SME
Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Vyhlásenie výsledkov čitateľskej ankety o hru roka 2004!

Hlasovanie v čitateľskej ankete o hru roka 2004 úspešne skončilo, tešte sa na vyhlásenie výsledkov! Do ankety sa zapojilo vyše 6500 čitateľov, ktorí rozhodli o najlepších tituloch minulého roka. A niektorí z nich dokonca vyhrali. Ak chcete vedieť viac, čí

tajte ďalej.

Celkový počet hlasujúcich sa vyšplhal na rekordných 6524 hráčov. Vďaka už tradičnej vysokej účasti vás, čitateľov, môžeme našu pravidelnú anketu o hru roka prehlásiť najreprezentatívnejším prieskumom obľúbenosti hier v jednotlivých žánroch za predchádzajúci rok na Slovensku.

Skôr ako pristúpime k vyhlasovaniu výsledkov, pozrime sa na šťastlivcov, ktorých vylosoval automatický generátor náhodných čísiel. Do zlosovania o ceny ste sa mohli dostať, iba ak ste po hlasovaní zadali plné meno a e-mailovú adresu.

Procesor Intel Pentium 4 s podporou Hyper-Threadingu získava:
- Miloslav Greguš

 

 

 

 

 

5 x počítačovú hru Baldur's Gate 2 CZ:
- Richard Barcík
- Lukáš Naňo
- Edita Erhardtová
- Lubos Zupka
- Martin Gašparín

5 x počítačovú hru Tron 2.0:
- Tomáš Daněk
- Zuzana Mazárová
- Tomas Korbela
- Miroslav Jarcovjak
- Rado Suchy


Nezdržujme však už a vrhnime sa na hry, ktoré ste si vy vybrali ako najobľúbenejšie!

Najlepšia strieľačka z vlastného pohľadu - Half-Life 2
Minulý rok sme sa na PC dočkali viacerých skutočne veľkých titulov a väčšina z nich patrí práve do žánru first-person shooter (FPS). Far Cry a Doom 3 boli celkom určite špičkové hry, ku koncu roka tiež prekvapil výborný The Chronicles of Riddick, ale ani jedna z ďaleka nestačila na úspech dokonalého Half-Life 2. Jednoznačné víťazstvo potvrdzuje vyše 2-násobne vyšší počet hlasov oproti druhému Doom 3, ktorý si ho len tesne vybojoval pred Medal of Honor: Pacific Assault.
Najlepšie FPSky Hlasy
Half-Life 2 2 691
Doom 3 1 009
Medal of Honor: Pacific Assault 981
Far Cry 769
Unreal Tournament 2004 376
The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay 211
Painkiller 200


Najlepšia akcia z pohľadu tretej osoby - Thief: Deadly Shadows
Popularita najznámejšieho zlodeja menom Garett v sérii Thief, zakladateľovi žánru stealth akcií, vyniesla jeho tretie pokračovanie Deadly Shadows až na prvú priečku. Krvavý súboj prebehol medzi Hitman: Contracts a prekvapivo dobrým The Suffering, ktorý len o niekoľko hlasov vyhral tretí diel Hitmana. Prekvapivo hlboko padol Splinter Cell: Pandora Tomorrow, uvidíme či mu tento rok pomôže zvýšiť popularitu už onedlho vychádzajúci tretí diel, Chaos Theory. Prince of Persia: Warrior Within napriek svojim kvalitám veľa fanúšikov nepresvedčil.
Najlepšie 3rd-person akcie Hlasy
Thief: Deadly Shadows 1 616
Hitman: Contracts 1 078
The Suffering 1 046
Prince of Persia: Warrior Within 929
Full Spectrum Warrior 640
Tom Clancy's Splinter Cell: Pandora Tomorrow 456
Silent Hill 4 357
True Crimes: Streets of L.A. 40


