Veľkou témou tohtoročného CeBITu je napríklad televízia v mobilnom telefóne, rýchly prenos dát cez pevnú linku, satelitné navigačné systémy do auta i pre osobnú potrebu alebo prehrávače DVD s vysokým rozlíšením obrazu. V Hannoveri už sa novinárom predstavil napríklad najrýchlejší počítač sveta menom Jülich Blue Gene/L (JUBL), ktorý vie uskutočniť za sekundu 46 biliónov početných operácií, čo odpovedá výkonu približne 12.000 priemerných osobných počítačov. Superpočítač firmy IBM, ktorý sa nachádza vo výskumnom centre v Jülichu (FZJ), je určený na prevádzanie komplexných analýz v oblastiach energetiky, životného prostredia alebo v zdravotníctve.
Hanoverský veľtrh zahájila i kancelárka Angela Merkelová. "CeBIT bol vždycky výlohou najnovších technológií a testom pre prijateľnosť nových výrobkov informačného priemyslu a telekomunikácií. Rovnaké to bude i tento rok. Po veľkých témach posledných rokov ako internet pomocou linky DSL a internetové telefonovanie, ktoré už sa dostali na masový trh, stojí tento rok mimo iného v centre záujmu technológia RFID," poznamenala šéfka nemeckej vlády, podľa ktorej umožnia bezdotykové čipy využívajúce technológiu RFID zaznamenať revolúciu v logistike.
Veľtrh potrvá do 15. marca a očakáva sa, že ho navštívi pol milióna divákov. Vlani pritiahol CeBIT asi 480.000 návštevníkov. CeBIT zostáva predovšetkým udalosťou pre odvetvia ako také. V posledných rokoch sa ale čím ďalej tým viac venuje spotrebnému tovaru od elektroniky cez digitálne hry po oblečenie, ktoré počíta s prenosnými prehrávačmi digitálnej hudby MP3. Veľtrh tradične predstaví desiatky či stovky technológií pre podnikových používateľov. Niektoré významné podniky z oboru sa aj napriek tomu na veľtrhu neobjavia. Japonská Sony vyrábajúca popri spotrebnej elektronike hernú konzolu PlayStation na CeBIT nejde potom, čo posúdila náklady a návratnosť akcie.