Staňte sa vládcom médií so zariadením Delkin DVD BurnAway

Viete čo majú spoločné pamäťové FLASH karty a DVD médiá? Ak ich zasuniete do všestranného zariadenia Delkin DVD BurnAway,môžete si priamo v teréne bez použitia PC prezrieť ich obsah, alebo prehrať medzi nimi dáta. Ak vám k obrazu chýba zvuk, stačí pripoji

Viete čo majú spoločné pamäťové FLASH karty a DVD médiá? Ak ich zasuniete do všestranného zariadenia Delkin DVD BurnAway, môžete si priamo v teréne bez použitia PC prezrieť ich obsah, alebo prehrať medzi nimi dáta. Ak vám k obrazu chýba zvuk, stačí pripojiť televízny prijímač alebo projektor. Potom už vôbec nezáleží na tom, či si pustíte MP3 skladby, DVD film alebo sa iba ponoríte do spomienkových fotografií. Čo je však najdôležitejšie je skutočnosť, že napaľovať budete môcť i v teréne - bez elektrickej zásuvky.


FOTO - MILAN GIGEL

Papierová krabica nie je najlepší obal na prenášanie zariadenia v teréne. Tak ako patrí správna aktovka k digitálnemu fotoaparátu alebo videokamere, zaslúži si ju i tento všestranný pomocník. Aby ste nemuseli komplikovane po obchodoch zháňať tvarovo vhodnä kapsu, ktorá by sedela ako uliata, výrobca zabalil všetko priamo do nej. Zvolil kvalitné nylonové riešenie so zipsom a popruhom bez kompromisov.


FOTO - MILAN GIGEL

Zariadenie Delkin DVD BurnAway pôsobí pri prvom pohľade tajomným dojmom. Box netradičnej veľkosti vybavený malým LCD displejom a pár tlačidlami môže vyzerať záhadnejšie akým v skutočnosti je. Ak by sme sa však snažili odhaliť jeho funkcionalitu, mohli by sme povedať, že poslanie je viac ako isté. Autonómny systém ktorý slúži i ako periféria pripojiteľná k USB portu počítača dokáže spracovávať dáta vložené na pamäťových kartách a fotografiách. Kým najjednoduchšou úlohou je prepis údajov z pamäťových kariet na CD/DVD médiá v multisession formáte stlačením jediného gombíka, komplikovanejšou úlohou je prehrávanie multimédií a obrázkov so smerovaním výstupu na stereofónny linkový výstup a S-Video konektor. Napájanie je možné zabezpečiť externým adaptérom alebo akumulátorom.


FOTO - MILAN GIGEL

Na čelnom paneli nádjete zabudovanú optickú mechaniku, konkrétne DVD napaľovačku QSI SDW-082 zastupujúcu 8x štandard, ktorá umožňuje i prácu s dvojvrstvovými médiami formátov +/-, takže ak ste priaznivcami minatúrnych notebookov ktoré nie sú optickou mechanikou vybavené, získavate externé riešenie s množstvom doplnkových funkcií. Nechýba ani dvojica kombinovaných slotov pre pamäťové karty, ktoré je možné využívať súčasne.


FOTO - MILAN GIGEL

Kým optická mechanika dokáže spracovať všetky médiá a formáty s výnimkou menej rozšíreného DVD-RAM, do pamäťových slotov môžete zasúvať karty štandardov Secure Digital, SmartMedia, CompactFlash, MultiMedia Card, MicroDrive, Memory Stick / PRO a v prípade že si zaobstaráte redukciu pre formá xD/CF, môžete pracovať i s kartami xD Picture, ktoré používa hlavne Olympus a Fuji. Každý z trojice dátových vstupov je vybavený vlastnou LEDkou, takže máte neustále prehľad o tom odkiaľ kam sú prenášané dáta, alebo ku ktorému médiu sa pristupuje.


FOTO - MILAN GIGEL

Zadná časť zariadenia je vybavená nie veľmi bežným konektorom, ktorý slúži pre pripojenie externého akumulátora. Keďže sa počíta s nasadením v teréne i v interiéroch a nie vždy je potrebné aby bol akumulátor na systém nasadený, konektor je vybavený gumovou krytkou, ktorá bezpečne chráni kontakty pred znečistením i vlhkosťou.


