Veľká recenzia aplikácie EuroTel PC Messenger

EuroTel koncom minulého roka zverejnil pre svojich zákazníkov aplikáciu EuroTel PC Messenger. Pomocou tejto aplikácie možno posielať SMS správy.

Ich cena bude účtovaná v zákazníkovej mesačnej faktúre. Cena SMS je rovná cene platnej podľa aktuálneho cenníka spoločnosti EuroTel. EuroTel však momentálne pri používaní aplikácie PC Messenger ponúka akciovú cenu - 1 Sk bez DPH za správu v rámci siete EuroTel Bratislava počas pracovných dní od 8.00 do 18.00 hod. Uvedená ponuka platí od 1.12.2004 do 28.2.2005.
Aktivácia služby PC Messenger je bezplatná a za jej používanie sa neplatia mesačné poplatky.

Pre tých, ktorí majú počítač a pripojenie na internet, je to určite veľká výhoda pri porovnaní s bežným postupom písania SMS. Každý z nás to už robil a vie, že si pri tom pekne pocvičí zvyčajne jeden prst. Určite možno predpokladať, že 10 prstov na klávesnici počítača by malo byť šikovnejších ako len jeden. Tak sa poďme pozrieť, čo pre nás EuroTel pripravil.

Aplikáciu možno nájsť na stránke E-Zones v časti "Moja schránka". Jej veľkosť, niečo cez 600 kB je pre dnešné časy naozaj málo. To poteší hlavne užívateľov na pomalších linkách (do 5 minút by ste ju mali mať na svojom počítači, pri použití bežnej vytáčanej linky). Inštaláciou vás prevedie sprievodca. Na úvodnej obrazovke máte možnosť výberu inštalácie samostatnej aplikácie PC Messenger, prípadne aplikácií integrovaných do programu Microsoft Internet Explorer a Microsoft Outlook. Po výbere aplikácií a umiestnenia na vašom disku prebehne samotná inštalácia. Na jej konci budete vyzvaní na vytvorenie konta na stránkach E-Zones. Ak ho už máte založené, tento krok preskakujete a inštalácia je ukončená.

Všetky aplikácie slúžia na jednoduché odoslanie SMS správy. Najlepšie, ako zistiť, ktorá z nich vám bude najviac vyhovovať, je nainštalovať si ich všetky a otestovať ich. Ak si vyberiete svojho favorita, môžete si nežiadúce aplikácie odinštalovať (odinštalovať sa dajú aj jednotlivé časti a nielen celá aplikácia). Ale poďme sa na ne spoločne pozrieť postupne a podrobnejšie.

Aplikácia PC Messenger
Samostatná aplikácia bude asi vyhovovať hlavne tým, ktorým sa nepáči integrácia do aplikácií alebo nepoužívajú Internet Explorer alebo Outlook. Pri prvom spustení vás aplikácia požiada o prihlasovacie meno a heslo v E-Zones. Ak nemáte aktivovanú službu používania aplikácie PC Messenger, operátor vám na vaše číslo zašle overovaciu SMS. Pomocou nej bude požiadavka na aktivovanie tejto služby overená. Následne sa dostanete do samotnej aplikácie.

Na prvý pohľad ide o jednoduchú aplikáciu, tak na ovládanie, ako aj na používanie. Plní presne svoj účel, na ktorý bola vytvorená. Úvodné okno slúži na posielanie SMS práv. Telefónne číslo príjemcu môžete vpísať priamo, alebo použiť možnosť výberu zo zoznamu príjemcov. Ten si, samozrejme, musíte najskôr zostaviť. Posielať správy môžete aj skupinám ľudí (vytvorený výberom zo zoznamu príjemcov). Pri písaní SMS ste priebežne informovaní o počte napísaných znakov a adekvátnom počte SMS správ, ktoré obdrží príjemca. Spolu máte možnosť napísať správu s dĺžkou 468 znakov. Zaškrtávacím políčkom máte možnosť určiť, že daná správa má byť zaslaná ako flash správa (správa sa zobrazí ihneď na displeji príjemcu). Tlačidlom na odoslanie odošlete SMS správu okamžite, informuje vás o tom vyskakovacie okno. Každá takáto správa je uložená do zoznamu odoslaných správ.

Aplikácie dovoľuje vytváranie zoznamu príjemcov pre jednoduchšie zasielanie SMS správ. Pri každom príjemcovi môžete zadať jeho meno, telefónne číslo a alternatívne telefónne číslo. Viacerých príjemcov môžete zoskupiť do skupín a pri posielaní správ si tak opäť uľahčiť prácu.

Ak máte viac kontaktov, určite vás poteší možnosť importovania kontaktov. Jedna z možností je import z CSV súboru. CSV súbor môžete vytvoriť aj za pomoci programu Microsoft Excel. Do prvého stĺpca vkladajte meno a do ďalších dvoch vkladajte telefónne číslo. Keď zoznam budete mať kompletný, uložte ho pomocou uložiť ako "CSV (comma delimited) (*.csv)". Takto vytvorený súbor môžete importovať.

