SME
Sobota, 22. október, 2016
SME na facebooku

SME na facebooku


Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Anonymous zaútočili na Izrael, sami sa však stali obeťou útoku (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tak ako Kosovo je Albanske , tak aj Palestina je Izraelska. A Los Angeles je Mexicke , Slovensko Madarske , Cesko je vlastne Nemecko atd atd
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Sorry, ale si uplne mimo. Kofoly maju blizsie k tebe ako k Palestincom, kedze rovnako ako ty su Indoeuropania, zatialco Palestinci aj Zidia su Semiti.

A mimochodom, dnesni Palestinci su okrem ineho aj potomkovia Filistincov. Ako aj mnohych dalsich narodov, zijucich v oblasti kanaanu skor ako tam dorazili Zidia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Po potlačení Bar Kochbova povstání Římany roku 135 n. l. bylo hlavní město římské provincie Iudaea (Judsko) Jeruzalém přejmenováno na Aelia Capitolina. Zároveň byla celá provincie na znamení porážky Židů posměšně přejmenována podle jejich dávných, tou dobou dávno zmizelých, nepřátel na Syria Palaestina („Pelištejská Sýrie“, Syropalestina). Nový název převzal celý západní svět a oblast je pod tímto názvem známa až dodnes. Z latinského PalaesPo potlačení Bar Kochbova povstání Římany roku 135 n. l. bylo hlavní město římské provincie Iudaea (Judsko) Jeruzalém přejmenováno na Aelia Capitolina. Zároveň byla celá provincie na znamení porážky Židů posměšně přejmenována podle jejich dávných, tou dobou dávno zmizelých, nepřátel na Syria Palaestina („Pelištejská Sýrie“, Syropalestina). Nový název převzal celý západní svět a oblast je pod tímto názvem známa až dodnes. Z latinského Palaestina pochází i arabské označení Palestiny فلسطين Filastīn (Falastīn).

Dnešní Palestinci jsou sice pojmenováni podle Palestiny a tím dědici jména starověkých Pelištejců, nejsou však jejich genetickými potomky.tina pochází i arabské označení Palestiny فلسطين Filastīn (Falastīn).

Dnešní Palestinci jsou sice pojmenováni podle Palestiny a tím dědici jména starověkých Pelištejců, nejsou však jejich genetickými potomky.

-----------

Okrem toho sám tvrdíš, že súčasní Palestínčania sú Semiti, čo je však v rozpore s tvojím ďalším tvrdením, že sú potomkovia Filištíncov, čo nie sú, lebo Filištínci nikdy semitmi neboli.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Palestinci sa vo vseobecnosti povazuju za Arabov, ktori su Semiti. V skutocnosti ale sucasni Palestinci nie su etnicky homogenny narod a su potomkami viacerych semitskych aj nesemitskych narodov v minulosti zijucich na uzemi dnesnej Palestiny, medzi nimi velmi pravdepodobne aj Filistincov. Nakoniec, nie je ziaden dovod domnievat sa, ze by tieto narody z nejakeho dovodu "vyhynuli".

Ak by sme aj odignorovali akukolvek spojitost medzi Filistincami a Palestincami, nemozeme odignorovat fakt, ze na uzemi Kanaanu davno pred prichodom Zidov zili semitske kmene (vo vseobecnosti nazyvani Kanaanci), ktori sa urcite len tak niekde nestratili.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

RVM prečítaj si o príchode

Filištínov alebo skôr Peleštejcov na územie dnešnej Palestíny. Neboli to Semiti, prišli možno z Kréty v 12.storočí pred naším letopočtom počas invázie, ktorú Ramses III. nazval útokom "morských národov".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hypotezu o spojitosti morskych narodov a filistincov poznam. Kazdopadne, ta nijako neodporuje tomu, co som napisal vo svojom prispevku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A pred Filištínmi

a Kanaancami tam boli iné národy. napríklad Babylončania, Chetiti. To ani Filištíni ani Židia ešte nevedeli, kde sa raz usadia. Takže nie je dôvod domnievať sa, že Chetiti, Babylónčania vyhynuli a teda ako Palestínčania tak aj Židia sú len prišelci. A takto sa dá pokračovať do aleluja a debatovať na tému, čo bolo skôr, vajce či sliepka. Zdá sa, že sme sa akosi odklonili od pôvodného článku
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Netrep. Prve zmienky o Chetitoch sa objavili pomerne neskoro, az v 18. storoci pnl. Chetiti navyse nikdy ani len neokupovali oblast Kanaanu (s vynimkou severneho pohranicia). Babylon bol zalozeny v 19. storoci pnl. Babyloncania sa do Kanaanu vojensky dostali az v 6. storoci pnl., ked tam uz zili Zidia. Vo vseobecnosti sa povazuju Kanaancania za autochtonne obyvatelstvo na tomto uzemi, nakoniec ved take Jericho je stare minimalne 10 tisic rokov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