FOTO - MILAN GIGEL

Tvarové vyhotovenie akumulátora kopíruje líniu zariadenia tak, aby po pripojení obe časti tvorili kompaktný celok s pevným spojom. Drážkovane zamedzuje obráteniu polarity a zvyšuje pevnosť spoja. Akumulátor pozostáva z dvojice Li-Ion článkov s celkovou kapacitou 2,2 Ah a jeho výstupné napätie je 7,2 volta. Keďže riadenie nabíjacieho procesu je zabudované do akumulátora, nechýba na jeho vrchnej časti ani indikačná LEDka. Ak je problém s nabíjaním výmena akumulátoru vždy vyrieši všetky boľačky.


FOTO - MILAN GIGEL

Pri zasúvaní akumulátora do systému sa jednoducho nemáte šancu pomýliť. Mali by ste však myslieť na to, aby bol v momente pripájania odpojený napájací adaptér pre elektrickú sieť, alebo voliteľne dokúpiteľný CL adaptér pre napájanie v automobile. Ak máte akumulátorov viac, v teréne môžete uskutočniť ich výmenu bez toho, aby ste sa museli obávať komplikácií.


FOTO - MILAN GIGEL

Displej, ktorý je umiestnený na čelnom paneli pre vás príliš mnoho informácií nesprostredkuje. Jeho úlohu je možné hodnotiť viac ako indikačnú, než navigačnú. Nenájdete tu žiadne inštrukcie alebo menu na manipuláciu. Získate však hlásenia o prebiehajúcich operáciách alebo chybách. Pre ovládanei v teréne pre vás výrobca pripravil iba päticu tlačidiel. Kým prvé z nich slúži pre automatické zálohovanie pamäťovej karty na vsunuté optické médium, zvyšné štyri riadia prehrávanie multimédií. Úbohá "onboard" výbava tak čosi napovedá.


FOTO - MILAN GIGEL

Kým v teréne skutočne budete iba duplikovať dáta alebo počúvať MP3 skladby, v interiéri budete hľadať multimediálne možnosti zariadenia. Aby ste pri tom získali patričné pohodlie, súčasťou dodávky je i infračervený diaľkový ovládač s dosahom približne 7 metrov. Ten v spojení s óbrazovkovým menu ktoré sa objaví na televíznom prijímači či plátne projektora otvorí cestu k všestrannej použiteľnosti. Pre začiatok stačí vedieť asi toľko, že možnosti sú nápadne podobné stolným DVD prehrávačom. Ak si zariadenie pripojíte v hoteli k televíznemu prijímaču počas pracovnej cesty alebo dovolenky, či na chate, zistíte že ide o neoceniteľného pomocníka.


FOTO - MILAN GIGEL

Aby ste kvôli sprevádzkovaniu nemuseli bežať do obchodu iba preto, aby ste si zaobstarali dvojicu napájacích AA alkalických monočlánkov, môžete si byť istí, že ich nájdete priložené v balení. Tlačidlá diaľkového ovládača sú vyhotovené z gumy a ich použiteľnosť je na úrovni bežnej spotrebnej elektroniky. Prehľadné popisky, farebné odlíšenie a medzinárodné piktogrami zabezpečujú použiteľnosť i bez štúdia sprievodnej dokumentácie.


FOTO - MILAN GIGEL

Na ľavú stranu umiestnil výrobca posuvný vypínač napájania, ktorý je nielen zapustený, ale kladie i dostatočný mechanický odpor pri menipulovaní aby nedošlo k náhodnému zapnutiu zariadenia pri jeho prenose. Ak by sa tak náhodou nebodaj stalo, systém energetickej úspory po zistení nečinnosti spúšťa vypínací časovač, ktorý sa postará o vypnutie v prípade núdze. Dostupnosť posuvného ovládača je bezproblémová a jeho prítomnosť nebráni tomu, aby ste diaľkovým ovládačom dokázali zariadenie prepnúť z pracovného stavu do pohotovostného.


