SME
Streda, 10. august, 2022 | Meniny má Vavrinec

Dostali ste na Vianoce PlayStation 4? Čo najprv spraviť s konzolou

Ako predĺžiť životnosť batérie ovládača?

Súvisiace: Nová konzola I Hry zadarmo
Zážitok z novej PlayStation 4 si môžete zlepšiť pomocou našich tipov.Zážitok z novej PlayStation 4 si môžete zlepšiť pomocou našich tipov. (Zdroj: Unsplash/Caspar Camille Rubin)

1. Pripojte PlayStation 4 k internetu

Konzolu môžete plnohodnotne používať aj bez pripojenia k internetu, obrali by ste sa však o niekoľko dôležitých funkcií.

Prečítajte si tiež: Dvanásť hier, ktoré si môžete zahrať s priateľmi pred jednou telkou Čítajte 

Prvou je digitálna služba PlayStation Store, v ktorej si môžete do konzoly sťahovať demá, hry, témy, hudbu či aplikácie.

Pripojenie k internetu vám tiež dovolí sťahovať aktualizácie pre hry či systém, byť v kontakte s priateľmi, streamovať vaše hranie, môžete sa pridať do herných komunít, zdieľať dojmy, fotografie či videá.

Takisto sa môžete prihlásiť do predplatenej služby PlayStation Plus, vďaka ktorej získate každý mesiac prístup k dvom hrám a zálohe vašich uložených pozícii na cloud. Predplatená služba je zároveň jediný spôsob, ako môžete hrať cez internet.

SkryťVypnúť reklamu

2. Aktualizujte systém PlayStation 4

Sony pravidelne vydáva systémové aktualizácie, ktoré nielen opravujú chyby a vylepšujú výkon, ale dokážu pridať aj nové funkcie. V aktualizácii 5.00 napríklad pridali aj češtinu ako systémový jazyk (návod na zmenu jazyka nájdete nižšie).

Ak by ste nemali prístup k internetu, najnovšiu aktualizáciu systému si môžete stiahnuť aj cez počítač na tomto odkaze a pomocou kľúča USB ju preniesť do konzoly.

3. Vytvorte si účet PlayStation Network

Bez účtu sa nebudete môcť vstúpiť do PlayStation Store a sťahovať si demá, kupovať hry či hrať s viacerými hráčmi. Návod, ako si vytvoriť konto, nájdete na tomto odkaze.

Ako krajinu pôvodu si môžete vybrať aj Slovensko, PlayStation Store je dostupný aj u nás. Zaplatiť za obsah môžete buď kartou, alebo predplatenými kupónmi z kamenných obchodov.

SkryťVypnúť reklamu

4. Stiahnite si aplikácie

Funkcie vašej PlayStation 4 môžete rozšíriť prostredníctvom aplikácii, ktoré nájdete zdarma v PlayStation Store.

Prečítajte si tiež: Test: Vyskúšali sme najlepší headset pre PlayStation 4 Čítajte 

V ponuke je napríklad Media Player, ktorý umožňuje púšťanie hudby či videí v najbežnejších formátoch (.mkv, .avi, .mp3, .mp4 a ďalšie).

Súbory môžete v konzole spustiť jednoducho cez kľúč USB, alebo si ich budete streamovať priamo do konzoly cez domáci multimediálny server.

Ak si do konzoly prenesiete vlastnú hudbu, môžete si ju navyše pustiť počas hrania v prípade, ak vám nebude vyhovovať pôvodná. PlayStation 4 tiež dokáže priamo prehrať aj filmové DVD či disky Blu-ray.

V obchode nájdete aj aplikáciu pre hudobnú službu Spotify, ktorá tiež umožňuje pustiť vlastnú hudbu počas hrania. Vami nahraté videá z hrania zostriháte v editovacej appke Share Factor. Samozrejmosťou sú YouTube či Twitch, ale aj streamovacie služby ako HBO Go, Netflix, Filmbox Live a ďalšie.

SkryťVypnúť reklamu

5. Zmeňte si jazyk na češtinu

Ak ste si pri úvodnom nastavení nemohli vybrať češtinu a chceli by ste, v hlavnom menu stlačte šípku hore a choďte do položky [Settings], vyhľadajte [Language] a z ponuky vyberte [System Language]. Potom už len stačí nájsť češtinu a potvrďte stlačením tlačidla [X].

Uistite sa však najprv, že verzia systému je minimálne 5.00, inak češtinu v nastaveniach nenájdete.

6. Nastavte si šetrenie batérie ovládača

Batéria ovládača ku konzole má nanešťastie veľmi krátku životnosť len pár hodín, no dá sa o niečo predĺžiť.

Stlačte a podržte tlačidlo [PlayStation] v strede ovládača a v menu nájdite [Zvuk a zariadenia/Sound and Devices] a v položke [Jas svetelnej lišty ovládača DUALSHOCK 4/Brightness of DUALSHOCK 4 Light Bar] zvoľte [Matný/Dim].

SkryťVypnúť reklamu

Takisto môžete nastaviť, po koľkých minútach ničnerobenia sa má ovládač vypnúť.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu