Staňte sa vládcom médií so zariadením Delkin DVD BurnAway

Viete čo majú spoločné pamäťové FLASH karty a DVD médiá? Ak ich zasuniete do všestranného zariadenia Delkin DVD BurnAway,môžete si priamo v teréne bez použitia PC prezrieť ich obsah, alebo prehrať medzi nimi dáta. Ak vám k obrazu chýba zvuk, stačí pripoji

Viete čo majú spoločné pamäťové FLASH karty a DVD médiá? Ak ich zasuniete do všestranného zariadenia Delkin DVD BurnAway, môžete si priamo v teréne bez použitia PC prezrieť ich obsah, alebo prehrať medzi nimi dáta. Ak vám k obrazu chýba zvuk, stačí pripojiť televízny prijímač alebo projektor. Potom už vôbec nezáleží na tom, či si pustíte MP3 skladby, DVD film alebo sa iba ponoríte do spomienkových fotografií. Čo je však najdôležitejšie je skutočnosť, že napaľovať budete môcť i v teréne - bez elektrickej zásuvky.


FOTO - MILAN GIGEL

Papierová krabica nie je najlepší obal na prenášanie zariadenia v teréne. Tak ako patrí správna aktovka k digitálnemu fotoaparátu alebo videokamere, zaslúži si ju i tento všestranný pomocník. Aby ste nemuseli komplikovane po obchodoch zháňať tvarovo vhodnä kapsu, ktorá by sedela ako uliata, výrobca zabalil všetko priamo do nej. Zvolil kvalitné nylonové riešenie so zipsom a popruhom bez kompromisov.


FOTO - MILAN GIGEL

Zariadenie Delkin DVD BurnAway pôsobí pri prvom pohľade tajomným dojmom. Box netradičnej veľkosti vybavený malým LCD displejom a pár tlačidlami môže vyzerať záhadnejšie akým v skutočnosti je. Ak by sme sa však snažili odhaliť jeho funkcionalitu, mohli by sme povedať, že poslanie je viac ako isté. Autonómny systém ktorý slúži i ako periféria pripojiteľná k USB portu počítača dokáže spracovávať dáta vložené na pamäťových kartách a fotografiách. Kým najjednoduchšou úlohou je prepis údajov z pamäťových kariet na CD/DVD médiá v multisession formáte stlačením jediného gombíka, komplikovanejšou úlohou je prehrávanie multimédií a obrázkov so smerovaním výstupu na stereofónny linkový výstup a S-Video konektor. Napájanie je možné zabezpečiť externým adaptérom alebo akumulátorom.


FOTO - MILAN GIGEL

Na čelnom paneli nádjete zabudovanú optickú mechaniku, konkrétne DVD napaľovačku QSI SDW-082 zastupujúcu 8x štandard, ktorá umožňuje i prácu s dvojvrstvovými médiami formátov +/-, takže ak ste priaznivcami minatúrnych notebookov ktoré nie sú optickou mechanikou vybavené, získavate externé riešenie s množstvom doplnkových funkcií. Nechýba ani dvojica kombinovaných slotov pre pamäťové karty, ktoré je možné využívať súčasne.


FOTO - MILAN GIGEL

Kým optická mechanika dokáže spracovať všetky médiá a formáty s výnimkou menej rozšíreného DVD-RAM, do pamäťových slotov môžete zasúvať karty štandardov Secure Digital, SmartMedia, CompactFlash, MultiMedia Card, MicroDrive, Memory Stick / PRO a v prípade že si zaobstaráte redukciu pre formá xD/CF, môžete pracovať i s kartami xD Picture, ktoré používa hlavne Olympus a Fuji. Každý z trojice dátových vstupov je vybavený vlastnou LEDkou, takže máte neustále prehľad o tom odkiaľ kam sú prenášané dáta, alebo ku ktorému médiu sa pristupuje.


FOTO - MILAN GIGEL

Zadná časť zariadenia je vybavená nie veľmi bežným konektorom, ktorý slúži pre pripojenie externého akumulátora. Keďže sa počíta s nasadením v teréne i v interiéroch a nie vždy je potrebné aby bol akumulátor na systém nasadený, konektor je vybavený gumovou krytkou, ktorá bezpečne chráni kontakty pred znečistením i vlhkosťou.