FOTO - MILAN GIGEL

Na pravej strane sú okrem mechanického prepínača normy obrazového výstupu PAL/NTSC (ktorý oceníte pri cestovaní do USA či Japonska) sústredené všetky konektory. Okrem vysokorýchlostného rozhrania USB 2.0, ktoré na PC sprístupní napaľovačku a čítačku kariet tu nájdete i kompozitný a S-Video obrazový výstup, 3,5 mm Jack konektor pre zvukový výstup a konektor pre pripojenie napájacieho adaptéra. Keďže sa výrobca snažil minimalizovať rozmery zariadenia, daňou je použitie neštandardných konektorov pre videovýstup, ku ktorým budete musieť použiť priložené kábliky. Ak sa náhodou ocitnete niekdy v núdzi, budete si musieť čosi použiteľné skonštruovať sami. Na pultoch predajní bežne takéto kábliky nenájdete.


FOTO - MILAN GIGEL

Podobne ako je na spodnej časti aretovaný akumulátor pre zabránenie jeho vysunutia, výrobca využil rovnaký systém pre upevnenie optickej mechaniky. Tú je možné kedykoľvek zatlačením na dopravný kolík vysunúť von.


FOTO - MILAN GIGEL

Keďže ide o štandardizovanú mechaniku určenú pre notebooky, môžete dokonca využiť i takú kombináciu použitia, že si notebook jednoducho zakúpite bez mechaniky. Pri každodennom používaní budete mať mechaniku s príslušnou montážnou sadou upevnenú v ňom, a pri úlohách v teréne a sledovaní multimédií ju môžete zasunúť späť. Ak sa vám páči tento scenár, uistite sa najprv že výrobca vášho notebooku nebol natoľko nezodpovedný, že otvory pre naskrutkovanie montážnej sady zámerne neposunul o pár centimetrov mimo os... Modulárnosť využijete i v núdzi. Ak sa mechanika pokazí jednoducho získate náhradu kdekoľvek v teréne - systém pracuje bez problému i s DVD kombami iných značiek. Nemusí ísť iba o DVD napaľovačku.


FOTO - MILAN GIGEL

V taške nájdete zabalené všetky potrebné kábliky vrátane prepojenia k PC a napájací adaptér.


FOTO - MILAN GIGEL

Nechýba ani inštalačný CD nosič s ovládačmi pre staršie OS, softvérový balík Adobe Elements, dvojica čistých CD-R médií a sprievodná dokumentácia. Tej však chýba lokalizácia, rovnako ako firmvéru zariadenia.


FOTO - MILAN GIGEL

Ide o všestranné zariadenie, ktoré je predurčené hlavne tým, ktorí sú nútení na cestách pracovať s multimédiami bez ohľadu na to, či sa ocitnú na hotelovej izbe s televíznym prijímačom, alebo luxusne zariadenom apartmáne. Možnosti duplikácie dát z pamäťových kartiet na optické nosiče ocenia hlavne tí, ktorí potrebujú v teréne pracovať s objemmi dát a notebook nie je efektívnym riešením. Ide hlavne o expedície zamerané na zber dát alebo o profesionálnych fotografov, ktorí na niekoľkotýždňových výpravách nevyužijú podobné zariadenia postavené na báze pevného disku iba preto, že interná kapacita je obmedzená. Keďže na jeden dvojvrstvový DVD nosič vojde približne 9 gigabajtov dát, dá sa povedať že úložné možnosti systému sú takmer bezhraničné. Potrebné je iba zabezpečiť dobíjanie jeho akumulátora. Ten dokáže v závidlosti na prevádzkovanej činnosti zabezpečiť približne trojhodinový chod.

