SME
Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Slovensku chýba telefónny zoznam

BRATISLAVA - Európska komisia vo štvrtok odoslala Slovensku prvý varovný list, v ktorom ho upozorňuje, že nezvládlo riadnu implementáciu pravidiel Európskej únie v oblasti elektronických komunikácií vrátane telekomunikácií. Komisia upozorňuje Slovensko,

Európska komisárka pre informačnú spoločnosť a médiá Viviane Redingová upozornila okrem Slovenska aj iných členov. FOTO - REUTERS

že stále nie je k dispozícii kompletný tlačený zoznam ani informačná služba s číslami všetkých odberateľov pevných a mobilných služieb. Podobné listy zaslala komisia ďalším desiatim členským štátom únie.

Do ďalšieho kola priestupkových konaní vo veci porušenia zmluvy sa okrem Slovenska dostali aj Česká republika, Francúzsko, Grécko, Maďarsko, Lotyšsko, Litva, Malta, Poľsko, Slovinsko a Fínsko. Podľa komisie patria k hlavným problémom nezávislosť vnútroštátnych regulačných orgánov, požiadavka prenosnosti čísel a kompletných zoznamov odberateľov služieb, udeľovanie štatútu poskytovateľov "univerzálnych služieb" a prístup na európske núdzové číslo 112.

"Pravidlá EÚ, ktoré otvárajú vnútroštátne telekomunikačné trhy, musia byť úplne a správne implementované, ak majú európski spotrebitelia získať prístup ku konkurencieschopným elektronickým komunikačným službám, akými sú napríklad vysokorýchlostné pripojenie na internet a cenovo dostupná mobilná komunikácia," povedala komisárka pre informačnú spoločnosť a médiá Viviane Reding. "Naším cieľom je splniť úlohu a čo najskôr dobudovať vnútorný trh v tomto kľúčovom sektore hospodárstva," dodala.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Vedátorský podcast

Vďaka akému princípu lietajú lietadlá?

Ako vyzerá fyzika lietania.

Na Mesiaci má byť 4G sieť. Vybuduje ju Nokia

Zariadenie vynesú koncom roka 2022.

Vizualizácia práce astronautov na Mesiaci. NASA a telekomunikačný výrobca Nokia sa spojili, aby na našej družici poskytli prvú bezdrôtovú sieť 4G.
Koľko známych vesmírnych objektov na fotke nájdete? Fotka Tomáša Slovinského sa už tretíkrát za posledný rok stala Astronomickou snímkou dňa NASA.