dziročne vzrástli o 36,7 %.
Tržby z predaja tovaru dosiahli vlani 25,5 mil. Sk pri nákladoch na predaný tovar vo výške 22 mil. Sk. Spoločnosť Asseco Slovakia, ktorá vlani odkúpila 51 % telekomunikačnej firmy Slovanet, a.s., hospodárila so ziskom po zdanení 116,3 mil. Sk. Medziročne to znamená 29,3-percentný nárast. Vyplýva to z informácií zverejnených spoločnosťou.
Pridaná hodnota, ktorú spoločnosť Asseco Slovakia vlani vygenerovala, dosiahla 406,7 mil. Sk. To predstavuje medziročné zvýšenie o 28,4 %. Spoločnosť evidovala koncom minulého roka celkový majetok vo výške 516,2 mil. Sk. Obežný majetok tvoril 77,3-percentný podiel na celkovom majetku, keď dosiahol 398,8 mil. Sk. Firma evidovala koncom decembra krátkodobé pohľadávky v hodnote 185,7 mil. Sk a krátkodobé záväzky 160,8 mil. Sk.
Skupina Asseco, ktorá zahŕňa spoločnosti Asseco Slovakia a Asseco Poland, dosiahla v prvom kvartáli tohto roka tržby v hodnote 733,2 mil. Sk. Oproti rovnakému obdobiu minulého roka to predstavuje nárast o 117 %. Prevádzkový zisk skupiny sa zvýšil medziročne o 68 % na 113,7 mil. Sk. Skupina dosiahla v prvom kvartáli tohto roka čistý zisk 64,9 mil. Sk, čo predstavuje oproti rovnakému obdobiu minulého roka nárast o 57 %. Samotná spoločnosť Asseco Slovakia zaznamenala za štvrťrok tržby vo výške 298 mil. Sk. Jej tržby tak vzrástli medziročne o 165 %. Spoločnosť zároveň vytvorila prevádzkový zisk 54,4 mil. Sk, ktorý stúpol v porovnaní s prvým kvartálom minulého roka o 107 %.
Asseco Slovakia pôsobí pod súčasným názvom od jesene minulého roka, kedy sa premenovala zo spoločnosti Asset Soft. Spoločnosť Comp Rzeszów SA sa zároveň zmenila na Asseco Poland SA. Poľská firma vlastní 55 % akcií vo firme Asseco Slovakia. Asseco Slovakia, a.s. je systémovým integrátorom a dodávateľom IT produktov, riešení, technológií a služieb pre finančné inštitúcie, verejný a komerčný sektor.