Dostupnosť: http://www.emsonic.sk
Orientačná cena: 12500 bez DPH

Na záver nezaškodí niekoľko screenshotov z používateľského rozhrania:


Prezeranie adresárov na pamäťovej karte, diakritika je problémomPriebeh napaľovania CD nosičaVstup do konfiguračného menuZákladné parametrePrezeranie obsahu CD nosičaPrezeranie obrázkových formátovObrázky v režime náhľadovAudio CDInformácie o prebiehajúcich aktivitách (Orava?)MP3 Skladby - samozrejme bez tagov


Najčítanejšie na SME Tech


Hlavné správy zo Sme.sk

PLUS

Kuriózny zločin spred 50 rokov ožíva vďaka novinárovi Romanovi Kaliskému

Vlastnú susedu chcela utopiť v odpadovej šachte, napokon dostala 6 rokov.

TECH

Objavili prepojenie medzi autizmom u vnúčat a fajčením v tehotenstve

Fajčenie môže ohroziť aj vaše vnúčatá.

ŠPORT

Slováci porazili Nórov, opäť im dali tri góly

Slováci si udržali čisté konto.

Neprehliadnite tiež

Objavili prepojenie medzi autizmom u vnúčat a fajčením v tehotenstve

Deti mali vyššiu šancu prejavovať znaky autizmu, ak fajčila ich babka z matkinej strany.

Fotosyntézu spustili v umelej hmote, čistí vzduch a vyrába čistú energiu

Zariadenie zatiaľ vyskúšali len pri modrom svetelnom spektre.

Vypočítali, ako sa dá cestovať v čase, ale stroj postaviť nevedia

Nový výskum navrhuje matematický model, ktorý umožňuje cestovanie v čase.

Na Marse by ľudia mohli bývať v domčekoch z červených tehál

Inžinieri našli spôsob, ako z červenej pôdy Marsu vyrábať odolné tehly.

Inzercia - Tlačové správy


 1. Last minute tipy na Kapverdské ostrovy
 2. Voda, kotol, vymknutie: Čo stoja najčastejšie domáce katastrofy?
 3. Žijú, lebo sa nevzdali. Príbehy ľudí bojujúcich za svoje zdravie
 4. Nový Volkswagen Arteon sa predstaví na bratislavskom autosalóne
 5. Last minute dovolenka sa dá kupiť výhodne už teraz
 6. Legendárna Štefánka opäť ožíva pod sieťou Pulitzer family
 7. Päť tipov, kam na predĺžený víkend v máji
 8. Inteligencia vo všetkom
 9. Volvo V90 Cross Country je pripravené na každé dobrodružstvo
 10. Continental spúšťa dlhodobý test pneumatík s vodičmi z Facebooku
 1. Ako efektívne využiť podlahové kúrenie?
 2. Samsung Galaxy S8: smartfón s výnimočným displejom
 3. Túžite byť matkou, ale nedarí sa? Poďme hľadať dôvody!
 4. Last minute tipy na Kapverdské ostrovy
 5. Ako sa menila obľúbená bratislavská štvrť
 6. Nové investičné projekty v Schladmingu s výhľadom na zjazdovku
 7. Podľa M. Borguľu je práca mestskej polície slabá a nedôsledná
 8. Znížená sadzba pri pôžičke v mBank už len štyri dni
 9. Odborníci poradia, komu sa oplatí využívať obnoviteľné zdroje
 10. Katarína (28): Z bývania na Nobelovej mám dobrý pocit
 1. Žijú, lebo sa nevzdali. Príbehy ľudí bojujúcich za svoje zdravie 8 133
 2. Last minute tipy na Kapverdské ostrovy 7 563
 3. Šokujúce: ako sa každý Slovák dokáže ľahko naučiť po anglicky 7 329
 4. Nový Volkswagen Arteon sa predstaví na bratislavskom autosalóne 7 097
 5. Päť tipov, kam na predĺžený víkend v máji 6 094
 6. Voda, kotol, vymknutie: Čo stoja najčastejšie domáce katastrofy? 5 217
 7. Legendárna Štefánka opäť ožíva pod sieťou Pulitzer family 5 084
 8. Last minute dovolenka sa dá kupiť výhodne už teraz 3 893
 9. Ako sa menila obľúbená bratislavská štvrť 3 070
 10. 5 krokov k vlastnému bývaniu 2 983

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop