SME
Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Microsoft vám umožní prehľadávať aj obsah vášho PC

Microsoft uviedol po piatich mesiacoch verejného testovania na trh finálnu verziu jeho MSN Search Toolbaru, ktorá okrem internetových nástrojov obsahuje aj aplikáciu MSN Desktop Search. Tá indexuje a následne prehľadáva dokumenty vo vašom PC, spolu s e-ma

Microsoft uviedol po piatich mesiacoch verejného testovania na trh finálnu verziu jeho MSN Search Toolbaru, ktorá okrem internetových nástrojov obsahuje aj aplikáciu Windows Desktop Search. Tá indexuje a následne prehľadáva dokumenty vo vašom PC, spolu s e-mailami, fotografiami a multimédiami.

Vyhľadávacia nadstavba je zdokonalením existujúceho systému vyhľadávania, ktorý je súčasťou operačného systému Microsoft Windows, či ako doplnková služba pre kancelársky balík Microsoft Office. Na rozdiel od podobných nástrojov iných výrobcov ide o modulárny systém, ktorý pracuje na princípe pluginov. Ak chcete indexovať súbory formátov zip, pdf či chm, musíte si do systému doinštalovať potrebné moduly. Kým niektoré sú dostupné zadarmo, iné budú spoplatnené. Celkovo však vyhľadávač pracuje s 200 formátmi.

Prezentácia dát môže byť pri niektorých formátoch menej prehľadná a pomalšia, ako je tomu pri konkurenčných produktoch. Ak si však chcete nástroj vyskúšať, nájdete ho na webe http://toolbar.msn.com/. Okrem vyhľadávania vám toolbar po integrácii do internetového prehliadača, poštového klienta a na lištu nástrojov rozhrania OS umožní filtrovať neželaný obsah webov, či zistiť ich hodnotenia, nakupovať a pristupovať k službám Hotmailu a MSN Messengeru.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Pohľad do miestnosti vo Fakultnej nemocnici v Trnave, v ktorej sa podáva vakcína na prevenciu ochorenia COVID-19.

Nemocnice navrhujú, aby sa náhradníci prihlasovali cez portál korona.gov.

13 h
Policajt zastavuje vodiča auta počas kontroly dodržiavania protipandemických opatrení na Gagarinovej ulici v Bratislave.

Na Slovensku sa skončilo celoplošné testovanie.

4 h

Druhé plošné testovanie za sto miliónov dosiahlo toto.

Neprehliadnite tiež

Týždenný podcast o novinkách z vedy.

19m
Bronzové predmety v tvare rebierok mohli ľudia v Európe počas Bronzovej doby používať ako peniaze.

Bronzové predmety našli aj v Česku.

18 h