neviem odkiaľ berieš istotu, že "palestínčania" sú potomkami Filištíncov, najmä ak v tom čase o Araboch ešte svet ani nechyroval a teda ako sa píše na wiki NIE SÚ ich genetickými potomkami. ďalšou vecou je, že prvým štátnym útvarom na tom území bolo izraelské kráľovstvo, takže je nesporne oveľa väčšia pravdepodobnosť, že ak sa už Filištínci integrovali, tak to bolo práve do židovskej spoločnosti.
Judea bola domovinou pre židov dávno pred tým než sa tam nasáčkovali nejakí arabi (predovšetkým v čase arabskej expanzie). "palestínčania" tam teda neboli ani náhodou prví.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

na túto demagógiu

už zostáva báseň (úryvok textu z muzikálu):
Nik nevie, kto sem prišiel prv
Najnovší majiteľ je krv
Ak sa aj vrátiš späť
Zas iní budú utekať
Tu kdesi za rohom bol raj
:)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dnesni Palestincania sice rozpravaju po arabsky, etnicky su ale potomkami viacerych semitskych (prip. aj nesemitskych) narodov zijucich v oblasti Kanaanu davno pred vznikom izraelskeho kralovstva. To iste mozes vidiet v Maroku: obyvatelia sice rozpravaju po Arabsky, ale maju viac berberskej ako arabskej krvi. Alebo v Madarsku: ugrofinsky jazyk, ale slovanska a germanska krv.

Samozrejme, samotni Arabi zili v oblasti arabskeho poloostrova od nepamati, nakoniec prva zmienka o araboch (Asyrsky napis) pochadza z roku 853 pnl. teda len cca 180 rokov po vzniku Izraelskeho kralovstva. Pri svojej expanzii (aj do Palestiny) jednoducho domace obyvatelstvo islamizovali a arabizovali.

PS: Izraelske kralovstvo rozhodne nebolo prvym statnym utvarom v Kanaane. Davno predtym tam existovali vyspele mestske staty.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To územie bolo veľmi riedko obývané. V 19. storočí prakticky vyľudnené. Až kým sa tam po roku 1900 nezačali sťahovať židia a nezačali skultivňovať zem a púšte, čo prilákalo tisíce ekonomických migrantov z okolitých arabských oblastí, ktorí si našli prácu v židovských farmách, manufaktúrach a kibucoch. A ich potomci sú dnešní takzvaní Palestínčania.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Koncom 19. storocia zilo na uzemi Palestiny 530 tisic obyvatelov, z toho len 40 tisic zidov. Este okolo roku 1800 zilo na uzemi Palestiny len 7 tisic zidov. Rozhodne to teda v tom case nebolo riedko obyvane uzemie.

Po tom, ako sa v 20. storoci zacali Zidia masovo stahovat do Palestiny, pristahovali sa, tak ako pises aj nejaki Moslimovia. Podla odhadov to mohlo byt 50 tisic, co v tom case ale tvorilo vyrazne menej ako 10% existujucej moslimskej populacie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Úplne mimo si ty. Pletieš si JAZYKY a ĽUDÍ. Neexistuje nič také ako Indoeurópania, existujú jazyky, ktoré sú indoeurópskeho základu. Ak sa bavíme o indoeuróskych, semitských alebo ugrofínskych národoch, tak len a výlučne v zmysle jazykovom. Geneticky, kultúrne, mentálne, ekonomicky, historicky, výzorovo a myslením môžu byť jednotlivé národy vnútri skupín úplne odlišné (Afgánsky Paštún s Angličanom, Nemec s Indom) a naopak medzi skupinami veľmi podobné (Maďar so Slovákom, Fín so Švédom)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vyraz Indoeuropania som pouzil kvoli zjednoduseniu. Dolezite je hladat povod a myslim ze tato mapka hovori za vsetko:

http://upload.wikimedia.org/wi...

Geneticky maju Slovania aj Germani blizsie k Ciganom ako Arabi. Nevravim ze maju blizsie aj kulturne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

počítačoví polepetkovia

z anonymous sa týmto zaradili medzi teroristov z chamasu a podobných retrošašov.. aspoň bude svet konečne vedieť, čo sú títo učňovkári zač..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

no a hned ako si to o tych učnovkaroch dopisal si si povzdychol že aj ty by si chcel byť v ich skupine a dokazať na pc aj niečo ine ako len kuknut pečko FB a SME :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja si skôr myslím, že

za pôvodnych "anonymous" sa dnes už skrýva kde-kto. Takže značku už ukradli a používa ju v rozvojových krajinách obrovská masa ľudí, ktorí si hovoria "hackeri" asi tak, ako ja si hovorím "nositeľ značkových tenisiek", hoci ich zásadne kupujem na trhu u Číňana. Každú sezónu 3-4 páry. A potom (keď sa dobre prepotia) ich zahodím. A ešte ma to stále vyjde lacnejšie, než originály.
Ale taký už je dnešný svet. Aj to pravé je vlastne falošné, pretože to oficiálne pravé sa vyrába v tej istej fabrike, ako to falošné a z tých istých materiálov a na tých istých strojoch. Rozdiel je iba v tom, že to tzv. pravé sa balí do iných balíkov a posiela na iné miesta v iných kontajneroch.
Tak je to aj s tými "anonymousami".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nic take ako povodni "anonymous" nikdy neexistovalo. Anonymous su masa anonymnych ludi, ktora nema ziadne vedenie ci nejaku pevnu strukturu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Človek je tvor spoločenský

