SME
Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Temný Dark Sector na peknom PS3 traileri

V súvislosti s oficiálnym odhalením nových next generation konzolí pribúdajú aj desiatky oznámení nových herných titulov, ktoré sú šité presne na mieru týmto konzolám. Jednou z nich je aj mix FPSky a TPSky (third-person shooter) s prvkami stealth akcie z prostredia sci-fi pod názvom Dark Sector. Ten už bol síce oznámený dávnejšie, pred piatimi rokmi, avšak za tých päť rokov sa postupne takmer celý koncept hry prerobil a tak sa môžeme tešiť na vyššie spomínaný žáner – pôvodne malo isť o onlinovku. Pri príležitosti hernej výstavy E3 bol uvoľnený dva a pol minútky dlhý, plnohodnotný trailer a na IGN.com sa objavil taktiež prvý rozhovor, z ktorého vyplýva niekoľko zaujímavostí o tomto titule.

Na otázku v akej miere bude v Dark Sectore zastúpený stealth prvok autori z Digital Extremes (Pariah) odpovedali, že nemáme očakávať žiaden pomalý priebeh ala Splinter Cell, ale skôr rýchlejšiu stealth akciu, prirovnateľnú napríklad k Prince of Persia, kde budú hrať hlavné husle rýchle prepady protivníkov, čo nakoniec demonštruje aj samotný trailer. Hlavným hrdinom bude Hayden Tenno, o ktorom autori nechcú príliš veľa prezrádzať. Prezradili len to, že to bude charakter jedinečný, podobný skôr Wolverinovi z titulu X2: Wolverines’s Revenge než Samovi Fischerovi. Zaujímavou schopnosťou hlavného hrdinu je jeho oblek, ktorý môže morfovať, meniť svoju podobu, čo údajne prinesie množstvo nových bojových situácií.

Pri tvorbe hry sa autori inšpirovali komixami ako X-Men 2, Iron Man a pôvodným Batmanom. Najzaujímavejšie na celom titule vyznieva technologická stránka. Úvod traileru (výborná obrazová a zvuková kvalita čomu odpovedá aj jeho veľkosť – 100MB) mi pripomenul grafický benchmark 3DMark 2003 resp. 3DMark 2005 – konkrétne scény z testu Return to Proxycon – grafická stránka je v traileri približne na takejto úrovni, pričom pozor! Autori sa ospravedlňujú, ale údajne tento trailer bol vytvorený pred rokom a podľa ich slov dnes vyzerá Dark Sector ešte o niečo krajšie. Video dáva najväčší dôraz práve na grafickú stránku hry – všimnúť si môžeme reálne tiene, svetlá, výbuchy, detailné textúry a postavy vytvorené z obrovského počtu polygónov. Prezentuje taktiež fyzikálny model na veľmi vysokej úrovni, dokonca kvalitu zvukových a hudobných efektov – skúste si ho spustiť na nejakej lepšej repro sústave a pocítite ten ohromný, tajomný zvuk ala Doom 3. Všetky zábery sú in-game, priamo z hry čiže žiadne predrenderované videá.

Súčasťou Dark Sectoru má byť aj multiplayer s bližšie nešpecifikovanými módmi, údajne majú byť dosť inovatívne. Dátum vydania dosiaľ stanovený nebol.

Zdroj: ign.com, filerush.com  

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Rázcestie v obci Martinová.

Maďarov na severe nechcú a Rómov nikde nechcú, opisujú ľudia z Martinovej.

22. jan

O klíme si kladieme falošné otázky.

22. jan
Policajti blokujú demonštrantov počas protestu proti väzneniu ruského opozičného lídra Alexeja Navaľného v Jekaterinburgu.

Rusi demonštrovali proti Putinovmu režimu.

5 h
Nemocnice v Londýne sú pod tlakom.

Nový kmeň môže byť smrteľnejší.

9 h

Neprehliadnite tiež

Podcast Klik.

Komentovaný prehľad technologických správ.

23 h

O biobezpečnosti a spôsoboch, akými bioinžinieri geneticky upravené bunky robia bezpečnými.

22. jan