* Tím Petra Blöchla z Technische Universität Clausthal (Nemecko) úspešne vyskúšal nový izolátor, oddeľujúci vodivé časti tranzistorov v mikroobvodoch - namiesto oxidu kremičitého titanát stroncia. Umožní to ešte výraznejšie zmenšiť elektronické súčiastky.
* Wendy a Ho-Kwang Maovci z University of Chicago vyvinuli spôsob, ako skladovať vodík pri vyšších teplotách ako doposiaľ, hoci stále hlboko pod nulou, v kryštalických zlúčeninách.
* Jorge Sarmiento z Princeton University s kolegami zistil, že Južný oceán (najjužnejšie časti Pacifiku, Atlantiku a Indického oceánu) dodáva živiny, teplo a tiež sladkú vodu z topenia antarktických ľadovcov prakticky do celého sveta, čo ovplyvňuje miestnu biológiu aj klímu.
* Podľa tímu Chrisa Thomasa z University of Leeds môže globálne otepľovanie do roku 2050 vyhladiť 15 až 37 percent zo vzorky 1103 druhov suchozemských rastlín a živočíchov.
* Ak chcú záhradníci vyvolať skoré kvitnutie niektorých rastlín, vystavia ich umelej vlne chladu. Tím Richarda Amasina z University of Wisconsin teraz zistil, že chlad (aj počas zimy) odstraňuje bielkovinu FLC; tá zabezpečuje, aby rastlina nekvitla viackrát ročne.
* Porovnanie máp kozmického mikrovlnného žiarenia (na ilustrácii) a rádiových a röntgenových galaxií, ktoré vykonali Stephen Boughn z Haverford College a Robert Crittenden z University of Portsmouth, opäť podporilo záver, že rozpínanie vesmíru zrýchľuje tzv. tmavá energia.
* Gén HcrVf2, ktorý chráni plané jablká pred „chrastavením" šupky, možno podľa tímu Silviera Sansavinia z Universitá di Bologna preniesť na sadové jablká a zvýšiť ich odolnosť.
* Tím Lyubomira Vassileva z firmy Hoffman-La Roche odhalil skupinu malých umelých molekúl, tzv. nutlínov (podľa newjerseyského mesta Nutley), ktoré u myší bránia rastu tumorov, lebo udržiavajú aktivitu génu p53; tento tumor supresorový (protirakovinový) gén je pri chorobe zvyčajne blokovaný.
* Christophe Clanet z Institut de Recherche sur les Phénomenes Hors Équilibre v Marseille s kolegami pomocou špeciálneho mechanického zariadenia zistili, že kamenná „žabka" sa odrazí najviackrát, ak je hodená pod uhlom približne 20 oblúkových stupňov.
* Niektorých ľudí, nosiacich slnečné okuliare aj v miestnosti, čím sa dopúšťajú „módneho zločinu", možno ospravedlniť. Podľa Thaddeusa Dryju z Harvard Medical School s kolegami je za tým mutácia génu RGS9, ktorá im sťažuje adaptáciu na prudké zmeny osvetlenia.