Najlepšia stratégia - The Sims 2
Fenomén virtuálnych životov virtuálnych ľudí sa minulý rok opäť rozbehol na plné obrátky vydaním The Sims 2, ktorí s prehľadom zvíťazili v strategickej kategórii. Porazenými zostali hry ťažkého kalibru a zvučných mien - Pán prsteňov v The Battle for Middle-Earth na druhom a Rome: Total War na mieste treťom. Ostatní kandidáti boli síce všetko výborné tituly, ale našli si vždy len menší počet fanúšikov.
Najlepše stratégie Hlasy
The Sims 2 1 711
The Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth 1 466
Rome: Total War 1 312
Ground Control 2: Operation Exodus 339
Kohan 2: Kings of War 317
Warhammer 40 000 292
Sid Meier's Pirates! 255
Armies of Exigo 216
Perimeter 205


Najlepšie RPG - Vampire the Masquerade: Bloodlines
Minulý rok bol v žánri RPG chudobný ako kostolná myš. Špičkový Vampire the Masquerade: Bloodlines si prvé miesto právom zaslúži a nech je navždy mementom kvality vývojárov z Troika Games, ktorí bohužiaľ museli pozastaviť svoju činnosť. Akčné RPGčka hrali minulý rok prím, o čom svedčia kvalitky ako Sacred či Blade & Sword. Slovenský a trochu rozporuplný Kult si svoje miesto v tabulke tiež celkom slušne obhájil.
Najlepšie RPGčka Hlasy
Vampire the Masquerade: Bloodlines 1 739
Sacred 1 470
Blade & Sword 1 363
Kult: Heretic Kingdoms 736
Beyond Divinity 434


Najlepšia adventúra - Syberia 2
Podľa skeptikov každým rokom mŕtvejší žáner adventúr prináša každým rokom nové a lepšie tituly. V minulom roku kraľovala Syberia 2, ukončenie mystického príbehu sympatickej právničky Kate vo fantastickom svete Benoita Sokala. Prekvapením je druhé miesto nemastnej-neslanej Atlantis Evolution pred tretím a opäť výborným Myst IV: Revelation.
Najlepšie adventúry Hlasy
Syberia 2 2 702
Atlantis Evolution 1 207
Myst IV: Revelation 918
The Moment of Silence 533
Fenimore Fillmore: The Westerner 356


Najlepšia športová hra - NHL 2005
V tomto obľúbenom žánri stále kraľuje EA Sports s najnovšími verziami svojich obľúbených športov. Prvé miesto pre NHL 2005 v našich hokejových končinách nikoho neprekvapí, rovnako ani druhá FIFA Football 2005. Hegemóniu EA narúša iba Pro Evolution Soccer 4 na treťom mieste, ktorý napriek oslavným recenziám a pozitívnej kritike, nemá podľa vás na poslendú Fifu.
Najlepšie športové hry Hlasy
NHL 2005 2 947
Fifa Football 2005 1 484
Pro Evolution Soccer 4 809
NBA 2005 552
Madden NFL 2005 191


Najlepšia závodná hra - Need for Speed: Underground 2
Arkádové závody patria podľa počtu odovzdaných hlasov medzi najobľúbenejšie žánre a Need for Speed: Underground 2 sú tou naj závodnou hrou pre takmer 4000 z vás. Akčné závody s peknými babami a možnosťou tuningu automobilov sú jednoducho v kurze. Neutíchajúcu obľubu majú tiež rôzne rally závody, Colin McRae vo verzii 2005 je na ich špici. Ultra-realistický Richard Burns Rally je pre väčšinu závodníkov asi až príliš ultra-náročný.
Najlepšie závody Hlasy
Need for Speed: Underground 2 3 890
Colin McRae Rally 2005 1 192
Richard Burns Rally 480
TOCA Race Driver 2: The Ultimate Racing Simulation 244
Trackmania 221
Xpand Rally 136