a anonymous tiež. Aj keď ti budú všetky zdroje tvrdiť, že anonymous je nehierarchistické hnutie, never tomu. Aby vznikla nejaká akcia, vždy sa musia dvaja - traja - niekoľkí spojiť, vymeniť si informácie a vždy musí byť niekde nejaký bod, kde sa kontaktujú. A už tu máš hierarchiu, pretože za ten "bod" niekto zodpovedá, alebo ho spravuje.
To, že je to nehierarchistické hnutie je taký istý nezmysel, ako napríklad futbal beznohých hráčov, ktorí hrajú iba hlavami, takže by to mal byť headball. Sprostejší príklad som si naozaj nedokázal vymyslieť. Hierarchická organizácia je typická a vlastná ľudskému spoločenstvu. Ak existuje organizácia nehierarchická, tak existuje iba na určitej rozlišovacej úrovni, ale nad tou úrovňou je zase len vyšší stupeň, ktorý hierarchickú vlastnosť má.
Takže drísty, drísty, drísty ľudí, ktorí nemajú poňatia o tom, čo je to organizácia. A to aj napriek tomu, že ťa v názoroch odporuje wikipedia. Aj na wikipediu totiž dávajú heslá ľudia a aj tí sa môžu mýliť, alebo nemať kompletné vedomosti o probléme.
Dokonca aj v dave, keď niečo vzniká spontánne, skôr, alebo neskôr sa davu zmocní jednotlivec a stáva sa vodcom. Tak to funguje v tlupách, v spoločenstvách a nijak inak. Keby anonymous fungovali tak, ako sa to dnes prakticky všeobecne vníma, nikdy by neboli schopní niečo spoločne urobiť. Vždy niekto ten povel vydá. A to je vodca tlupy. Aj keď dočasný.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ak ja zoberiem 10 kamaratov a zacneme hackovat kohokolvek na internete, pricom sami seba oznacime za Anonymous, nikto nebude oponovat ze "nie, to nie su ti pravi anonymous". Jednoducho v pripade "organizacie" ako je Anonymous sa neda hovorit o tom, kto je a kto nie je pravy. Alebo kto je a kto nie je "povodny anonymous". "Vodcov" moze byt v Anonymous naraz kludne aj 20. Kazdy moze organizovat nieco ine, a dokonca mozu konat protichodne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tam, kde je vodca, je hierarchia.

A tam, kde je hierarchia, je určitý stupeň organizovanosti. Začal si svoj odstavček tým, že si napísal "Ak ja zoberiem 10 kamaratov ...". Toto sú tvoje slová. Ak teda ty zoberieš 10 kamarátov, vzal si na seba aj úlohu vodcu. To nič nemení na tom, že si trebárs vodca dočasný, len pre nejakú akciu.
Podstata sporu je v tom, že kdesi nejakí anonymous vznikli a nejaký čas existovali, pretože sa svet o nich dozvedel a to dosť razantne. Potom (podstatne neskôr) sa však objavovali ďalšie skupiny, ktoré sa na hackerov iba hrajú, čo dosvedčuje posledná akcia, o ktorej Židia tvrdia, že im vôbec neublížila.
Samozrejme, je nepríjemné, keď sa ti niekto niekam nabúra. Pre teba je nepríjemnejšie keď sa ti niekto nabúra do PC a prečíta maily, než keď sa niekto nabúra do Pentagonu, hoci to druhé už vyžaduje kus majstrovstva. A o tom celý ten spor je. Pôvodne (to je už pár rokov) totiž keď sa povedalo "anonymous", tak človek vedel, že za tým slovom je nejaká hrozba, nejakí ozajstní machri. Tí poslední anonymous boli zrejme nejakí 14 roční šarvanci z Gazy, ktorí robia tieto "machroviny" na 20x upgradovanej 386-ke. Asi k tomu by som to prirovnal. Ale aj tých niekto musel organizovať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Anonymous od zaciatku pouzivali tie iste metody ako aj teraz. Jednoduche DDoS utoky. Netreba si mylit Anonymous so skupinami, ktore sa docasne pridavali k Anonymous pri niektorych ich operacich. Ako napr. AnonOps.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Neviem kde sa zaradili, rad by som ta ale upozornil, ze Izrael je rovnako teroristicky stat ako je hamas teroristicka organizacia. A mimochodom, svoju vlastnu neznalost informacnych technologii oznacovanim ostatnych za ucnovkarov neskryjes.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME TechUž ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop