SME
Štvrtok, 23. september, 2021 | Meniny má ZdenkaKrížovkyKrížovky

24 tipov na technologické hračky pod váš vianočný stromček

Vyberať pre partnera či potomka digitálnu hračku pod stromček je občas podobne zložitý problém, ako keď sa vám oni snažia kúpiť šaty alebo voňavku. Voliť len podľa ceny a vzhľadu je totiž rovnako nerozumné, ako keď muž v dobrom úmysle vyberie šaty podľa .

Vyberať pre partnera či potomka digitálnu hračku pod stromček je občas podobne zložitý problém, ako keď sa vám oni snažia kúpiť šaty alebo voňavku. Voliť len podľa ceny a vzhľadu je totiž rovnako nerozumné, ako keď muž v dobrom úmysle vyberie šaty podľa praktického zapínania.

Rozdiel medzi cool prístrojom hodným obdivu a „šrotom", ktorý syna určite pred kamarátmi len strápni, je často len v niekoľkých ťažko zrozumiteľných číslach a technických detailoch. Ako inšpiráciu sme preto pre vás pripravili 24 tipov na darčeky, ktoré by mohli potešiť technologických nadšencov vo vašej rodine. Ide o produkty s nadpriemernými parametrami, ktoré však majú aj výhodnú cenu a zároveň sú dostupné v slovenských obchodoch. Zoradili sme ich od najlacnejších po najdrahšie.

Skryť Vypnúť reklamu

Čistiace utierky na monitor Roline

I ten najkvalitnejší monitor, LCD panel či filter dokážu vážne poškodiť zrak, ak sú znečistené od prachu, ktorý sa v poli statickej energie na nich ukladá. Čistiace prostriedky a handričky na prach zaobchádzajú s ich povrchom pomerne nešetrne. Omnoho lepšie je siahnuť po špecializovaných vlhčených čistiacich utierkach, ktoré dokonale odstránia nečistoty, povrch nepoškodia a znížia jeho statický náboj.

243 Sk za 100 kusov, www.roline.sk/inshop/

Herný ovládač Logitech Wingman Precission

Ak vás už prestáva baviť kupovať kvôli intenzívnemu hraniu každý štvrťrok novú klávesnicu, skúste tentoraz skutočný herný ovládač, ktorý prinesie vašim ratolestiam nové dimenzie v hre a realistickejší zážitok. Prostredníctvom neho je možné ovládať takmer každú súčasnú hru s dostatočnou presnosťou a voľnosťou. Jeho tlačidlá boli navrhnuté tak, aby odolali šikovným prstom i najvášnivejšieho hráča.

Skryť Vypnúť reklamu

595 Sk, www.tntrade.sk

Podložka pod myš EverGlide OPTICA

Ani podložka pod myš nemusí byť obyčajným doplnkom počítača. Zaujímavý dizajn, trvácne a netradičné vyhotovenie ponúka produktová línia EverGlide, v rámci ktorej zaujme netradičnými optickými vlastnosťami model OPTICA. K špičkovému počítaču predsa patrí i príslušenstvo prepracované do posledného detailu.

820 Sk, www.progamingshop.sk

Panel ThermalTake Hardcano II

Domáci počítač prispôsobený napríklad na amatérske strihanie videa je neraz vybavený pevnými diskmi, ktoré produkujú nadmerné teplo. Keďže stabilita systému a jeho tichosť sú veľmi dôležitými faktormi, je niekedy vhodné vybaviť počítač špecializovaným tichým chladiacim panelom, ktorý navyše disponuje i dvojicou tepelných senzorov zobrazujúcich výsledky meraní na displejoch.

Skryť Vypnúť reklamu

1000 Sk, www.tntrade.sk

Bezdrôtová myš - Microsoft Wireless IntelliMouse Explorer

Komu chýba za počítačom voľnosť pohybu rukou, či už kvôli malému stolu, alebo náročnej práci s grafikou, určite ocení bezdrôtovú myš. Model od Microsoftu má navyše duálne snímanie povrchu, ktoré zabezpečuje plynulosť pohybu kurzora i bez podložky. Stačí pripojiť, nainštalovať a ste „odstrihnutí".

