Trojka strategickej série sa začína okolo roku 1500 nášho letopočtu, keď Kolombusovým objavom Ameriky začína vek vynálezov (Age of Discovery). Singleplayerová kampaň ďalej pokračuje americkou históriou (hurá!;)) až do roku 1850. Rozdelená je do troch aktov, a nie scenárov ako v predchádzajúcich dieloch. Originálnym prvkom je, že v kampani sledujeme niekoľko generácii osadníckej rodiny Blackovcov. Po výbere civilizácie hra začína vylodením sa na americkej pôde a jej privlastnením domovskej krajine. Zo starého kontinentu nás totiž stále podporuje domovské Hlavné mesto, odkiaľ sme prišli. Dôležitou informáciou pre každého stratéga sú zdroje v hre využívané: v tomto prípade tu máme klasiku v podobe jedla, dreva a zlata.
![]() |
![]() |
![]() |
O multiplayerovom zápolení toho autori nechceli veľa prezradiť. Doteraz potvrdili osem civilizácií (konkrétne zatiaľ iba tri: Britov, Španielov a Francúzov) a módy free-for-all a team-vs-team, ktoré môže do 8 hráčov cez LAN alebo internet.
Na poli technologickom si Age of Empires III: Age of Discovery zajednáva špičku. Podstatne vylepšený grafický engine Age of Mythology (samozrejme plne 3D), a teraz prichádza prekvapenie, s fyzikálnym enginom Havok sa postarajú o autentické spracovanie herného sveta. Grafika vyzerá byť už aj podľa prvých skenov na vysokej úrovni. Havok (využíval ho napr. aj Half-Life 2) zasa umožní zaujímavé efekty ako rôzne výbuchy a realisticky odlietavajúce trosky.
Dátum vydania zatiaľ nie je presne daný, ale ak budeme mať šťastie, hru by sme si mohli zahrať už počas polročných prázdnin. Náš tip však je skôr koniec roka.
Zdroj: