SME
Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Zmiznú z obchodov s oblečením skúšacie kabínky?

Radi nakupujete oblečenie? Ak čakanie na voľné prezliekacie kabínky a pátranie po správnej kombinácii veľkosti a strihu nepatrí medzi vaše obľúbené činnosti, firmy Toshiba a Digital Fashion majú pre vás dobrú správu. Ich technológia, ktorá by sa mohla ...


Firma Digital Fashion dnes dokáže „zorganizovať" realistickú módnu prehliadku s použitím digitálnych modelov - v budúcnosti si bude vlastným modelom každý sám. FOTO - DRESSINGSIM.COMRadi nakupujete oblečenie? Ak čakanie na voľné prezliekacie kabínky a pátranie po správnej kombinácii veľkosti a strihu nepatrí medzi vaše obľúbené činnosti, firmy Toshiba a Digital Fashion majú pre vás dobrú správu. Ich technológia, ktorá by sa mohla objaviť v obchodoch v roku 2006, totiž umožní nakupovať aj bez toho, aby ste si museli oblečenie skúšať.

Namiesto pred zrkadlo sa v obchode budúcnosti postavíte pred veľkú obrazovku spojenú s kamerou. V jej strede sa bude zobrazovať váš obraz rovnako ako v zrkadle - ak napríklad zdvihnete ruku, bude na to digitálny obraz reagovať rovnako. Na okraji obrazovky však bude navyše zobrazená ponuka obchodu a vy si budete môcť jednotlivé kusy umiestniť na vlastný digitálny obraz rovnako, ako keď dieťa oblieka bábiku. Okamžite tak uvidíte, ako na vás zvolený sveter či džínsy vyzerajú a zrejme aj to, akú veľkosť potrebujete.

Podľa tvorcov môže byť systém mimoriadne užitočný nielen pre ľudí, ktorých skúšanie množstva oblečenia, kým nájdu ten správny kus, jednoducho nebaví. Radikálne by mohol zvýšiť aj počet zákazníkov nakupujúcich oblečenie cez internet, keďže umožní „vyskúšať" si len tovar na diaľku s pomocou malej domácej kamery.

Praktický môže byť aj pri upravovaní oblečenia na mieru či pre nevesty, ktoré si chcú vyskúšať množstvo inak bežne nedostupných modelov predtým, ako za drahé šaty zaplatia.

Nový koncept od Toshiby nadväzuje na už dnes využívané programy určené pre „skúšanie" účesov alebo make-upu. Tie však umožňujú nasnímať len jednoduchú dvojrozmernú fotografiu tváre, kým nový systém zobrazí kompletnú postavu, ktorá sa môže aj prirodzene pohybovať, a zohľadní i vlastnosti jednotlivých materiálov. (tb)

www.dressingsim.com

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Bronzové predmety v tvare rebierok mohli ľudia v Európe počas Bronzovej doby používať ako peniaze.

Bronzové predmety našli aj v Česku.

5 h
Digitálna rekonštrukcia Psittacosaura ilustruje, ako zviera využívalo kloaku na signalizáciu počas dvorenia.

Vedci našli zachovanú kloaku.

25. jan
Desiatky robotických postavičiek Robi, ktoré si mohli zostrojiť čitatelia japonského časopisu DIY. 34-centimetrov vysoký a jeden kilogram vážiaci robot Robi rozpoznáva vyše 200 japonských fráz, dokáže chodiť, tancovať, behať a hrať futbal.

Roboty sa na ľudí začali podobať.

25. jan
Demänovská jaskyňa Slobody

V tomto roku uplynie 100 rokov od objavenia Demänovskej jaskyne slobody.

25. jan