: od 12900 Sk bez DPH

Najčítanejšie na SME Tech


Hlavné správy zo Sme.sk

TECH

Astronautka z NASA: Vidieť Zem oproti čiernote vesmíru je neuveriteľné

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

SVET

Minúta po minúte: Merkelová môže byť štvrtýkrát kancelárkou

Jej konzervatívci vedú nad druhými socialistami Martina Schulza.

SVET

Merkelová bude pokračovať. Nikto však nevie ako, hovorí analytik

Nemecká kancelárka je istou víťazkou nedeľných volieb už teraz.

Neprehliadnite tiež

Astronautka z NASA: Vieme, že sa niečo pokazí

Astronautka Dorothy Metcalf-Lindenburgerová hovorí, ako vyzerá tréning v NASA a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

Rozšírená realita je zábavná aj užitočná. Skúste tieto aplikácie pre iPhone a iPad

Nová aktualizácia iOS 11 pre mobilné zariadenia od Apple priniesla aj ARKit. V ponuke sú prvé aplikácie a je s nimi zábava.

TECH_FM

Kontroverzný objav naznačuje, že praľudia sa mohli vyvinúť v Európe

Stopy dávneho tvora mätú vedcov. Odborníci sa sporia, komu patrili.

Strašia vás baktérie na mobile? Vymysleli "umývačku"

Nová nabíjačka dezinfikuje mobily, používa na to ultrafialové žiarenie.

Inzercia - Tlačové správy


 1. Kedy sa refinancovanie oplatí?
 2. Zanzibar je plný lákadiel na dokonalú exotickú dovolenku
 3. Intímna hygiena – celoročná záležitosť
 4. Rastie nám pokrivená generácia?
 5. Pivovar Šariš podporí cestovný ruch v Prešovskom kraji
 6. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj?
 7. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba
 8. FemFest 2017 ponúkne beh na opätkoch i koncert známej speváčky
 9. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať
 10. Bývajte v budove, po ktorej sa prechádzal Schöne Náci
 1. Detské zúbky sú veda
 2. Štartujú jesenné módne dni v Poluse
 3. Zanzibar je plný lákadiel na dokonalú exotickú dovolenku
 4. Rastie nám pokrivená generácia?
 5. Intímna hygiena – celoročná záležitosť
 6. Pivovar Šariš podporí cestovný ruch v Prešovskom kraji
 7. AAA AUTO za päť rokov predalo 320 tisíc vozidiel
 8. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba
 9. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj?
 10. FemFest 2017 ponúkne beh na opätkoch i koncert známej speváčky
 1. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj? 15 982
 2. Zanzibar je plný lákadiel na dokonalú exotickú dovolenku 12 763
 3. Rastie nám pokrivená generácia? 10 003
 4. Intímna hygiena – celoročná záležitosť 2 567
 5. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať 2 385
 6. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba 1 869
 7. Kedy sa refinancovanie oplatí? 1 486
 8. Pivovar Šariš podporí cestovný ruch v Prešovskom kraji 1 457
 9. Bývajte v budove, po ktorej sa prechádzal Schöne Náci 1 291
 10. FemFest 2017 ponúkne beh na opätkoch i koncert známej speváčky 1 023