FOTO - MILAN GIGEL

Tvarové vyhotovenie akumulátora kopíruje líniu zariadenia tak, aby po pripojení obe časti tvorili kompaktný celok s pevným spojom. Drážkovane zamedzuje obráteniu polarity a zvyšuje pevnosť spoja. Akumulátor pozostáva z dvojice Li-Ion článkov s celkovou kapacitou 2,2 Ah a jeho výstupné napätie je 7,2 volta. Keďže riadenie nabíjacieho procesu je zabudované do akumulátora, nechýba na jeho vrchnej časti ani indikačná LEDka. Ak je problém s nabíjaním výmena akumulátoru vždy vyrieši všetky boľačky.


FOTO - MILAN GIGEL

Pri zasúvaní akumulátora do systému sa jednoducho nemáte šancu pomýliť. Mali by ste však myslieť na to, aby bol v momente pripájania odpojený napájací adaptér pre elektrickú sieť, alebo voliteľne dokúpiteľný CL adaptér pre napájanie v automobile. Ak máte akumulátorov viac, v teréne môžete uskutočniť ich výmenu bez toho, aby ste sa museli obávať komplikácií.


FOTO - MILAN GIGEL

Displej, ktorý je umiestnený na čelnom paneli pre vás príliš mnoho informácií nesprostredkuje. Jeho úlohu je možné hodnotiť viac ako indikačnú, než navigačnú. Nenájdete tu žiadne inštrukcie alebo menu na manipuláciu. Získate však hlásenia o prebiehajúcich operáciách alebo chybách. Pre ovládanei v teréne pre vás výrobca pripravil iba päticu tlačidiel. Kým prvé z nich slúži pre automatické zálohovanie pamäťovej karty na vsunuté optické médium, zvyšné štyri riadia prehrávanie multimédií. Úbohá "onboard" výbava tak čosi napovedá.


FOTO - MILAN GIGEL

Kým v teréne skutočne budete iba duplikovať dáta alebo počúvať MP3 skladby, v interiéri budete hľadať multimediálne možnosti zariadenia. Aby ste pri tom získali patričné pohodlie, súčasťou dodávky je i infračervený diaľkový ovládač s dosahom približne 7 metrov. Ten v spojení s óbrazovkovým menu ktoré sa objaví na televíznom prijímači či plátne projektora otvorí cestu k všestrannej použiteľnosti. Pre začiatok stačí vedieť asi toľko, že možnosti sú nápadne podobné stolným DVD prehrávačom. Ak si zariadenie pripojíte v hoteli k televíznemu prijímaču počas pracovnej cesty alebo dovolenky, či na chate, zistíte že ide o neoceniteľného pomocníka.


FOTO - MILAN GIGEL

Aby ste kvôli sprevádzkovaniu nemuseli bežať do obchodu iba preto, aby ste si zaobstarali dvojicu napájacích AA alkalických monočlánkov, môžete si byť istí, že ich nájdete priložené v balení. Tlačidlá diaľkového ovládača sú vyhotovené z gumy a ich použiteľnosť je na úrovni bežnej spotrebnej elektroniky. Prehľadné popisky, farebné odlíšenie a medzinárodné piktogrami zabezpečujú použiteľnosť i bez štúdia sprievodnej dokumentácie.


FOTO - MILAN GIGEL

Na ľavú stranu umiestnil výrobca posuvný vypínač napájania, ktorý je nielen zapustený, ale kladie i dostatočný mechanický odpor pri menipulovaní aby nedošlo k náhodnému zapnutiu zariadenia pri jeho prenose. Ak by sa tak náhodou nebodaj stalo, systém energetickej úspory po zistení nečinnosti spúšťa vypínací časovač, ktorý sa postará o vypnutie v prípade núdze. Dostupnosť posuvného ovládača je bezproblémová a jeho prítomnosť nebráni tomu, aby ste diaľkovým ovládačom dokázali zariadenie prepnúť z pracovného stavu do pohotovostného.


