SME
Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Age of Empires III odhalená, prvé obrázky

Ensemble Studios už niekoľko mesiacov naťahujú všetkých fanúšikov s oznámením tretieho pokračovania kultovej budovacej stratégie Age of Empires. Aj keď ešte oficiálne neoznámená, vieme ako sa hra bude volať a aké sú niektoré z mnohých noviniek. To všetko vďaka rozsiahlemu preview vo februárovom čísle amerického herného časopisu PC Gamer. Práve z neho vám prinášame prvé informácie a naskenované obrázky z Age of Empires III: Age of Discovery.

Trojka strategickej série sa začína okolo roku 1500 nášho letopočtu, keď Kolombusovým objavom Ameriky začína vek vynálezov (Age of Discovery). Singleplayerová kampaň ďalej pokračuje americkou históriou (hurá!;)) až do roku 1850. Rozdelená je do troch aktov, a nie scenárov ako v predchádzajúcich dieloch. Originálnym prvkom je, že v kampani sledujeme niekoľko generácii osadníckej rodiny Blackovcov. Po výbere civilizácie hra začína vylodením sa na americkej pôde a jej privlastnením domovskej krajine. Zo starého kontinentu nás totiž stále podporuje domovské Hlavné mesto, odkiaľ sme prišli. Dôležitou informáciou pre každého stratéga sú zdroje v hre využívané: v tomto prípade tu máme klasiku v podobe jedla, dreva a zlata. 

O multiplayerovom zápolení toho autori nechceli veľa prezradiť. Doteraz potvrdili osem civilizácií (konkrétne zatiaľ iba tri: Britov, Španielov a Francúzov) a módy free-for-all a team-vs-team, ktoré môže do 8 hráčov cez LAN alebo internet. 

Na poli technologickom si Age of Empires III: Age of Discovery zajednáva špičku. Podstatne vylepšený grafický engine Age of Mythology (samozrejme plne 3D), a teraz prichádza prekvapenie, s fyzikálnym enginom Havok sa postarajú o autentické spracovanie herného sveta. Grafika vyzerá byť už aj podľa prvých skenov na vysokej úrovni. Havok (využíval ho napr. aj Half-Life 2) zasa umožní zaujímavé efekty ako rôzne výbuchy a realisticky odlietavajúce trosky.

Dátum vydania zatiaľ nie je presne daný, ale ak budeme mať šťastie, hru by sme si mohli zahrať už počas polročných prázdnin. Náš tip však je skôr koniec roka.

Zdroj: www.planetageofmythology.com

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Prípady na Orave

Na Orave sa celoplošne testuje, aby sa zistilo koľko nezistených prípadov sa tam aktuálne nachádza.

Testovanie poslancov.
Mimoriadne Dobré ráno

Mimoriadny podcast: Môžem ísť od soboty na prechádzku?

Ako sa sprísňujú na Slovensku pravidlá.

Ilustračné foto
Dnes píše Jaroslav Rumpli

Kováčik, najšpeciálnejší špeciálny prokurátor

Spúšť, ktorú po sebe zanechali vlády Smeru, je rozsiahlejšia, než sme si ešte aj teraz schopní pripustiť.

Dušana Kováčika zadržali aj obvinili.

Neprehliadnite tiež

Prinútiť pandy k páreniu v zajatí je ťažké.
Podcast Tech_FM

NASA sa dotkla asteroidu, odobrala vzorky

Čo nové sa udialo vo vede.

Podcast Pravidelná dávka

Čo nám priniesli antibiotiká a ako ich nahradíme?

O minulosti, súčasnosti a budúcnosti antibiotík.

Kanadsko-americký bývalý iluzionista James Randi, ktorý podstatnú časť kariéry strávil vyvracaním tvrdení o nadprirodzene, zomrel vo veku 92 rokov.