1140 Sk, www.microsoft.com/cze/hardware/mouse/

Dáta do každého počasia - Canyon Rubber 128MB USB 2.0

Vode odolný USB „kľúčik" Canyon poskytuje 128 megabajtov pamäte pre úschovu dát, ktoré nezničí ani pád do mláky pri vystupovaní z auta alebo divoká oslava. Vysokorýchlostné rozhranie USB zabezpečí rýchly prístup k uloženým dokumentom v internetovej kaviarni, na služobnej ceste či u známych. Na využitie „kľúčika" musí mať váš počítač USB rozhranie (majú ho všetky novšie počítače.) Fotografie, rozpracované projekty a úlovky z internetu môže mať každý pri sebe za 2380 Sk.

Skryť Vypnúť reklamu

www.nnetcom.sk

WiFi pre každého - Zyxel USB ZyAIR

Nie každý vlastní notebook vybavený možnosťou bezdrôtovej WiFi komunikácie. Jednoduchým zasunutím modulu ZyAIR s atraktívnym vzhľadom do ľubovoľného notebooku alebo počítača vybaveného rozhraním USB však možno jeho komunikačné schopnosti ľahko rozšíriť. Prístup k hotelovému hotspotu, emailom na veľtrhu či na letisku možno získať za 2460 Sk.

www.wlan.sk

Za počítačom ako v aute - volant FFB GT Racing Wheel

Adrenalín športových pretekov si môžete vychutnať aj pred dosiahnutím 18 rokov potrebných pre získanie vodičského preukazu. Vášniví hráči vyznávajúci rýchle kolesá určite ocenia herný volant FFB GT Racing Wheel, ktorý im prinesie realistické zážitky z počítačových hier vďaka jednoduchému ovládaniu a pocitu skutočnej odozvy na terén a nárazy. K dispozícii je za menej než 3000 Sk.

Skryť Vypnúť reklamu

www.proca.cz

Na vzhľade záleží - počítačová skriňa Chenbro Spider Gamer's Bomb

Výkon a dôležitosť svojho domáceho či herného počítača môže najlepšie prezentovať jeho vonkajší vzhľad. Počítačová skriňa Chenbro Spider Gamer's Bomb je atraktívna nielen svojím dizajnom a voľným prúdením vzduchu, ale i kompletným bezskrutkovým mechanizmom montáže. Poteší nejedného majiteľa počítača vymykajúceho sa štandardu.

3000 Sk, www.asbis.sk

TV v počítači - MSI Personal Cinema FX5200 VT-128

Domáci počítač bez možnosti sledovania televízie ochudobňuje svojho vlastníka o potechu z multimédií. Ak sa v domácnosti navyše nachádza i kamera s analógovým výstupom, nezaškodí rozšíriť svoj počítač o televízny tuner. V tom prípade však možno budete potrebovať aj kvalitnejšiu grafickú kartu, ktorá spracovanie televízneho obrazu bez problémov zvládne. Obe vylepšenia ponúka MSI Personal Cinema FX5200, grafická karta, ktorá otvorí cestu k rýchlejším hrám, pôžitku zo sledovania televízneho vysielania a možnosti digitalizácie videa. Súčasťou je aj diaľkové ovládanie. 5760 Sk

www.agem.sk

Skryť Vypnúť reklamu

Diktafón s fotoaparátom - Olympus Digital Voice Recorder W-10

Ani ten najhorlivejší študent, manažér či pracovník v teréne nedokáže zachytiť všetko. S kombinovaným digitálnym záznamníkom a fotoaparátom by vám však už nemalo uniknúť nič, či ho využijete na prednáške v škole, alebo na porade.

5990 Sk, www.olympus.sk

Slovenský DVD prehrávač - Orava DVD-503 E

Videokazety ustupujú do úzadia, filmové tituly sú už dostupné najmä na DVD nosičoch, ktoré poskytujú omnoho vyššiu kvalitu a realistický viackanálový zvuk. Stolný multimediálny prehrávač Orava DVD 503E zabezpečuje prehrávanie nielen DVD diskov, ale i komprimovaných filmových formátov DivX, XVid, SVCD, VCD vrátane titulkov vo všetkých súčasných formátov. Nesmieme zabudnúť ani na možnosť prezerať si fotografie z digitálnych fotoaparátov a prehrávať hudobné MP3. Jedinečná kombinácia podpory všetkých formátov je k dispozícii za 5999 Sk.

Skryť Vypnúť reklamu

www.orava.info

Hudba na cesty - Creative Rhomba 256MB FM

Keď vyrazíte do prírody, nemusíte nechávať hudobný prehrávač a rádio doma. Nový osobný multimediálny prehrávač od firmy Creative poskytuje takmer štvrť gigabajtu priestoru pre uloženie hudobných nahrávok vo formáte MP3 alebo WMA a citlivý FM rádio prijímač. Cena okolo 7100 Sk.

cz.europe.creative.com.

