SME
Streda, 28. júl, 2021 | Meniny má KrištofKrížovkyKrížovky

Ako si stiahnuť fotky z Google Fotky späť do telefónu či počítača

Stiahnutie fotiek z Google Fotky je jednoduché.

Súbory zo služby Google Fotky si môžete jednoducho uložiť späť do telefónu či do počítača.Súbory zo služby Google Fotky si môžete jednoducho uložiť späť do telefónu či do počítača. (Zdroj: ADOBE STOCK)

Ako stiahnuť fotky z Google Fotky do mobilu

Ak si chcete fotografie zo služby Google Fotky stiahnuť späť do telefónu, musíte mať aplikáciu Fotky Google.

Súvisiaci článok Ako zálohovať fotky zo smartfónu? Pozrite si šesť riešení Čítajte 

Potom si môžete konkrétne fotky uložiť do telefónu podľa jednoduchého návodu:

 1. Otvorte aplikáciu Fotky Google a vyberte konkrétnu fotku. Viaceré fotky môžete zvoliť, ak na jednom zábere dlhšie podržíte prst. V ľavom hornom rohu záberov sa potom ukáže prázdny krúžok a fotku zvolíte jeho zaznačením na modro.
 2. Ak sťahujete jeden záber, kliknite na tri bodky vpravo hore. Vyberte možnosť Stiahnuť. Tá sa ukazuje sa iba pri fotografiách, ktoré nemáte v telefóne uložené. Nestane sa tak, že si nejakú fotku do zariadenia stiahnete dvakrát.

 3. Ak vyberiete viac fotografií z Fotky Google naraz, kliknite na možnosť zdieľať (piktogram štvorčeka, z ktorého vychádza šípka) a vyberte možnosť Uložiť obrázky.

Skryť Vypnúť reklamu

Ako stiahnuť fotky z Fotky Google do počítača

Pre sťahovanie do počítača nepotrebujete žiadnu aplikáciu. Stačí, ak navštívite adresu photos.google.com. Ak ste prihlásení vo vašom Google účte, automaticky sa vám ukážu všetky vaše zálohované fotografie a videá.

Fotografie z Google Fotky určite nesťahujte tak, že na ne kliknete pravým tlačidlom a zvolíte možnosť Uložiť obrázok ako. Takto by sa vám stiahli iba malé verzie záberov s nízkym rozlíšením.

Skryť Vypnúť reklamu

V pôvodnej kvalite sťahujete z Fotky Google do počítača obdobne ako do telefónu:

 1. Kliknite na konkrétnu fotografiu. Prípadne vyberte viacero záberov zaškrtnutím krúžku v ich ľavom hornom rohu. Viac fotografií naraz môžete vybrať, ak fajku zakliknete pri konkrétnom dátume. Vybrať môžete aj celé albumy (viac v kroku 3.)

 2. Keď máte vybraté fotografie, v pravom hornom rohu kliknite na tri bodky a zvoľte možnosť Stiahnuť. Na stiahnutie zo služby Fotky Google môžete v tomto kroku využiť aj klávesovú skratku Shift + d.
 3. Rovnako môžete sťahovať z Fotky Google aj celé albumy, ak do nich máte fotky roztriedené. Jednotlivé albumy nájdete v ľavom menu. Otvorte album a kliknite vpravo hore na tri bodky a zvoľte Stiahnuť všetko alebo stlačte Shift+d.

Ako stiahnuť všetky fotky a videá z Fotky Google

Google ponúka svojim používateľom možnosť stiahnuť si údaje z vlastného Google účtu vrátane fotiek, emailov či dokumentov.

Skryť Vypnúť reklamu
Súvisiaci článok Google obmedzí bezplatné ukladanie fotiek. Aké sú možnosti? Čítajte 

Takto si môžete pohodlne stiahnuť všetky videá a fotky z vašej služby Google Fotky:

 1. Otvorte webovú stránku určenú pre sťahovanie dát z Google - Takeout Google. Ak máte účet nastavený v slovenčine, nástroj bude po slovensky, čiže jeho používanie nie je náročné.
 2. Vyberte všetky údaje, ktoré chcete stiahnuť. V tomto prípade sa zameriame iba na stiahnutie dát zo služby Google Fotky - modrý štvorček nechajte zaškrtnutý iba pri jej názve.
 3. Google automaticky zvolí na stiahnutie všetky vaše albumy, ale zoznam môžete ľahko upraviť kliknutím na možnosť Sú zahrnuté všetky fotoalbumy.
 4. Ak ste s výberom spokojní dole na stránke stlačte modré tlačidlo s nápisom Ďalší krok.
 5. Vyberte spôsob doručenia dát na stiahnutie. Balík fotiek a videí bude Google pripravovať dlhšie o jeho dostupnosti vás upozorní cez email. V ňom vám môže zaslať priamo odkaz na stiahnutie dát, prípadne ich automaticky pridá na váš Google Disk či do Dropboxu (Pozrite si náš prehľad cloudových služieb).

 6. Ďalej si vyberte, či chcete dáta stiahnuť jednorazovo alebo ich bude Google sťahovať každé dva mesiace počas jedného roka.
 7. Zvoliť si môžete aj typ stiahnutého súboru. Ak máte Windows, radšej nechajte zvolený súbor typu .zip. Nakoniec si vyberte maximálnu veľkosť jednej časti stiahnutých dát. Ak vyberiete dva gigabajty a vaše fotky a videá tento limit presiahnu, Google vytvorí viacero balíkov do veľkosti dvoch gigabajtov.

 8. Na konci stlačte modré tlačidlo Vytvoriť export. Vytvorenie balíku môže v závislosti od veľkosti sťahovaných dát zabrať niekoľko hodín až dní.
Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Potvrdenie o očkovaní potrebujete na vstup na Eiffelovku, od víkendu pribudnú aj interiéry reštaurácií a barov. Mnohé miesta ponúkajú aj rýchlotesty priamo na mieste.

Zdravotníkov povinne očkujú viaceré štáty.


8 h
Policajná kontrola na hraničnom priechode Čunovo - Rajka.

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 392-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 12 534 obetí.


a 4 ďalší 21 h
Peter Tkačenko

So vstupom do Európskej únie sa zrodil nárok na život ako v Štokholme či v Berlíne.


6 h

Neprehliadnite tiež

Sila je základný pojem vo fyzike. Prečo existuje?


a 1 ďalší 10 h