FOTO - MILAN GIGEL

Na pravej strane sú okrem mechanického prepínača normy obrazového výstupu PAL/NTSC (ktorý oceníte pri cestovaní do USA či Japonska) sústredené všetky konektory. Okrem vysokorýchlostného rozhrania USB 2.0, ktoré na PC sprístupní napaľovačku a čítačku kariet tu nájdete i kompozitný a S-Video obrazový výstup, 3,5 mm Jack konektor pre zvukový výstup a konektor pre pripojenie napájacieho adaptéra. Keďže sa výrobca snažil minimalizovať rozmery zariadenia, daňou je použitie neštandardných konektorov pre videovýstup, ku ktorým budete musieť použiť priložené kábliky. Ak sa náhodou ocitnete niekdy v núdzi, budete si musieť čosi použiteľné skonštruovať sami. Na pultoch predajní bežne takéto kábliky nenájdete.


FOTO - MILAN GIGEL

Podobne ako je na spodnej časti aretovaný akumulátor pre zabránenie jeho vysunutia, výrobca využil rovnaký systém pre upevnenie optickej mechaniky. Tú je možné kedykoľvek zatlačením na dopravný kolík vysunúť von.


FOTO - MILAN GIGEL

Keďže ide o štandardizovanú mechaniku určenú pre notebooky, môžete dokonca využiť i takú kombináciu použitia, že si notebook jednoducho zakúpite bez mechaniky. Pri každodennom používaní budete mať mechaniku s príslušnou montážnou sadou upevnenú v ňom, a pri úlohách v teréne a sledovaní multimédií ju môžete zasunúť späť. Ak sa vám páči tento scenár, uistite sa najprv že výrobca vášho notebooku nebol natoľko nezodpovedný, že otvory pre naskrutkovanie montážnej sady zámerne neposunul o pár centimetrov mimo os... Modulárnosť využijete i v núdzi. Ak sa mechanika pokazí jednoducho získate náhradu kdekoľvek v teréne - systém pracuje bez problému i s DVD kombami iných značiek. Nemusí ísť iba o DVD napaľovačku.


FOTO - MILAN GIGEL

V taške nájdete zabalené všetky potrebné kábliky vrátane prepojenia k PC a napájací adaptér.


FOTO - MILAN GIGEL

Nechýba ani inštalačný CD nosič s ovládačmi pre staršie OS, softvérový balík Adobe Elements, dvojica čistých CD-R médií a sprievodná dokumentácia. Tej však chýba lokalizácia, rovnako ako firmvéru zariadenia.


FOTO - MILAN GIGEL

Ide o všestranné zariadenie, ktoré je predurčené hlavne tým, ktorí sú nútení na cestách pracovať s multimédiami bez ohľadu na to, či sa ocitnú na hotelovej izbe s televíznym prijímačom, alebo luxusne zariadenom apartmáne. Možnosti duplikácie dát z pamäťových kartiet na optické nosiče ocenia hlavne tí, ktorí potrebujú v teréne pracovať s objemmi dát a notebook nie je efektívnym riešením. Ide hlavne o expedície zamerané na zber dát alebo o profesionálnych fotografov, ktorí na niekoľkotýždňových výpravách nevyužijú podobné zariadenia postavené na báze pevného disku iba preto, že interná kapacita je obmedzená. Keďže na jeden dvojvrstvový DVD nosič vojde približne 9 gigabajtov dát, dá sa povedať že úložné možnosti systému sú takmer bezhraničné. Potrebné je iba zabezpečiť dobíjanie jeho akumulátora. Ten dokáže v závidlosti na prevádzkovanej činnosti zabezpečiť približne trojhodinový chod.

Dostupnosť: http://www.emsonic.sk
Orientačná cena: 12500 bez DPH

Na záver nezaškodí niekoľko screenshotov z používateľského rozhrania:


Prezeranie adresárov na pamäťovej karte, diakritika je problémomPriebeh napaľovania CD nosičaVstup do konfiguračného menuZákladné parametrePrezeranie obsahu CD nosičaPrezeranie obrázkových formátovObrázky v režime náhľadovAudio CDInformácie o prebiehajúcich aktivitách (Orava?)MP3 Skladby - samozrejme bez tagov


Najčítanejšie na SME Tech


Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Tomanová nám viac škodí ako pomáha, hovoria niektorí rodičia

Súdneho znalca odvolávajúceho sa na komisárku pre deti Vieru Tomanovú stiahli z prípadu.