Ďalšia možnosť, ako importovať kontakty je z programu Microsoft Outlook. Tu je import jednoduchý. Máte možnosť nastaviť, aby boli importované len kontakty, ktoré obsahujú telefónne číslo. Iné kontakty nemá zmysel ani importovať. Import bol na prvý pokus bezproblémový.

Ako bolo už spomenuté, pri odoslaní správy sa správa zapíše do zoznamu odoslaných. Je to veľmi praktické pre spätnú kontrolu. Ak sa vám zdá, že daná správa nedorazila, môžete ju jedným zatlačením tlačidla poslať danému príjemcovi poslať ešte raz.

Pravidlá na archiváciu odoslaných správ možno nastaviť v záložke nastavenia. Tu si možno nastaviť aj požiadavku na doručenie potvrdenky o doručení správy, možnosť spúšťať aplikáciu pri štarte počítača a možnosti prihlasovania sa po spustení aplikácie. Štandardne je program nastavený tak, že pri každom novom spustení musíte zadať prihlasovacie meno a heslo vášho konta. Odporúčam ponechať tak, ak pracuje na tom istom počítači viac ľudí. V tejto časti môžete aj deaktivovať danú službu.

Posledná záložka obsahuje informácie o aplikácií a linky na stránky pre podporu, o novinkách, aktualizácia a online-manuál pre aplikáciu.

Takže ako bolo aj na začiatku povedané, jedná sa o jednoduchú, ale plne postačujúcu aplikáciu. Jediné čo jej možno ešte vytknúť, je absencia exportu kontaktov do CSV podoby. Pomohlo by to pri archivácií kontaktov a pri ich ďalšom spracovaní.


PC Messenger pre Microsoft Internet Explorer

Po inštalácii tejto verzie vám v aplikácií Internet Explorer pribudne lišta. Pomocou nej máte možnosť napísať telo správy, vložiť telefónne číslo a tlačidlom odoslať správu odoslať. Ďalšie tlačidlá umožňujú získať informáciu o počte zaslaných správ cez aplikáciu, nastaviť základne parametre programu, prihlásiť sa pod svojím kontom a napokon aj získať základné informácie o aplikácií.

Prvé tlačidlo v lište kopíruje aktuálnu linku z vášho prehliadača do tela správy. Uľahčuje tak vpisovanie liniek do tela SMS.

Po naštartovaní prehliadača nie ste automaticky prihlásení pod svojím kontom. Musíte tak urobiť pred odoslaním správy. V nastavení si môžete predvoliť, po akom čase sa má zas prístup overovať. Štandardne je nastavené, že pred každým odoslaním správy sa musíte prihlásiť. O tom, či ste aktuálne prihlásení, informuje ikonka znázorňujúca kľúčik.

V tejto aplikácií nie je možné pracovať s kontaktmi. Je to najjednoduchšia aplikácia z inštalovaných. Umožňuje len zaslať SMS správu na zadané telefónne číslo. Teda ak prehliadneme pár ďalších nepodstatných funkcií. Ale aj napriek tomu, je jej využitie dostatočné. Najviac času totiž trávime asi v prehliadači, a tým je najviac poruke. Ešte jedna výhrada - lišta ako jediná aplikácia komunikovala v len anglickom jazyku.PC Messenger pre Microsoft Outlook
Ako posledná z možností je použitie aplikácie, ktorá je integrovaná do poštového klienta Microsoft Outlook. V samostatnej lište sa prezentuje troma tlačidlami (pošli SMS, štatistiky, pomoc). Pri prvom prihlásení vyžaduje aktivovanie služby posielanie správ, tak ako v prípade samostatnej aplikácie PC Messenger.

Pri písaní SMS sa otvára skoro totožné okno ako pri aplikácií PC Messenger. Kontakty však nemožno priamo v tomto okne vytvárať, ale sú priamo poskytované kontakty z Outlook-u. Je to veľká výhoda - pracujete s kontaktmi, ktoré používate nepretržite a práca s nimi je vám známa.

Integrácia do Outlook aplikácie je najviac prepracovaná. Keď vytvárate SMS správu a necháte si ju len uložiť (nie poslať), tak sa uloží do rozpracovaných správ, ako bežná emailová správa. To, že ide o SMS správu, naznačuje ikona vedľa správy. Keď správu odošlete, zaradí sa do zoznamu správ na odoslanie. Keď sa odošle, tak sa presunie do zoznamu poslaných správ. Všetko prebieha tak, ako keby išlo o bežnú správu.

Nastavenie aplikácie PC Messenger je v menu pri nastavení Outlook parametrov. Nájdete tam základ nastavenia konta a pár ďalších nastavení.

Jednoznačne možno povedať, že integrácia bola naozaj zvládnutá veľmi dobre. Užívateľ si veľmi rýchlo zvykne na používanie. Jedna vec, čo náš trošku zamrzela je, že pri vyhľadávaní v tele správ nie sú prehľadávané SMS správy.Reálne testy
Vykonali sme niekoľko testov. Všetky boli úspešné a neevidujeme žiadny problém pri posielaní a ani pri stabilite aplikácií. Poslanie SMS bolo veľmi rýchle a správa dorazila vždy do 10 sekúnd (nameraný najdlhší čas).