Najlepší datadisk - Call of Duty: United Offensive
Vojnové akcie z druhej svetovej sú medzi hráčmi stále extrémne populárne a pokiaľ sú urobené tak dobre ako datadisk Call of Duty: United Offensive, právom si zaslúžia cenu o najlepší datadisk roka. Ďaleko za United Offensive tróni na druhom mieste datadisk k ďalšej vojenskej akcii od českých vývojárov, Vietcong: Fist Alpha, ktorý však očividne spracováva úlne iný konflikt. Séria Hidden & Dangerous v poslednej dobe veľmi nepresvedčia o svojich kvalitách, jej vysoká obľuba však na tretie miesto vyniesla rozšírenie Sabre Squadron. Ďalšie miesta si rozdelili datadisky iných z žánrov a najmä prostredí.
Najlepší datadisk Hlasy
Call of Duty: United Offensive 2 643
Vietcong: Fist Alpha 810
Hidden & Dangerous: Sabre Squadron 739
Neverwinter Nights: Hordes of Underdark 650
Painkiller: Battle out of Hell 560
Tom Clancy's Rainbow Six: Athena Sword 426


Celkovo najlepšia hra roka 2004 - Half-Life 2
O najlepšej hre minulého roka sme dnes už raz hovorili v súvislosti s naj FPSkou. Áno, je to tak, bez väčších prekvapení sa na špici totálne najobľúbenejších hier roka 2004 objavil víťaz menom Half-Life 2! Ďalšia známa závodná značka Need for Speed: Underground 2 je síce najlepšou autíčkovou hrou minulého roka, ale na celkovo najlepšiu hru jej hlasy nestačili. Bronz si odnáša technologicky špičkový ale hrateľnosťou jednoduchý Doom 3 a na zemiakovú medailu to vytiahli komplexný The Sims 2. V tvrdej konkurencii zaostali špičkové tituly ako Rome: Total War, Prince of Persia 2 či The Chronicles of Riddick - dnešný herný svet je však svetom niekoľkých extrémne úspešných titulov. Tí ostatní menej úspešní sa zúrivo snažia rozdeliť zostávajúci kus koláča. Našťastie, stále si je z čoho vyberať.
Najlepšie hry roka 2004 Hlasy
Half-Life 2 2 115
Need for Speed: Underground 2 1 497
Doom 3 674
The Sims 2 532
Rome: Total War 437
Prince of Persia: Warrior Within 319
Vampire the Masquerade: Bloodlines 254
Syberia 2 251
The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay 177


Najlepšia Playstation 2 hra roka 2004 - Grand Theft Auto: San Andreas
Špeciálnu katégoriu o najlepšiu Playstation 2 hru bez debaty vyhrala najväčšia hra minulého roka pre túto konzolu, a to Grand Theft Auto: San Andreas. Síce sa jedná "len" o ďalšie pokračovanie, svojou kvalitou, veľkosťou a komplexnosťou herného sveta prekonalo všetko, čo sme tu doteraz mali a preto mu prvé miesto právom patrí. Uvidíme, čo prinesie PC verzia hry, ktorej sa dočkáme v júni a určite bude jedným z horúcich kandidátov na hru roka 2005 v búducej ankete. Ďalšie miesta obsadil nezbedný skater Tony Hawk vo výbornom, nielen športovom titule Underground 2 a slávny Solid Snake v trojke Metal Gear Solid.
Najlepšie PS2 hry roka 2004 Hlasy
Grand Theft Auto: San Andreas 2 558
Tony Hawk's Underground 2 960
Metal Gear Solid 3: Snake Eater 868
Burnout 3: Takedown 379
Katamari Damacy 335
Ratchet & Clank: Up Your Arsenal 187
Viewtiful Joe 2 151


Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Palác pri Čiernom mori má podľa Navaľného patriť Putinovi.
Ilustračná snímka.
KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Ako Sulík s Remišovou zle zapli gombík

Didaktická príručka pre budúcich členov koalícií.

Peter Tkačenko
Ilustračná fotografia.

Neprehliadnite tiež

Petržalský domov seniorov v Bratislave počas začatia očkovania zamestnancov a klientov v zariadeniach sociálnych služieb (ZSS) na prevenciu ochorenia COVID-19.
Podcast Klik

Klik: Ako vás na internete sledujú a čo s tým robiť

Čo všetko sa o vás môžu na internete dozvedieť.

Podcast Klik.

Rok 2020 bol jeden z najteplejších. Nepotreboval ani pomoc

Musíme sa pripraviť na ďalšie rekordy.

Rok 2020 sa začal nezvyčajne silným obdobím požiarov v Austrálii.