Multifunkčné zariadenie Epson CX6400

Tlačiareň, skener a kopírka v jednom - pre digitálnu domácnosť ideálny pomocník, ktorý splní hneď tri úlohy a ušetrí miesto na stole. Priaznivcov digitálnej fotografie poteší brilantná tlač s vernými farbami a stálosťou proti svetlu, rýchla tlačiareň umožní tlač dokumentov i kopírovanie. Pamäťové karty z fotoaparátu možno priamo zasunúť do čítačky, takže nie je potrebný počítač.

Skryť Vypnúť reklamu

10 780 Sk, www.epson.sk

Skener HP ScanJet 4670

Prečo nepotešiť známych vlastnoručne vytvorenými kreatívnymi pohľadnicami? Digitalizáciu podkladov zabezpečí skener, ktorý zaberie minimum priestoru na stole. Nielen že vyzerá ako rám obrazu, ale môžete ho dokonca i kdekoľvek priložiť pre naskenovanie predlohy - hoci i na zábavnú kresbu v detskej izbe na stene. Výsledok prekvapí vysokým rozlíšením a brilantnosťou farieb.

10 190 Sk, www.hp.sk

Herný mobil Nokia nGage

Mobily začínajú svojimi možnosťami pomaly dobiehať počítače. Vývojári spoločnosti Nokia tento rok predstavili hit pre vášnivých hráčov, ktorí sa od zábavy nevedia odtrhnúť ani mimo svojho domova. Farebný displej a upravená klávesnica poskytujú zážitok z hry, ktorú si môže majiteľ tohto mobilu dopriať, ak práve netelefonuje. Možno i v škole pod lavicou.

12 780 Sk, www.agora.sk

Skryť Vypnúť reklamu

Špičkové reproduktory - Creative Inspire 5.1 Digital 5700

Domáce kino sa v žiadnom prípade nezaobíde bez šesťkanálovej reproduktorovej sady. Vlastníci stolných DVD prehrávačov a počítačov vybavených potrebnými multimédiami na týchto reproduktoroch ocenia kvalitný priestorový zvuk s možnosťou diaľkového ovládania. Súčasťou systému je i dekodér digitálneho systému, ktorý zabezpečí čistejší zvuk DTS, Dolby Digital a umožní pripojenie k systémom bez analógových výstupov.

Cena okolo 12 800 Sk, cz.europe.creative.com

Špičkový LCD displej ViewSonic VX500

LCD displej šetrí nielen miesto na stole, ale najmä vaše oči. Kvalitný ViewSonic VX500 navyše poskytuje dostatočné farby pre grafiku aj rýchlosť vykresľovania umožňujúcu hrať aj počítačové hry. Domácnosti poteší aj takmer polovičná úspora energie v porovnaní s bežnými monitormi.

Skryť Vypnúť reklamu

14 700 Sk, www.atcomp.sk

Externý pevný disk Maxtor OneTouch

Intenzívna práca na počítači prináša potrebu bezpečného uchovávania dát. Ak potrebujete rýchlo a jednoducho zálohovať dáta, oceníte potenciál 250-gigabajtovej externej jednotky od Maxtoru. Umožňuje zálohovať dáta stlačením jediného tlačidla a prenášať tak dokumenty medzi prácou a domácou kanceláriou.

18 000 Sk, online.asbis.sk

Osobný organizér PDA HP h5550

Ak je pre vás notebook príliš veľký na nosenie na cesty, efektívnym riešením je vreckový počítač - PDA. Tento kompaktný pomocník s veľkým displejom disponuje výkonom, ktorý umožní i prehrávanie multimédií. Umožňuje aj bezdrôtové pripojenie na internet a prístup k dokumentom vytvoreným v kancelárskom balíku, k elektronickej pošte a webovým stránkam.

