SME
Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Staňte sa filmovým magnátom

Hra menom The Movies sa stala jedným z najočakávanejších a hlavne najoriginálnejších titulov tohto roku. V základe sa síce neodlišuje od klasických budovateľských stratégií (takzvaných tycoonov), ale pridáva obrovské možnosti plynúce z poctivej roly ...

FOTO

Hra menom The Movies sa stala jedným z najočakávanejších a hlavne najoriginálnejších titulov tohto roku. V základe sa síce neodlišuje od klasických budovateľských stratégií (takzvaných tycoonov), ale pridáva obrovské možnosti plynúce z poctivej roly filmového scenáristu a režiséra. Okrem starostlivosti o chod filmového štúdia si teda cez pohľad hľadáčika kamery môžete natočiť takmer plnohodnotné filmové dielko.

Začínate na zelenej lúke v tridsiatych rokoch minulého storočia. Štúdio, pochopiteľne, potrebuje prvé budovy, zamestnancov a nejaký ten film, aby zarobilo na ďalšie budovy a ďalších potrebných zamestnancov. A tak to ide stále dookola. Svet filmu by však nebol ničím bez celebrít. A presne podľa skutočného vzoru z nich autori urobili síce slávne, ale riadne problematické osobnosti. V priebehu rokov sa z rastúcej hviezdy môže stať ťahúň vašich producentských úspechov, ale aj večne opitá troska, ktorá svoje vrtochy prenáša aj na zvyšok štábu. Starostlivosť o materiálnu, ale aj duševnú spokojnosť hercov či ďalších kľúčových zamestnancov tak bude patriť k dennej rutine. Tu to autori až trocha prestrelili.

Výsledky vašej práce hodnotia médiá a, samozrejme, aj diváci svojou návštevnosťou. Raz za päť rokov dôjde aj na vyhlasovanie Oscarov. Podmienky pre úspech sú občas dosť nejasné, a tak sa možno radšej budete venovať nakrúcaniu samotných filmov - teda ak to nechcete úplne zveriť umelej inteligencii a baviť sa na vytvorených šialenostiach. Vaša autorská ruka si môže zvoliť z množstva kulís a obrovskej hromady vopred pripravených situácií. K tomu pridáte nasvietenie scény či počasie a máte hrubý materiál pre strižňu. Okrem éry nemého filmu môžete pridať dokonca aj vlastné nahovorené slovo a, samozrejme, zvuky či hudbu. Dokonalú voľnosť síce nemáte, ale aj tak už teraz vznikajú veľmi zaujímavé dielka fanúšikov hry.

Všetko spomenuté je obalené v príťažlivej grafike, a tak by vašim filmárskym chúťkam nemalo nič stáť v ceste. Niektoré nedotiahnuté herné mechanizmy či opakujúce sa nepohodlné mikromanažérske starosti časom začnú prekážať, netradičný námet a hlavne režisérsky mód to však väčšine hráčov vynahradia.

www.themoviesgame.com

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Ilustračná fotografia.

Slovensko sa bojí míňať vakcíny, aby zostalo na druhú dávku.

20 h
Petra Vlhová ide obrovský slalom.

Zvíťazila Francúzka Tessa Worleyová.

2 h
 Milan Uhrík v končí v Kotlebovej strane.

Pozícia Kotlebu sa výrazne upevnila po zmene v stanovách.

2 h

Neprehliadnite tiež

Digitálna rekonštrukcia Psittacosaura ilustruje, ako zviera využívalo kloaku na signalizáciu počas dvorenia.

Vedci našli zachovanú kloaku.

21 h
Desiatky robotických postavičiek Robi, ktoré si mohli zostrojiť čitatelia japonského časopisu DIY. 34-centimetrov vysoký a jeden kilogram vážiaci robot Robi rozpoznáva vyše 200 japonských fráz, dokáže chodiť, tancovať, behať a hrať futbal.

Roboty sa na ľudí začali podobať.

25. jan
Demänovská jaskyňa Slobody

V tomto roku uplynie 100 rokov od objavenia Demänovskej jaskyne slobody.

25. jan
Na fotografii je možné vidieť úkaz slnečnej korony na oblohe.

Ide o piatu zverejnenú fotografiu Tomáša Slovinského.

25. jan