SME
Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Rozdiely medzi T-Mobile a Orange sa zmenšujú

Rozdiely v ponuke mobilných operátorov na Slovensku sa zmenšujú. Služby, ktoré ponúkajú svojim zákazníkom sú čoraz podobnejšie nielen obsahom, ale aj cenou.

FOTO - SITA

BRATISLAVA - Napríklad do ponuky T-Mobilu najnovšie pribudli takzvané ekvivalentné paušály zhodné s ponukou konkurenčného operátora Orange.

Majú rovnakú cenu, ale aj predplatený počet minút, esemesiek a ememesiek. V mesačných programoch s názvami, ktoré pripomínajú názvy programov Orangeu, dostane zákazník T-Mobilu aj zhodné ceny za minútu hovoru po prekročení počtu voľných minút do všetkých sietí na Slovensku.

Zo sedemnástich mesačných programov Orangeu prebral T-Mobile do svojej ponuky až trinásť, tých najatraktívnejších. Medzi nimi nie sú napríklad paušály 500 a 1000 pre najnáročnejších zákazníkov a paušály 30 maxi a 45 domov, ktoré priamo konkurujú materskej spoločnosti T-Mobile, Slovak Telecomu.

Hovorca T-Mobile Milan Hric túto marketingovú stratégiu spája s tým, že zákazníci T-Mobile Slovensko najčastejšie volajú zákazníkom v tej istej sieti. Ekvivalentné paušály sa preto oplatia ľuďom, ktorí zistia, že väčšina ich známych využíva túto sieť. Ako dodáva Hric, podmienky sú identické, ale spoločnosť je presvedčená, že má lepší zákaznícky servis, modernejšie technológie a výhodnejší vernostný program.

Orange oponuje, tvrdí, že ekvivalentné paušály T-Mobilu nie sú cenovo výhodné pre zákazníkov, ktorí často telefonujú do cudzej siete: "Ponuka nášho konkurenta v konečnom dôsledku neprináša tie výhody, na ktoré je zákazník Orangeu zvyknutý. S tými istými paušálmi nedokáže svojim zákazníkom ponúknuť výhodnejšie telefonovanie v rámci siete Orangeu, v ktorej telefonuje väčšina majiteľov mobilných telefónov na Slovensku," argumentuje hovorca Orangeu Peter Tóth. Orange má pritom momentálne oproti T-Mobilu v počte zákazníkov prevahu zhruba 2,5 ku dvom. "Pre zákazníkov druhého operátora sú tieto hovory hovormi do inej siete, a teda drahšie," pokračuje Tóth s tým, že zákazníci T-Mobilu využitím ponuky ekvivalentných paušálov usporia len niekoľko halierov za minútu hovoru do vlastnej, ale i konkurenčnej siete.

Stratégia preberania paušálov však nie je cudzia ani samotnej spoločnosti Orange. Napríklad jej britská pobočka podobne prebrala paušály svojich tamojších konkurentov.

Počas posledných dvoch rokov obaja operátori pripravujú takmer zhodnú vianočnú ponuku pre nových zákazníkov, ale napríklad aj pravidelne upravujú dotovanú ponuku mobilných telefónov, tak aby mali zhodnú cenu najpopulárnejších mobilných telefónov. Momentálne majú v ponuke päť identických modelov.

Aký je rozdiel medzi paušálnym zákazníkom T-Mobilu a Orangeu? Pri ekvivalentných paušáloch v zásade len v značke. FOTO - SITA

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Zľava minister zdravotníctva SR Marek Krajčí a prezident Slovenskej spoločnosti infektológov Pavol Jarčuška počas tlačovej konferencie k aktuálnej pandemickej situácii na Slovensku.

Haščák z Penty ide do väzby, rozhodol súd

Haščákovi hrozí až 20 rokov.

Premiér Igor Matovič a minister školstva Branislav Gröhling.
Stĺpček Petra Schutza

Experiment avantgardný ako celoplošné testovanie

Ďalší pochod Slovenska po neprebádaných tretích (štvrtých) cestách boja s covidom.

Peter Schutz

Neprehliadnite tiež

Vizualizácia - ClearSpace zachytáva odpadok.

Číňania tvrdia, že dosiahli kvantovú nadvládu

Míľnik dosiahol už druhý stroj na svete.

Ilustračné foto.
Podcast Tech_FM

Grónsky ľad sa už nikdy nemusí spamätať

Nové správy z vedy.

Marián Brestič