Vykonali sme aj dva väčšie testy. Jednou dávkou sme poslali 40 a druhou dávkou 120 SMS správ. Keďže išlo o informáciu o zmene telefónneho čísla, bola to reálna správa posielaná tak na 60% ku 40% pre operátorov. Zaslanie prebehlo bez problémov a za asi 10 sekúnd už pípali prichádzajúce SMS, ktoré dorazili kolegom v kancelárií. Takže reálne testy dopadli je jednotku.

Pre koho ktorá aplikácia?
Tomu, kto pracuje aktívne s poštou a používa Outlook, odporúčame PC Messenger pre Outlook. Ak ste internetovým surferom v prvom rade, a používate Internet Explorer, tak skúste PC Messenger pre Internet Explorer. Budete ho mať vždy na očiach a poslanie aj dlhšej SMS bude záležitosťou 1 minúty. Ak vám nevyhovuje ani jedno, alebo veríte najviac bežným aplikáciám a nechcete žiadnu integráciu, tak pre vás je najvhodnejší PC Messenger ako bežná aplikácia.

Ďalšie články autora nájdete na http://paulduro.blog.sme.sk.

Najčítanejšie na SME Tech


Inzercia - Tlačové správy


 1. Egejská riviéra: Ktoré letovisko je pre vás najlepšie?
 2. Slovensko má pralesy, púšť aj kameňopád. Už ste ich videli?
 3. Volkswagen T-Roc: Pre nerozhodných
 4. Leto 2018 v Grécku s odletom z Bratislavy
 5. Dlhopisy 7,25 % p.a. majú najvýhodnejšiu nákupnú cenu v roku
 6. Zelené Grunty vám ponúknu viac, ako očakávate
 7. Kam do tepla v januári?
 8. First moment Turecko: využite zľavy na špičkové hotely
 9. Konzultácia so svetovými odborníkmi dokáže zachrániť život
 10. Demänovku mieša iba jeden človek. Ako si strážia receptúru?
 1. Objavte majestátne Tatry kúsok po kúsku
 2. Alarica – new business project in the market of shoes
 3. Ako jazdiť na snehu alebo ľade?
 4. Egejská riviéra: Ktoré letovisko je pre vás najlepšie?
 5. Slovensko má pralesy, púšť aj kameňopád. Už ste ich videli?
 6. Toto tajomstvo vrcholoví športovci dlho skrývali
 7. Vlani sme si vyberali z vyše pol milióna inzerovaných áut
 8. V centre našej pozornosti sú zákazníci. Už 50 rokov
 9. Začiatok roka patrí dani z nehnuteľností
 10. Volkswagen T-Roc: Pre nerozhodných
 1. Egejská riviéra: Ktoré letovisko je pre vás najlepšie? 10 345
 2. Slovensko má pralesy, púšť aj kameňopád. Už ste ich videli? 6 973
 3. Volkswagen T-Roc: Pre nerozhodných 4 967
 4. Tatra banka spustila najmodernejší internet banking pre firmy 3 802
 5. Toto tajomstvo vrcholoví športovci dlho skrývali 3 443
 6. Leto 2018 v Grécku s odletom z Bratislavy 3 180
 7. Kam do tepla v januári? 2 233
 8. First moment Turecko: využite zľavy na špičkové hotely 1 992
 9. Dlhopisy 7,25 % p.a. majú najvýhodnejšiu nákupnú cenu v roku 1 845
 10. Zelené Grunty vám ponúknu viac, ako očakávate 1 121

Hlavné správy zo Sme.sk

ŠPORT

Sagan sa nestane celkovým víťazom Tour Down Under, piatu etapu vyhral Porte

Slovenský cyklista ostal lídrom bodovacej súťaže.

SVET

Verejný nepriateľ Soros. Ako Orbán decimuje kritikov

Maďarský premiér si spravil agendu z útokov na migrantov aj médiá.

KOMENTÁRE

Maďari sa už inak ako smiechom brániť nevedia

Antiorbánovský front sa ocitol v situácii, keď vysvetľovanie stratilo význam.

Neprehliadnite tiež

Spravili krok k včasnému odhaleniu rakoviny, krvný test má veľkú úspešnosť

Test dokázal určiť aj päť typov rakoviny, na ktoré doteraz neexistuje skríning.

TECH_FM

Historici sa mýlia, čiernu smrť roznieslo čosi iné

Nový výskum naznačuje, ako sa problém šíril.

NASA testuje jadrový reaktor pre astronautov na Marse

Prvotné testy kompaktného reaktora v americkej Nevade boli úspešné.

Legendárna hra Age of Empires sa vráti v modernom prevedení vo februári

Hru museli v mnohých smeroch prepracovať, aby fungovala na moderných počítačoch.

LG V30 je skoro dokonalý smartfón pre milovníkov multimédií

Špičkový výkon, skvelý fotoaparát a množstvo ďalších superlatív. Aký je nový smartfón od LG v skutočnosti?