SME
Streda, 21. apríl, 2021 | Meniny má ErvínKrížovkyKrížovky

Čo tento rok kúpiť, ak chcete byť cool?

Najžiadanejšou technologickou "hračkou" budú tento rok mobilné telefóny s technológiou Bluetooth, ktorá umožňuje bezdrôtové pripojenie mobilu k počítaču. Tvrdí to britský časopis Stuff, ktorý zostavil rebríček päťdesiatich technológií, ktoré budú tento .


Plazmová obrazovka Pioneer PDP-434HDE

Najžiadanejšou technologickou "hračkou" budú tento rok mobilné telefóny s technológiou Bluetooth, ktorá umožňuje bezdrôtové pripojenie mobilu k počítaču. Tvrdí to britský časopis Stuff, ktorý zostavil rebríček päťdesiatich technológií, ktoré budú tento rok najviac "cool".

Za Bluetooth telefónom - časopis zvolil ako ideálnu Nokiu 6600 - sa umiestnil štýlový MP3 prehrávač Apple iPod. Ten je novodobou verziou walkmanu, ibaže umožňuje uchovávanie tisícok skladieb i prenos akýchkoľvek iných súborov.

V porovnaní s minulým rokom podľa časopisu pokračuje presun záujmu zákazníkov o technológie určené pre zábavu. Na najvyššie miesta rebríčka sa dostalo domáce kino, herná konzola od Microsoftu aj digitálny videorekordér, ktorý umožňuje napríklad na chvíľu zastaviť prehrávanie televízneho programu.

Pri zariadeniach určených aj na prácu badať nástup bezdrôtových technológií - do prvej desiatky sa okrem Bluetooth mobilu dostal aj notebook, ktorý už tento rok nevyhnutne musí mať Wi-Fi pripojenie, aj technológia na vybudovanie bezdrôtovej počítačovej siete v domácnosti alebo v kancelárii.

Prvýkrát v histórii rebríčka sa do neho naopak nedostal žiaden počítač do dlane (palmtop) - vytlačili ho iné druhy zariadení, ktoré možno prepojiť s bežnými počítačmi a využiť aj na prehrávanie hudby alebo čítanie e-mailov.

Mať techniku, ktorá práve letí, je však stále drahšie. Napríklad plazmová obrazovka Pioneer, ktorá je tretia v zozname najžiadanejšej techniky, stojí okolo 280-tisíc korún.

"Technologické hračky dospievajú a pre moderného muža sú už rovnako dôležité, ako jeho šaty alebo auto," tvrdí šéfredaktor časopisu Stuff Tom Dunmore, podľa ktorého zatiaľ neexistujú žiadne signály, že by bola mužská záľuba v nových technológiách na ústupe. Muži podľa neho obľubujú najmä multifunkčné zariadenia. "Teraz už čakáme len na prístroj, ktorý by skombinoval hudobnú kapacitu iPod-u s mobilným telefónom, aby si doňho majiteľ mohol sťahovať ľubovoľné piesne, na ktoré má práve chuť," myslí si Dunmore. (bbc, tb)

www.stuffmagazine.co.uk

Aká technika bude tento rok najžiadanejšia

1. Mobilný telefón s Bluetooth - Nokia 6600

2. MP3 prehrávač - Apple iPod

3. Plazmová obrazovka - Pioneer PDP-434HDE

4. Domáce kino - Pioneer NS-DV990

5. Domáci digitálny videorekordér - Sky+

6. Digitálny fotoaparát - Pentax Optio S4

7. Herná konzola - Microsoft Xbox

8. Notebook s Wi-Fi - Sony Vaio

9. Bezdrôtová sieť do domácnosti - Netgear

10. Hodinky - Seiko Arctura Kinetic


Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Vláda uvoľňuje opatrenia rýchlejšie, epidemiológovia varujú pred indickou mutáciou.

2 h
Novú podobu Námestia Nežnej revolúcie určila architektonická súťaž. Jej víťazom sa stal návrh od nemeckých architektov LOIDL.

Vracajú sa architektonické súťaže.

14. apr
Peter Schutz.

Slovensko sa v pandémii covidu so vzdelávaním nepekne zahrávalo.

17m

Prísť má asi 15-tisíc balení.

21 h

Neprehliadnite tiež

Ide o vzácny jav, pri ktorom padajú z oblohy zvieratá.

8 h

Malý čip schovaný vo vnútri noviniek je neviditeľný, no dôležitý pre budúcnosť.

9 h