tattung Wien umožnila zákazníkom vybrať truhlu či parte cez počítač. Pohrebníctvo totiž pracuje na prepojení s tlačiarňami a matrikami. Už takmer 40 rokov funguje vo Viedni aj Múzeum pohrebníctva.
Múzeum prezentuje svojou zbierkou na ploche 300 metrov štvorcových dejiny pochovávania v rakúskych cintorínoch. Počas prehliadok múzea sa návštevníci dozvedia o rituáloch, rozvoji pohrebných zvykov i o činnosti viedenského komunálneho podniku, zaoberajúceho sa človekom po smrti.
Najosamelejším viedenským cintorínom bude aj počas tohtoročného Sviatku všetkých svätých Cintorín bezmenných zomrelých - Friedhof der Namenlosen, ktorý leží na okraji mesta. Je miestom posledného odpočinku samovrahov, obetí nešťastí a obetí, ktoré vyplavil na území mesta Dunaj.
Na jednom z najväčších cintorínov na svete, na Ústrednom cintoríne - Wiener Zentralfriedhof je pochovaných viac ako tristotisíc ľudí. Známy je aj pre vysoký počet osobností rakúskej histórie, ktorí tu odpočívajú. Sú medzi nimi napríklad Johannes Brahms, Johann Strauss, Ludwig van Beethoven, Franz Schubert či rakúsky herec a spisovateľ Helmut Qualtinger, ktorému je venovaná aj výstava v historickom múzeu mesta Viedeň.