Pri najmenej 130 známych prípadoch narušenia bezpečnosti údajov uložených na elektronických médiách bolo možnému zneužitiu svojej identity vlani vystavených údajne viac ako 55 miliónov Američanov.
Znalci upozorňujú, že číslo sociálneho zabezpečenia (americká obdoba rodného čísla) a čísla platobných kariet môžu skončiť v rukách zločincov a spôsobiť majiteľom vážne problémy.
Škody z počítačovej kriminality v roku 2004 odhadli nedávno experti ministerstva financií USA na 105 miliárd dolárov, čo je viac ako finančný objem nelegálneho predaja drog.
Aliancia odvetvia kybernetickej bezpečnosti, reprezentujúca významné spoločnosti Symantec, McAfee a RSA Security, sa rozhnevala na vládu prezidenta Georgea Busha, pretože znížila o sedem percent (na terajších 16 miliónov dolárov) rozpočet ministerstva vnútornej bezpečnosti, určený na výskum programov proti počítačovej kriminalite.
Skupina kritizuje tiež Kongres USA za pomalý prístup k schvaľovaniu príslušných zákonov, čo spôsobuje, že sprostredkovatelia dát, ako je napríklad ChoicePoint zostávajú bez regulácie.
Len v decembri 2005 rozhnevalo americkú verejnosť niekoľko prípadov možného ohrozenia osobných údajov. Hotelový reťazec Marriot oznámil, že stratil dáta 260.000 svojich zamestnancov a zákazníkov, vrátane čísel ich sociálneho zabezpečenia a platobných kariet.
Záznamy sa stratili zo záložného počítača v Orlande. Ford Motor oznámil 70.000 súčasným a bývalým zamestnancom, že mu bol odcudzený počítač s ich sociálnymi číslami, a finančná spoločnosť ABN Amro Mortgage Group pri transporte prišla o údaje dvoch miliónov svojich zákazníkov, ktoré však následne opäť našla.
Zistiť presný počet neoprávnených prístupov do firemných databáz je zložité, pretože mnoho obetí ani nemusí tušiť, že boli napadnuté. Experti však súdia, že napriek snahám o vyššiu bezpečnosť uložených dát útoky na počítače s osobnými údajmi rastú.