KOMENTÁRE

Zisťujeme, že dieťa je tiež človek

Tomanová nastúpila, keď sa nepredpokladalo, že bude musieť niečo urobiť.

PLUS

Miro Jaroš: Prekážajú mi rodičia niektorých detí

Spevák má niekedy pocit, že detské pesničky sú jeho jediný svet.

BRATISLAVA

Nové Mlynské Nivy počítajú viac s autami ako s chodcami

Firma HB Reavis by chcela začať s prestavbou koncom leta.

Neprehliadnite tiež

Slovák odhalil, ako mäsožravé rastliny spoznajú svoju korisť

Rastliny prenášajú signály podobne ako v nervová sústava človeka.

OBJEKTÍV

Vedci zachytili historický zákryt, ďaleké teleso zhaslo hviezdu

K telesu 2014 MU69 v Kuiperovom páse smeruje sonda New Horizons.

Jurský park klamal, Tyranosaurus rex nevedel bežať

Dinosaurus mohol robiť rýchle kroky, idúce auto by zrejme nedobehol.

Midichloriány zo Star Wars neexistujú, ale predátorské časopisy o nich vydali štúdiu

Pod štúdiou sú podpísaní Dr. Lucas McGeorge a Dr. Annette Kin.

Inzercia - Tlačové správy


 1. Ako pracujú horskí záchranári? Tieto veci by ste nemali podceniť
 2. Návod, ako získať maximum pri nákupoch s kreditkou
 3. Mexická Oaxaca: Vonia čokoládou a jedinečnými pyramídami
 4. Dobrý internet v meste i na vidieku. Dostupný je takmer všade
 5. Na tieto veci sa oplatí myslieť pred odchodom na dovolenku
 6. Volkswagen Golf: Odpoveď na takmer všetky otázky
 7. Vietnam: Krajina, ktorá rozmazná jedlom a uchváti históriou
 8. Investícia do dlhopisov s fixným výnosom 6,25 - 7,25 % p.a.
 9. I cez prázdniny testujte elektrobicykle
 10. 5 dôvodov, prečo sa prihlásiť na konferenciu ENERGOFÓRUM®
 1. Ako pracujú horskí záchranári? Tieto veci by ste nemali podceniť
 2. Ako si vybrať wc a umývadlo?
 3. Poslanec M. Borguľa bojuje proti netransparentnému tendru
 4. Grantová výzva na vykonávanie činností informačných centier
 5. Návod, ako získať maximum pri nákupoch s kreditkou
 6. Mexická Oaxaca: Vonia čokoládou a jedinečnými pyramídami
 7. Funguje predaj realít aj bez maklérov?
 8. BILLA a ÚNSS skontrolovali zrak 10 380 slovenským deťom
 9. Dobrý internet v meste i na vidieku. Dostupný je takmer všade
 10. Na tieto veci sa oplatí myslieť pred odchodom na dovolenku
 1. Dobrý internet v meste i na vidieku. Dostupný je takmer všade 5 395
 2. Volkswagen Golf: Odpoveď na takmer všetky otázky 5 196
 3. Na tieto veci sa oplatí myslieť pred odchodom na dovolenku 4 327
 4. Mexická Oaxaca: Vonia čokoládou a jedinečnými pyramídami 3 354
 5. Vietnam: Krajina, ktorá rozmazná jedlom a uchváti históriou 3 156
 6. Návod, ako získať maximum pri nákupoch s kreditkou 2 046
 7. I cez prázdniny testujte elektrobicykle 2 021
 8. Máte už vybranú dovolenku na júl? 1 242
 9. Chcete vedieť všetko o vašej krvi? Čaká vás 6000 typov vyšetrení 1 178
 10. V meste či mimo mesta, stále s kvalitným internetom 1 032