Skryť Vypnúť reklamu

29 760 Sk, www.hp.sk

Digitálny fotoaparát Panasonic DMC FZ2

Tento fotoaparát dovidí i tam, kde ľudské oko nie - konštruktéri ho vybavili objektívom, ktorý priblíži sledovaný objekt až 12-krát. Vstavaný stabilizačný systém minimalizuje chvenie, takže ani pre fotografovanie s teleobjektívom nie je potrebný statív a snímky zostávajú ostré. Kto má rád vychádzky v prírode, pozorovanie zveri, či chce zachytiť dianie okolo seba na „digitálny film", určite sa poteší novému digitálnemu miláčikovi za 20 990 Sk.

www.panasonic.sk

Notebook s Centrinom - Prestigio 151C

Na cestách nemusíte byť odlúčení od svojho počítača - notebook Prestigio 151C je vybavený technológiou Intel Centrino Mobile technology, ktorá výkonom hravo konkuruje stolným počítačom pri viac ako päťhodinovej životnosti batérií na jedno nabitie. Okrem modemového a sieťového pripojenia je internet dosiahnuteľný i bezdrôtovo prostredníctvom WiFi.

Skryť Vypnúť reklamu

59 400 Sk, www.asbis.sk

Digitálny videorekordér - Panasonic DMR-E100 EG

Doslúžil vám starý videorekordér? Nadišiel čas na zmenu. Nový DVD/HDD rekordér od Panasonicu umožňuje programovaný záznam televízneho vysielania na vstavaný pevný disk a DVD nosiče. Prostredníctvom neho môžete navyše zdigitalizovať svoje staré videonahrávky z kamkodéru, či sledovať program, ktorý sa práve nahráva.

59 999 Sk, www.panasonic.sk

Projektor IBM ILM300

Ak sa vám zdá aj veľkorozmerná televízna obrazovka príliš malá, uvažujte nad projektorom ILM300 od IBM. Prostredníctvom tohto pomocníka dokážete na stene vykúzliť veľkorozmerný obraz domáceho kina i pri dennom osvetlení. Ak sa chcete s návštevou podeliť o pocity z letnej dovolenky, stačí pripojiť počítač s digitálnymi fotografiami či priamo fotoaparát.

Skryť Vypnúť reklamu

96 000 Sk, www.ibm.sk

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Podnikateľ František Hodorovský.

Ako oligarcha sa nevnímam, vraví v prvom rozhovore, ktorý poskytol.


23 h
Elena Eleková

Sestry sú podozrivo ticho. Proste odchádzajú. Mnohé aj do vnútornej emigrácie.


22. sep
Kritický pohľad Michala Havrana.

Policajti si idú filmové triky.


22. sep
Ladislav Molnár.

Zachránil ho tréner Karel Brückner.


22. sep

Inzercia - Tlačové správy

 1. Prišli škrečky a Dedoles počíta tržby na desiatky miliónov
 2. Varujú pred púštnymi búrkami v Dubaji
 3. "Je to dravec!" Priznáva šéfkuchár Michal Konrád
 4. Nová certifikovaná káva na vašich obľúbených čerpacích staniciac
 5. Potrebujeme poďakovať vzorom. Preto rozbiehame novú biznis cenu
 6. Môžu byť kancelárie pripravené na budúcnosť?
 7. Profesionáli vedia, o čo ide. Ako si vybrať OZV a nepopáliť sa?
 8. Jablone prekonali očakávania. O bývanie v Bytči je veľký záujem
 9. Ako môžu fajčiari pomôcť prírode? Úplne jednoducho
 10. Znalec slovenského brandy
 1. Spravte si zásoby zdravia
 2. Stropný zdvihák zlepší život všetkým imobilným ľuďom
 3. Nevedomosť poslancov opäť zhorší podmienky pre zamestnancov
 4. Zázračné účinky Arónie na zdravie
 5. Na ropnej plošine sa len pracuje a spí
 6. Potrebujeme poďakovať vzorom. Preto rozbiehame novú biznis cenu
 7. Prišli škrečky a Dedoles počíta tržby na desiatky miliónov
 8. Varujú pred púštnymi búrkami v Dubaji
 9. Jablone prekonali očakávania. O bývanie v Bytči je veľký záujem
 10. SodaStream má viac ako 700 predajcov, očakáva ďalší rast
 1. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 10 191
 2. Slovenský orloj – svetová atrakcia 5 261
 3. Ako môžu fajčiari pomôcť prírode? Úplne jednoducho 4 354
 4. Zateplenie šikmej strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 3 665
 5. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér 3 631
 6. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im? 3 112
 7. Zateplenie strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 2 682
 8. "Je to dravec!" Priznáva šéfkuchár Michal Konrád 2 374
 9. Naša klimatická zmena: Návod ako pomôcť pri záchrane planéty 2 281
 10. Poznáte všetkých TOP 10 Bratislavy? 2 223
Skryť Zatvoriť reklamu